کاشت مو

کاشت مو به عنوان یک راه حل دائمی برای ریزش مو در حال افزایش است. در فرایند کاشت مو نیز ریزش مو می تواند در هر قسمتی از بدن اتفاق بیفتد، اما معمولا زمانی که روی سر اتفاق می افتد بیشتر آزاردهنده است (بیشتر مردم دوست ندارند کچل شوند). هر کسی ممکن است موهای سر را از دست بدهد، اما در مردان شایع‌تر از زنان است. تقریباً 85 درصد از افرادی که تحت عمل کاشت مو قرار می گیرند مرد هستند.

ریزش مو یک مشکل رایج است – از هر ۲ نفر ۱ نفر در طول زندگی خود آن را تجربه می کند. می تواند موقت یا دائمی باشد. این می تواند نتیجه افزایش سن، ژنتیک، رژیم غذایی، تغییرات هورمونی، داروها یا شرایط پزشکی باشد.

الخزراء : اگر ریزش مو دارید، ممکن است بتوانید آن را با مدل موی متفاوت یا احتمالاً نوعی کلاه بپوشانید. با این حال، اگر به دنبال راه حل دائمی تر هستید، کاشت مو می تواند ظاهر شما را بازگرداند.

کاشت مو چیست؟

کاشت مو یک عمل زیبایی است که در آن یک پزشک آموزش دیده موها را از یک ناحیه از پوست سر (معمولاً پشت یا کنار سر) به ناحیه طاس (معمولاً بالای یا جلوی سر) منتقل می کند. به عبارت دیگر، کاشت مو با برداشتن مو از مکان‌هایی که رویش موهای ضخیم‌تر وجود دارد، موهای بیشتری را به ناحیه طاسی روی پوست سر اضافه می‌کند. این تکنیک برای اولین بار در اواخر دهه 1930 در ژاپن توسعه یافت و از آن زمان به طور قابل توجهی پیشرفت کرده است.

در حال حاضر، کاشت مو به دو روش پیوند واحد فولیکولی (FUT) و استخراج واحد فولیکولی (FUE) انجام می شود. در FUT، نواری از پوست از ناحیه‌ای از پوست سر که کمتر مستعد طاسی است و به طور طبیعی موهای پرتری دارد، مانند پشت سر، برداشته می‌شود.

کلینیک تهرانی : فولیکول های مو در نوار جدا شده و در ناحیه ریزش مو پیوند می شوند. تکنیک FUE شامل برداشت فولیکول های مو از ناحیه اهداکننده و کاشت آنها در ناحیه ریزش مو است.

آیا در انتخاب بین FUT یا FUE گیج شده اید؟ دو سوم کاشت موی انجام شده در حال حاضر FUE هستند. با این حال، هر روشی مزایا و معایب خود را دارد. با این حال، نوع جدیدی از روش FUE به نام NeoGraft ایمن تر، موثرتر و سرعت بهبودی سریع تری دارد و ما در جراحی پلاستیک کورتزمن روی این روش سرمایه گذاری کرده ایم. یکی از مزایای اصلی روش های نئوگرافت این است که بیمار را با اسکار خطی در پشت سر باقی نمی گذارد.

چه کسانی می توانند از کاشت مو سود ببرند؟

کاشت مو برای مردانی که دارای الگوی طاسی مردانه هستند و زنانی که موهای سرشان نازک شده است، گزینه خوبی است. همچنین می تواند برای افرادی که به دلیل آسیب پوست سر یا سوختگی موهای خود را از دست داده اند مفید باشد.

با این حال، پیوند مو ممکن است راه‌حل ایده‌آلی برای ریزش مو برای افرادی که ریزش موی گسترده در سرتاسر پوست سر دارند نباشد، زیرا این بدان معناست که مکان‌های اهداکننده کافی برای برداشت مو وجود ندارد. همچنین افرادی که مستعد تشکیل اسکار کلوئیدی هستند و افرادی که به دلیل درمان هایی مانند شیمی درمانی موهای خود را از دست داده اند کاندیدای مناسبی برای کاشت مو نیستند.

کاشت مو چقدر دردناک است؟

کاشت مو “سنتی” تحت بی حسی موضعی انجام می شود. در حالی که این مقدار درد شما را محدود می کند، این یک روش جراحی است و کمی ناراحتی قابل انتظار است. با این حال، روش نئوگرافت در مقایسه با مو سنتی بسیار قابل تحمل است.

پس از کاشت موی سنتی، ممکن است در ناحیه اهداکننده و کاشت کمی درد ایجاد شود. پزشک ممکن است برای کمک به کاهش درد و تورم، داروهای ضد درد و ضد التهاب تجویز کند. همچنین ممکن است یک آنتی بیوتیک برای کاهش خطر عفونت دریافت کنید. برای چند روز یک باند یا گاز روی پوست سر باقی خواهد ماند. بخیه ها بعد از حدود 10 روز برداشته می شوند. کاشت مو برعکس، در طول روش نئوگرافت، هیچ بخیه ای (یا منگنه) وجود ندارد، بنابراین زمان بهبودی به طور قابل توجهی کمتر است.

درصد موفقیت کاشت مو چقدر است؟

نتایج کاشت مو از فردی به فرد دیگر متفاوت است. در برخی افراد، تا 80 درصد موهای کاشته شده حدود 3 تا 4 ماه پس از عمل رشد می کنند. در برخی دیگر، به‌ویژه افرادی که فولیکول‌های موی خفته دارند، نتایج می‌تواند کمتر چشمگیر باشد و ممکن است درمان‌های اضافی لازم باشد. نئوگرافت میزان موفقیت بسیار بالایی دارد و از نظر آماری احتمال اثربخشی بیشتری نسبت به کاشت موی سنتی دارد. علاوه بر این، RealSelf (یک وب‌سایت مستقل که به بیماران واقعی اجازه می‌دهد نظرات خود را در مورد درمان‌های مختلف بگذارند) نرخ رضایت 94 درصدی را از Neograft نشان می‌دهد.

کاشت مو چقدر طول می کشد؟

خبر خوب این است که کاشت مو توسط یک پزشک آموزش دیده و با تجربه انجام می شود که می تواند مادام العمر باشد. با این حال، اگر به فکر کاشت مو هستید، مهم است که انتظارات واقع بینانه از این عمل داشته باشید. شایان ذکر است که مانند موهای معمولی، موهای کاشته شده می توانند به مرور زمان نازک شوند.

هزینه کاشت مو چقدر است؟

در بیشتر موارد، کاشت مو به عنوان یک عمل زیبایی واجد شرایط است و بیمه درمانی آن را پوشش نمی دهد، بنابراین شما از جیب خود پرداخت می کنید. هزینه مو به عوامل مختلفی از جمله میزان ریزش مو، نوع مو، مهارت و تجربه کلینیک و موقعیت مکانی شما بستگی دارد. در نتیجه، هزینه کاشت مو در ایالات متحده می تواند بین 2000 تا 15000 دلار باشد. ممکن است به ازای هر پیوند قیمتی به شما داده شود که معمولاً بین 2 تا 10 دلار متغیر است. هرچه تعداد پیوندهای شما بیشتر باشد، هزینه کمتر خواهد بود (تخفیف حجم). اکثر افراد در طول اولین درمان بین 1000 تا 3000 پیوند پیوند دارند.

یک کلمه احتیاط در اینجا. برخی از افراد به دلیل هزینه بسیار پایین تر وسوسه می شوند که برای کاشت مو به کشورهایی مانند ترکیه سفر کنند. با این حال، شایان ذکر است که مو در خارج از کشور به درستی تنظیم نشده است و می تواند منجر به عوارض جدی شود.

آیا ارزش کاشت مو را دارد؟

بستگی دارد. اگر موهای سرتان نازک شده یا خط موی شما عقب‌نشینی می‌کند که شما را بسیار آزار می‌دهد، مو می‌تواند به شما کمک کند تا موهای پرتر را با نواحی کم‌تر طاسی به دست آورید. مو به طور کلی موثرتر از محصولات ترمیم کننده مو بدون نسخه مانند کرم ها و شامپوها است. اما اینکه آیا کاشت مو ارزشش را دارد یا خیر به چیزهای زیادی بستگی دارد – میزان ریزش مو، اینکه آیا مو مقرون به صرفه است یا خیر، و اینکه آیا شما انتظارات واقع بینانه دارید یا خیر.

مردان و زنان هر دو کاندیدای عالی برای کاشت هستند و این روش ها در حال پذیرش گسترده ای هستند. اگر راه حل های کم تهاجمی ریزش مو را امتحان کرده اید و جواب نداده اند، کاشت مو می تواند بهبود چشمگیری را به شما بدهد. علاوه بر این، توزیع مجدد مو به گونه ای است که تقریبا غیرممکن است که بگوییم کاری انجام داده اید.