طلسم میخوام


نظرات

مقاله علمی

طلسم

طلسم میخوام | هر مراقبه‌گر مستمر ناگزیر حداقل با تعدادی از موانع یا موانع کلاسیک بسیاری مواجه می‌شود. (با کلمه مانع ناامید نشوید.

وبگاه توسعه اسلامی دارلعلوم الخزرا | هیچ کس هرگز نگفته که این کار آسان خواهد بود – به هر حال نه همیشه! علاوه بر احساسات دشوار و الگوهای معمولی که در فصل 12 توضیح می‌دهم.

طلسم میخوام

طلسم میخوام | این چالش ها ممکن است سرعت شما را کاهش دهند، اما نیازی نیست که شما را متوقف کنند.) وقتی خواب آلود یا بی قرار یا بی حوصله می شوید یا مدام کار خود را به تعویق می اندازید.

استاد | کار اشتباهی انجام نمی دهید. مدیتیشن یا اینکه آیا ارزش تلاش کردن را دارد یا خیر. در واقع، شما فقط با الگوهای معمولی روبرو هستید که در هر زمینه ای از زندگی شما را با مشکل مواجه می کند.

طلسم میخوام | اگرچه مدیتیشن می تواند به همان اندازه که شما می خواهید پیچیده باشد، تمرین اصلی (همانطور که در فصل 1 ذکر کردم) در واقع بسیار ساده است: فقط بنشینید، ساکت باشید، توجه خود را به سمت درون معطوف کنید و توجه خود را متمرکز کنید.

مدیتیشن آزمایشگاهی را ارائه می دهد که در آن می توان این الگوها را با توجه آگاهانه بررسی کرد تا بتوانید نتایج خود را در کار، روابط دوستانه یا زندگی خانوادگی خود به کار ببرید.

طلسم میخوام | به عبارت دیگر، «موانع» برای آسیاب خودآگاهی و تغییرات رفتاری چاشنی ایجاد می کند. همانطور که در سراسر این کتاب تشویق می‌کنم.

حتماً با خود و موانعی که در سفرتان ایجاد می‌شود با همان مهربانی، مراقبت و کنجکاوی رفتار کنید که به یک دوست نزدیک می‌کنید.

READ  دعانویس خوب در اصفهان

طلسم میخوام | نکته این است که از موانع عبور نکنید و به مکانی بلندتر از وضوح و آرامش برسید. در عوض، موانع خود مواد خام استثنایی را برای کار آزمایشگاهی شما فراهم می‌کنند.

زیرا در می‌یابید که چگونه با آگاهی ملایم و بدون قضاوت، به روی هر چیزی که در تجربه‌تان پیش می‌آید باز کنید.

طلسم میخوام | به جای موانع، ممکن است ترجیح دهید آنها را به عنوان پیام آورانی در نظر بگیرید که دارای مواهب افزایش انرژی، خرد و پذیرش خود هستند.

همانطور که در فصل 12 توضیح دادم، شروع با نام بردن تجربه خود قبل از ادامه کاوش می تواند مفید باشد. بخش‌های زیر راهنمایی‌هایی را برای مقابله با رایج‌ترین موانعی که در طول مدیتیشن رخ می‌دهند، ارائه می‌کند.

طلسم میخوام | خواب‌آلودگی بیشتر مردم در طول زندگی خود در خواب راه می‌روند و تنها به آنچه در اطرافشان اتفاق می‌افتد توجه کمتری دارند.

آیا تا به حال به خانه رفته اید و به آنچه در اطراف آنها اتفاق می افتد توجه کرده اید. آیا تا به حال به خانه رانندگی کرده اید و به این فکر کرده اید که وقتی به آنجا رسیدید، چگونه به آنجا رسیدید؟

طلسم میخوام | از آنجایی که هدف مراقبه بیدار شدن و هوشیار بودن است، جای تعجب نیست که همه مراقبه‌گران حداقل گاهی اوقات با کسل‌کردگی و رویاپردازی دست و پنجه نرم می‌کنند.

احتمالاً رایج ترین مانع، خواب آلودگی در اشکال و اندازه های مختلفی است. با کاوش در تجربه خود شروع کنید: کجای بدن خود خواب آلودگی را احساس می کنید؟

طلسم میخوام | چه اتفاقی برای ذهن شما می افتد؟ آیا از نظر جسمی خسته هستید یا فقط از نظر روحی خسته هستید؟

READ  باطل کردن طلسم بخت بستن

ممکن است خمیازه بکشید زیرا چند روزی است که خوب نخوابیده اید. اگر اینطور است، مدیتیشن را متوقف کنید و چرت بزنید.

طلسم میخوام | با این حال، اغلب زمانی که در مقابل احساس برخی از احساسات ناخوشایند یا نامطلوب مانند ترس یا غم مقاومت می کنید، ذهن شما مه آلود می شود.

ممکن است از خود بپرسید: «در حال حاضر از چه چیزی اجتناب می کنم؟ چه چیزی زیر سطح این خواب آلودگی نهفته است؟»

طلسم میخوام | حتی می‌توانید این پرسش را به سایر لحظات زندگی‌تان که خسته می‌شوید یا لعاب می‌کنید، گسترش دهید.

پس از مدتی مدیتیشن، ممکن است متوجه شوید که وقتی ذهنتان آرام می‌گیرد و دیگر چیزهای زیادی ندارد، خواب‌آلود می‌شوید.

طلسم میخوام | تحریک برای اشغال نگه داشتن آن در این مرحله، ممکن است لازم باشد با باز کردن چشمان خود و صاف نشستن، انرژی خود را افزایش دهید.

اگر خواب‌آلودگی‌تان ادامه داشت، می‌توانید بلند شوید و راه بروید یا آب سرد به صورتتان بپاشید تا بیدار بمانید. بی قراری هنگامی که در مراقبه خود به مشکل توجه می کنید زیرا ذهن شما آشفته، نگران یا مضطرب است و مشتاق انجام فعالیت های دیگر هستید.

طلسم میخوام | می توانید با نامگذاری بیقراری شروع کنید (برای جزئیات در مورد نامگذاری احساسات به فصل 12 مراجعه کنید). و توجه کنید که چگونه آن را در بدن خود تجربه می کنید.

ممکن است در شکم یا سر خود منقبض شده باشید یا در بازوها و پاهای خود احساس ناراحتی داشته باشید. شاید متوجه شده باشید که به طرز ناراحت کننده ای روی لبه بالشتک خود نشسته اید.

READ  دعانویس خوب در اردبیل

طلسم میخوام | گویی هر لحظه آماده هستید که از جای خود بپرید و لقمه ای برای خوردن یا تماس تلفنی بگیرید.

همچنین به آنچه که ذهن شما انجام می دهد توجه کنید. آیا به طور غیرقابل کنترلی از موضوعی به موضوع دیگر می گذرد یا با وسواس در مورد برخی رویدادها یا مسئولیت های آینده نگران است؟

طلسم میخوام | تا آنجا که ممکن است، بیقراری خود را بدون گرفتار شدن در هیجان – یا اغوا شدن توسط انگیزه بلند شدن و رفتن، مشاهده کنید.

همچنین ممکن است بخواهید شمارش نفس های خود را تمرین کنید یا تکنیک تمرکز دیگری را امتحان کنید تا به آرام کردن ذهن خود کمک کند تا زمانی که بتوانید تمرین معمول خود را از سر بگیرید (یا شاید این تمرین معمولی شما باشد).

طلسم میخوام | مانند خواب آلودگی، بی قراری نیز می تواند پاسخی به احساسات دردناک یا ناخوشایندی باشد که نمی خواهید تجربه کنید.نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج + 1 =

نوشته های مشابه