ابطال طلسم

لوح ابطال طلسم قوی

لوح ابطال طلسم قوی | که دانشمندان را قادر می سازد تا تغییرات و رشد مغز را مشاهده کنند – و رشد آن تحت تأثیر مدیتیشن انجام می شود!

وبگاه توسعه اسلامی دارلعلوم الخزرا | محققان در بیمارستان عمومی ماساچوست دریافتند که شرکت کنندگان در مطالعه که دوره MBSR را گذرانده بودند و فقط به مدت هشت هفته حدود نیم ساعت در روز مدیتیشن ذهن آگاهی را تمرین کردند.

لوح ابطال طلسم قوی

لوح ابطال طلسم قوی | در واقع ماده خاکستری بیشتری (ماده عصبی نئوکورتکس یا مغز بالاتر) در مناطق مرتبط با توجه و حافظه، مدیریت استرس، همدلی و یکپارچگی عاطفی. در مقابل، آمیگدال، محل استرس و اضطراب در مغز، از نظر اندازه کوچک شد.

استاد | اگر در مورد آخرین اکتشافات کنجکاو هستید، جستجوی آنلاین “تحقیقات مراقبه مغز” را انجام دهید. رشد بیشتر ماده خاکستری و کوچک شدن آمیگدال رشد بیشتر ماده خاکستری و کوچک شدن آمیگدال یکی از هیجان انگیزترین چیزها در مورد fMRI این است.

لوح ابطال طلسم قوی | بدون شک این زمینه تحقیقات در چند دهه آینده به رشد خود ادامه خواهد داد زیرا دستگاه های اندازه گیری مغز پیچیده تر می شوند و ارتباط بین مناطق مغز و عملکردهای شناختی و رفتاری دقیق تر می شود.

اکنون، دانشمندان به جای اینکه صرفاً شهادت مدیتیشن‌گرانی را داشته باشند که می‌گویند احساس محبت بیشتر، تمرکز بیشتر و استرس کمتری دارند.

لوح ابطال طلسم قوی | شواهد قابل اندازه‌گیری دارند که مغز رشد می‌کند و به روش‌هایی تغییر می‌کند که با گزارش‌های ذهنی مراقبه‌گران مطابقت دارد.

کاهش فعال‌سازی درد مطالعات متعددی گزارش کرده‌اند که مدیتیشن‌کننده‌ها درد کمتری را نسبت به کنترل‌های غیر مراقبه تجربه می‌کنند.

READ  ابطال طلسم با سرکه

لوح ابطال طلسم قوی | تحقیقات اخیر fMRI به توضیح علت کمک می کند. تنها پس از چهار روز آموزش مدیتیشن ذهن آگاهی، شرکت کنندگان در یک مطالعه مدیتیشن در حضور تحریکات مضر، ناخوشایند درد خود را تا 57 درصد و درجه بندی شدت درد خود را تا 40 درصد کاهش دادند.

هنگامی که محققان مغز خود را اندازه‌گیری کردند، متوجه کاهش فعالیت در نواحی مرتبط با درد و همچنین افزایش فعال‌سازی در قشر کمربندی قدامی و سایر نواحی دخیل در تنظیم و تنظیم مجدد شدت احساس شدند.

لوح ابطال طلسم قوی | نه تنها مغز مراقبه‌گران درد کمتری را ثبت می‌کرد، بلکه تجربه حسی را نیز به روش‌هایی پردازش می‌کرد که آن را قابل تحمل‌تر می‌کرد.

تقویت اتصال مغز و کاهش سرعت زوال مرتبط با افزایش سن، مدیتیشن نه تنها باعث رشد ماده خاکستری در مغز می شود.

لوح ابطال طلسم قوی | بلکه باعث تقویت و تسریع ارتباطات بین مناطق مختلف مغز می شود و آتروفی مغز مرتبط با افزایش سن را کاهش می دهد.

با استفاده از جدیدترین فناوری تصویربرداری مغز، محققان UCLA دریافتند که افرادی که مدیتیشن می‌کنند دارای فیبرهای ماده سفید (آنهایی که در اتصال مغز نقش دارند)

لوح ابطال طلسم قوی | نسبت به افرادی که مدیتیشن نمی‌کنند بیشتر، متراکم‌تر و عایق‌تر هستند. محققان همچنین دریافتند که این فیبرها با افزایش سن افراد در حال مدیتیشن به مراتب کمتر کاهش می یابد.

این تفاوت‌ها به‌ویژه در ماده سفیدی که قسمت جلویی و پشتی مخ و همچنین قشر پیشانی (ناحیه مرتبط با تصمیم‌گیری، تأخیر در رضایت‌مندی و تنظیم هیجانی) و سیستم لیمبیک (محل عواطف) را به هم متصل می‌کند، مشهود بود.

READ  طلسم زبان بند خواهر شوهر

لوح ابطال طلسم قوی | این یافته‌ها شواهد بیشتری ارائه می‌دهند که مدیتیشن به تنظیم و تعدیل احساسات با کمک به ادغام نواحی خود انعکاسی و احساسی مغز کمک می‌کند.

به حداقل رساندن ذهن سرگردان و خیالباف اگرچه گاهی اوقات خیال پردازی با افزایش خلاقیت همراه است، مطالعات اخیر نشان می دهد که افراد وقتی ذهنشان سرگردان است نسبت به زمانی که درگیر کار هستند، به طور قابل توجهی کمتر خوشحال می شوند.

لوح ابطال طلسم قوی | جای تعجب نیست که تحقیقات مغز نشان می‌دهد که مراقبه‌گران با تجربه فعالیت خود را در ناحیه‌ای از مغز به نام شبکه حالت پیش‌فرض کاهش داده‌اند که ارتباط نزدیکی با ذهن سرگردان دارد.

این کاهش حتی زمانی که آنها مدیتیشن نمی کنند ادامه می یابد. جالب‌تر از آن، یافته‌های تحقیق این است که وقتی حالت پیش‌فرض مراقبه‌گران فعال است.

لوح ابطال طلسم قوی | مناطق مغزی که نظارت بر خود و کنترل شناختی را کنترل می‌کنند نیز فعال هستند. به عبارت دیگر، مراقبه‌گران کمتر خیال‌پردازی می‌کنند.

اما وقتی این کار را انجام می‌دهند، بسیار بیشتر از آن آگاه هستند و با سهولت بیشتری به آگاهی لحظه‌ی حال و شادی نسبی آن برمی‌گردند.

لوح ابطال طلسم قوی | سیم‌کشی مجدد مغز برای موفقیت یکی از دقیق‌ترین راه‌ها برای تمرکز و شفاف‌سازی شواهد علمی، انجام یک متاآنالیز از مطالعات مختلف در مورد یک سؤال خاص است تا مشخص شود که آیا و چقدر موافق هستند یا خیر.

یک متاآنالیز اخیر در مورد این که چگونه مدیتیشن مغز را شکل می دهد، هشت ناحیه از مغز را به دست آورد که به طور قابل توجهی از جنبه های مثبت تغییر کرده اند.

READ  دعانویس یهودی در لرستان

لوح ابطال طلسم قوی | به طور خاص دو منطقه به دلیل تأثیر آنها بر ویژگی هایی که منجر به موفقیت در تجارت و سایر تلاش ها می شود مورد توجه ویژه قرار گرفتند: قشر سینگولیت قدامی و هیپوکامپ.


توسط

برچسب‌ها:

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 + هشت =