متن ابطال طلسم


نظرات

مقاله علمی

ابطال طلسم

متن ابطال طلسم | پدر کیتینگ می‌گوید، وقتی به سوی خدا باز می‌شویم، متوجه می‌شویم که خدا «نزدیک‌تر از نفس کشیدن، نزدیک‌تر از فکر کردن، نزدیک‌تر از انتخاب – نزدیک‌تر از خود آگاهی است».

وبگاه توسعه اسلامی دارلعلوم الخزرا | در سال های اخیر، بسیاری از وزیران و رهبانان مسیحی تحت تأثیر معلمان هندو و بودایی قرار گرفته اند که به تعداد فزاینده ای در غرب ظاهر شده اند.

متن ابطال طلسم

متن ابطال طلسم | (به بخش «آمریکایی‌سازی مراقبه»، بعداً در این فصل مراجعه کنید.) در پاسخ، برخی شیوه‌های شرقی را با نیازهای مخاطبان مسیحی تطبیق داده‌اند.

استاد | دیگران، مانند پدر کیتینگ، به ریشه‌های متفکرانه خود پرداخته‌اند و شیوه‌هایی را احیا کرده‌اند که با عدم استفاده، غبارآلود شده بودند.

متن ابطال طلسم | برخی از مردم ممکن است ترجیح دهند بدون کلام «در درون خود به سوی خدا برگردند، گویی به او خیره شده اند». در هر صورت، همان دستورالعمل ها اعمال می شود.

مراقبه در یهودیت: نزدیک شدن به خدا به گفته رامی شاپیرو، خاخام سابق معبد بث اور در میامی و نویسنده کتاب حکمت حکیمان یهود، مفسران عرفانی کتاب مقدس شواهدی از مراقبه پیدا کرده اند که قدمت آن به ابراهیم، ​​بنیانگذار یهودیت می رسد.

متن ابطال طلسم | انبیای عهد عتیق ظاهراً از طریق روزه و اعمال زاهدانه وارد حالت‌های آگاهی تغییر یافته‌ای شدند و عرفا در چند قرن اول ق. در رویایی از حزقیال نبی تعمق کرد.

اما شاپیرو می‌گوید که اولین مراقبه رسمی یهودیان بر الفبای عبری متمرکز بود که زبان الهی بود که خدا از طریق آن جهان را خلق کرد.

READ  دعانویس ماهر

متن ابطال طلسم | شاپیرو توضیح می‌دهد: «اگر می‌توانستید الفبا را ببینید، می‌توانید به منبع خلقت نگاه کنید و از این طریق با خود خالق یکی شوید.»

اندیشیدن در مورد ستارگان، خاخام آریه کاپلان در کتاب خود مراقبه یهودی، روشی سنتی را بر اساس آیه کتاب مقدس توصیف می کند: «چشمان خود را بلند کنید و ببینید چه کسی این [ستاره ها] را آفریده است، کسی که میزبان آنها را با شماره بیرون می آورد، او همه آنها را می خواند. به نام …» (اشعیا 40:26): 1. در یک شب صاف، دراز بکشید یا به راحتی بیرون از در بنشینید و به ستاره ها خیره شوید.

متن ابطال طلسم | در حالی که یک مانترا را تکرار می کنید، توجه خود را بر روی ستارگان متمرکز کنید که انگار در حال بررسی آنها هستید تا رمز و راز پشت آنها را فاش کنید.

می‌توانید از مانترا سنتی یهودی («استاد جهان») استفاده کنید تا به شما کمک کند تمرکز و احساس مقدس خود را عمیق‌تر کنید.

متن ابطال طلسم | یا با خیال راحت از مانترای مورد علاقه خود استفاده کنید. همانطور که خاخام کاپلان می گوید، شما “خدا را در اعماق آسمان ها می خوانید و به دنبال یافتن او فراتر از ستارگان، فراتر از محدودیت های زمان و مکان هستید.” 3. تا زمانی که می خواهید در تفکر خود بمانید.

متن ابطال طلسم | به گفته خاخام کاپلان، این مراقبه “می تواند فرد را به یک تجربه معنوی بسیار عمیق برساند.” مانند تمرین‌کنندگان در تمام ادیان خدامحور، مراقبان یهودی به طور سنتی از عبارات یا آیات مقدس به عنوان مانترا استفاده می‌کنند تا آنها را به خدا نزدیک‌تر کنند.

READ  نوشتن دعای رزق و روزی فراوان

متن ابطال طلسم | همانطور که یکی از استادان بزرگ حسیدی در مورد عبارت r’bono shel olam (“استاد جهان”) می گفت، اگر فقط آن را به طور مداوم تکرار کنید، به اتحاد با خدا خواهید رسید.

و دقیقاً این اتحاد است که مدیتیشن یهودی قصد دارد القا کند. مانند مسیحیت، یهودیت نیز در سالهای اخیر از تأثیرات شرقی برای احیای سنت های مراقبه خود الهام گرفته است.

متن ابطال طلسم | خاخام هایی مانند شاپیرو (که همچنین از مبتکران راماکریشنا هندوئیسم ودانتا است) و دیوید کوپر (که در مراقبه ذهن آگاهی بودایی آموزش دیده) با ساختن ترکیبی جدید از تکنیک های باستانی شرق و غرب، یک رنسانس مراقبه یهودی ایجاد می کنند.

متن ابطال طلسم | مراقبه در میان صوفیان: تسلیم در برابر خداوند با هر نفس از زمان حضرت محمد (ص) در قرن هفتم هجری قمری، صوفیان جامه‌های اسلام را بر تن کرده‌اند.

اما به گفته شابدا کان، معلم صوفی آمریکایی الاصل، ریشه های آنها بسیار دورتر، فراتر از محمد یا بودا یا دیگر معلمان مشهور، به اولین فرد بیدار باز می گردد.

متن ابطال طلسم | صوفیان مدعی هستند که همنشینی با سالکان عرفانی هستند که تنها هدفشان تحقق الوهیت در دل خود است. اشکال تصوف از قرنی به قرن دیگر و معلمی به معلم دیگر و از مکانی به مکان دیگر متفاوت بوده است، اما تعلیم اساسی یکی است: چیزی جز خدا نیست.

متن ابطال طلسم | به سوی یکی برای آماده شدن برای تمرین های مراقبه پیشرفته تر، صوفیان اغلب با یک درود شروع می کنند.

تلاوت یک عبارت مقدس هماهنگ با نفس. ساموئل لوئیس، استاد صوفی متولد آمریکا، که در سال 1971 درگذشت، تمرین زیر را آموزش داد: 1. شروع به راه رفتن به صورت ریتمیک و تنفس خود را با سرعت خود هماهنگ کنید – چهار قدم برای هر دم و چهار قدم برای هر بازدم.

READ  طلسم ازدواج مرد

متن ابطال طلسم | همانطور که راه می روید، عبارت “به سمت یکی” را تکرار کنید – یک هجا در هر قدم، با یک فضای بی صدا در مرحله چهارم.

توجه داشته باشید که ریتم تنفس شما در حین راه رفتن تقویت و توسعه می یابد. 3. تا زمانی که دوست دارید و با تمام وجود ادامه دهید.

متن ابطال طلسم | شبدا کان، معلم صوفی که با لوئیس درس خوانده است، می‌گوید: «صوفی‌ها 24 ساعت در روز زندگی در نفس را تمرین می‌کنند.

متن ابطال طلسم | مدیتیشن در تصوف عموماً به صورت ذکر یک عبارت مقدس، چه در سکوت و چه با صدای بلند، در حالی که نفس عمیق و موزون می‌کشد، است.نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − 18 =

نوشته های مشابه