گرفتن طلسم


نظرات

مقاله علمی

طلسم

گرفتن طلسم | مانند بسیاری از مردم، ممکن است فکر کنید که حوصله‌تان سر می‌رود، زیرا موضوع مورد توجه شما فاقد ارزش یا علاقه است.

وبگاه توسعه اسلامی دارلعلوم الخزرا | اما ممکن است بخواهید بی حوصلگی خود را دقیق تر بررسی کنید. حقیقت این است که بی حوصلگی به این دلیل به وجود می آید که شما به اندازه کافی توجه نمی کنید.

گرفتن طلسم

گرفتن طلسم | بی حوصلگی، مانند بی قراری، می تواند شما را از تجربه زیبایی های ظریف تر زندگی باز دارد – و مدیتیشن می تواند فرصتی فوق العاده برای کشف بی حوصلگی شما فراهم کند.

استاد | با نامگذاری «بی‌حوصلگی، ملال» شروع کنید (برای اطلاعات بیشتر در مورد نام‌گذاری احساساتتان، به فصل 12 مراجعه کنید). چگونه آن را در بدن خود تجربه می کنید؟

گرفتن طلسم | ذهن شما به چه داستان هایی می چرخد؟ به جای اینکه به خستگی خود واکنش نشان دهید، فقط به خودتان اجازه دهید که حوصله سر برود.

یا به این دلیل که قضاوت یا ترجیحی دارید که شما را از ظاهر شدن با تمام وجود در لحظه حال باز می دارد. در واقع، اکثر مردم به تحریک مداوم عادت کرده‌اند و هنگام تمرکز روی چیز ساده‌ای مانند … خوب، مانند دنبال کردن نفس‌هایشان، در یک جا نشستن مشکل دارند.

گرفتن طلسم | ممکن است آنقدر مجذوب کسالت خود شوید که دیگر حوصله خود را نداشته باشید! ترس گاهی اوقات برای مدیتیشن می نشینید و متوجه می شوید که ذهن شما پر از افکار و احساسات ترسناکی است که قبلاً آشکار نبودند. آنها از کجا آمده اند؟

READ  دعانویس با جن

ممکن است در مورد چیزی مضطرب یا ترسیده باشید اما تا زمانی که شروع به مدیتیشن نکرده اید متوجه آن نشده اید.

گرفتن طلسم | یا توجه آگاهانه شما ممکن است ترس‌های قدیمی را برای کشف و رها شدن از بین برده باشد. شاید شما از خود مدیتیشن می ترسید.

ممکن است از این بترسید که نتوانید آن را به درستی انجام دهید یا با استرس خود کنار بیایید، یا ممکن است از خاطرات یا احساسات چالش برانگیز که ممکن است در حین مدیتیشن به وجود بیایند بترسید.

گرفتن طلسم | اگر چنین است، شما تنها نیستید! ترس یکی از فراگیرترین و اساسی ترین احساسات انسان است. جای تعجب نیست که سر خود را در مدیتیشن بالا می برد.

شما می توانید با پیروی از دستورالعمل های ارائه شده در فصل 12 از تمرین خود به عنوان یک فرصت عالی برای کار با ترس خود استفاده کنید. «آیا آنچه برای مدیتیشن لازم است دارم؟ ذهن من هرگز آرام نمی گیرد – شاید باید یوگا یا تای چی را امتحان کنم.

گرفتن طلسم | دنبال کردن نفسم چه فایده ای دارد؟ چگونه ممکن است این تمرین باعث آرامش و آرامش خاطر شود؟» البته، پرسیدن سوال و دریافت پاسخ‌های رضایت‌بخش مهم است.

اما زمانی که تصمیم گرفتید مراقبه را امتحان کنید، باید به جای جدی گرفتن دائمی شک و تردیدها، آن‌ها را به‌عنوان ذره‌ای برای آسیاب خود در نظر بگیرید.

گرفتن طلسم | وقتی ترس دیگر مانع نیست، معلم بودایی متولد آمریکا، پما چودرون، در کتابش وقتی چیزها از هم می پاشند، داستان جوانی غربی را روایت می کند که در دهه 1960 به هند رفت.

READ  طلسم طلا

او به شدت می خواست بر احساسات منفی خود، به ویژه ترس، که به اعتقاد او مانعی برای پیشرفت او است، غلبه کند. معلمی که در آنجا ملاقات کرد.

گرفتن طلسم | مدام به او می‌گفت که دست از مبارزه بردارد، اما مرد جوان این دستورالعمل را تنها تکنیک دیگری برای رهایی از ترس خود می‌دانست.

سرانجام معلمش او را برای مراقبه به کلبه ای در کوهپایه فرستاد. اواخر یک شب، در حالی که نشسته بود، صدایی شنید و برگشت و دید که مار بزرگی با کلاه بلند شده بود و در گوشه ای تاب می خورد.

گرفتن طلسم | مرد جوان ترسیده بود. روبه روی مار نشسته بود و نمی توانست حرکت کند و به خواب رفت. او نمی توانست از هیچ تکنیک مدیتیشن برای اجتناب از احساسات خود استفاده کند.

او فقط می توانست با نفس و ترس و مار در گوشه بنشیند. نزدیک به صبح، وقتی آخرین شمع خاموش شد، مرد جوان سیل مهربانی و شفقت را نسبت به مار و برای همه حیوانات و مردم جهان تجربه کرد.

گرفتن طلسم | رنج و اشتیاق آنها را احساس می کرد و می دید که از مراقبه خود برای جدایی نه تنها از دیگران بلکه از خود نیز استفاده می کرد. در تاریکی شروع به گریه کرد. بله، او خشمگین و مغرور و ترسیده بود.

اما در عین حال بی نظیر و خردمند و بی اندازه ارزشمند بود. با سپاس عمیق از جایش بلند شد، به سمت مار رفت و تعظیم کرد. بعد روی زمین خوابش برد.

گرفتن طلسم | وقتی از خواب بیدار شد، مار ناپدید شده بود – و همینطور نیاز شدید او به مبارزه با ترسش. شک می تواند ناشی از فشار بیش از حد خود و داشتن انتظارات بالا باشد.

READ  دعانویس مجرب در قزوین

در مدیتیشن باید انتظارات خود را کنار بگذارید (همانطور که در فصل 7 اشاره کردم) و فقط این کار را انجام دهید، با این ایمان که فواید آن به طور طبیعی در طول زمان به دست خواهند آمد.

گرفتن طلسم | برای توسعه چنین ایمانی، ممکن است بخواهید کتاب های دیگری مانند این کتاب را بخوانید که فضایل مراقبه را تمجید می کند. شک ذهن شما را تحریک می کند و تمرکز را دشوار می کند.

با نام بردن شک خود شروع کنید (به فصل 12 مراجعه کنید) و به احساساتی که برمی انگیزد و داستان هایی که می پردازد توجه کنید.

گرفتن طلسم | با آگاهی ذهنی، شک به تدریج فرو می نشیند و به پس زمینه می رود. در نهایت، تمام شک های کوچک شما ممکن است.

حتی به یک شک بزرگ تبدیل شوند که شما را تشویق می کند تا عمیقاً در ماهیت هستی تحقیق کنید و برای خود پاسخ هایی بیابید.

گرفتن طلسم | به تعویق انداختن کار مانند شک، اهمال کاری می تواند مراقبه شما را متوقف کند. به هر حال، اگر آن را به تعویق بیندازید، نمی توانید از مزایای آن بهره مند شوید.نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × یک =

نوشته های مشابه