طلسم مرگ میخوام


نظرات

مقاله علمی

طلسم

طلسم مرگ میخوام | در نهایت، وقتی به پایان عمر خود می‌رسیم، ناگهان متوجه می‌شویم که به چیزهای زیادی دست یافته‌ایم، مانند گذراندن تحصیلات عالی، کسب درآمد زیاد و شناخت، اما در درون خود ما هنوز واقعاً خوشحال، راضی و راضی نیستیم.

وبگاه توسعه اسلامی دارلعلوم الخزرا | این تراژدی بسیاری از افراد مسن است: آنها به دلیل تلف کردن زندگی خود در تعقیب و جمع آوری چیزهای بی اهمیت، احساس سرخوردگی و پوچی را تجربه می کنند، سپس به دلیل کهولت سن آنها دیگر انرژی کافی برای اداره زندگی خود را به گونه ای متفاوت ندارند.

استاد | بنابراین ضروری است که در زمانی که هنوز خیلی جوان هستیم، برای رسیدن به هدف واقعی خود کار کنیم. ما باید میل شدیدی به پرسیدن این سوال اساسی داشته باشیم، «من کیستم؟» و از جوانی به طور جدی آن را دنبال کنیم.

سایت مپ الخزرا | ما باید به خاطر داشته باشیم که حتی اگر به نظر می رسد تمام دنیا ما را خوب بشناسند، اما اگر خود واقعی خود را به خوبی نشناسیم، اصلاً ارزشی ندارد.

طلسم مرگ میخوام

طلسم مرگ میخوام | به همین دلیل است که بسیاری از مردم عمر ارزشمند خود را در سرگردانی بین «شادی ولرم» از یک سو و «رنج ولرم» از سوی دیگر تلف می‌کنند.

از طرف دیگر، اگر ما خود واقعی خود را به خوبی بشناسیم، اما جهان اصلاً ما را نشناسد، این ارزش و اهمیت بیشتری دارد.

طلسم مرگ میخوام | ناآگاهی – علت اصلی همه مشکلات هر زمان که با مشکلات جدی روبرو می شویم و راه حل مناسبی برای آنها پیدا نمی کنیم.

READ  دعانویس معروف در تهران

ممکن است ناگهان متوجه شویم که علت واقعی همه مشکلات و رنج ما این است که خودمان را به اندازه کافی نمی شناسیم.

طلسم مرگ میخوام | هنگامی که می دانیم خود نادانی علت اصلی مشکلات ماست، نیاز واقعی به رفع جهل خود پیدا می کنیم و شروع به انجام کاری مشخص می کنیم.

با این سوال که “من کیستم؟” با تمام قلب و ذهن خود درگیر این سوال هستیم. این یک سؤال کلامی صرف نیست اگر در پرسیدن این سؤال شدت و جدیت کافی وجود نداشته باشد، به یک سؤال شفاهی سطحی تقلیل می یابد.

طلسم مرگ میخوام | اگر سوال سطحی باشد، پاسخ حتماً بی اهمیت است. راه حل های شفاهی پاسخ واقعی به این سوال نیستند.

میل به دریافت پاسخ واقعی به این سوال باید به اولویت اصلی زندگی ما تبدیل شود. جالب اینجاست که تا زمانی که به درستی از این سوال پرسیده نشود، به پاسخ واقعی نخواهیم رسید.

طلسم مرگ میخوام | در زندگی دنیوی خیلی چیزها به نحوه پرسیدن یک سوال خاص بستگی دارد. اگر مرد جوانی که عاشق دختری است با لحن خشک از او خواستگاری کند.

حتماً خواستگاری او را رد خواهد کرد. برای یک دختر، پرسیدن سوال چندان مهم نیست. او به مراتب بیشتر نگران نحوه پرسیدن آن و میزان صداقت آن است.

طلسم مرگ میخوام | پاسخ او بیش از هر چیز به این چیزها بستگی دارد. در واقع، اگر یک مرد جوان واقعاً عاشق باشد، نیازی به بیان آن در قالب کلمات برای انتقال احساسات خود نخواهد داشت.

معشوق او عشق واقعی او را درک خواهد کرد، بدون اینکه او در این مورد به او بگوید. در مقایسه با سایر سؤالات بی اهمیت زندگی، «من کیستم؟» یک نوع سؤال بسیار خاص است.

READ  ابطال طلسم مجرب

طلسم مرگ میخوام | تمام زندگی ما را اشغال می کند و تبدیل به ارزشمندترین سوالی می شود که می توانیم از خود بپرسیم. اگر نیست، باید باشد.

اگر به صورت مکانیکی از آن خواسته شود، هیچ چیز به دست نمی آید. علاوه بر این، اگر کل زندگی خود را با صدها هزار بار تکرار این سوال صرف کنیم، هیچ اتفاقی نمی افتد.

طلسم مرگ میخوام | خواندن آن به صورت مکانیکی اتلاف وقت و انرژی کامل خواهد بود. با این حال، اگر فقط یک بار با شدت و صداقت زیاد پرسیده شود، کافی است.

برای همیشه در لایه‌های عمیق‌تر وجودمان با ما می‌ماند و از آنجا به بعد به شیوه‌ای بسیار ظریف بر زندگی ما تأثیر می‌گذارد.

طلسم مرگ میخوام | «آیا ما روابطمان هستیم؟» بسیاری از مردم این تصور اشتباه دارند که اصلاً نیازی به پرسیدن این سؤال ندارند، زیرا فکر می‌کنند از قبل پاسخ را می‌دانند.

پاسخ همیشگی آنها “چه چیزی در شناخت خودم سخت است؟” آنها معتقدند که پسر پدر و مادر، شوهر همسر، پدر فرزندان، مدیر یک شرکت و … هستند.

طلسم مرگ میخوام | مشکل این است که چگونه یک نفر می تواند تمام این روابط را اداره کند؟ باید چندین “من” وجود داشته باشد تا از همه آنها مراقبت کنم.

تجربه ما نشان می‌دهد که اگرچه این روابط به «من» تعلق دارند، اما این روابط «من» واقعی نیستند. «من» واقعی قطعاً با روابط متفاوت است – در روابط وجود دارد، اما نه تنها در آنجا یافت می‌شود.

طلسم مرگ میخوام | جدا از این روابط نیز وجود دارد. این شبیه کاری است که ما با اندام های حسی خود انجام می دهیم.

READ  دعا نویسی صحت دارد

ما از چشم برای دیدن، گوش برای شنیدن، زبان برای چشیدن، بینی برای بوییدن و پوست برای لمس استفاده می کنیم، اما این اندام های حسی به خودی خود «من» واقعی ما نیستند.

طلسم مرگ میخوام | حتی هنگام انجام همه این کارکردها، «من» ما از همه این احساسات جدا می ماند. اگر اینطور نبود، به جای یک «من» به بسیاری «من» تقسیم می شدیم.

اما این طور نمی شود. وقتی به خواب عمیقی می رویم، نمی دانیم که «من» یک شخص خاص با نام و شکل خاصی است.

طلسم مرگ میخوام | اما وقتی از خواب بیدار می شویم، بلافاصله می دانیم که وجود داریم. نه تنها این، بلکه می دانیم که آیا خوب خوابیده ایم یا خیر. چگونه می توانیم بگوییم در خواب حضور نداشتیم؟

این بدان معنی است که “من” ما در هنگام خواب نیز حضور داشت. ممکن است بگوییم که هدف واقعی از پرسیدن این سوال که «من کیستم؟» این استنظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده − 8 =

نوشته های مشابه