طلسم محبت


نظرات

مقاله علمی

طلسم

طلسم محبت | صرف شرکت در جمع های خانوادگی، دور هم جمع شدن با دوستان به طور منظم، رفتن به کلیسا یا کنیسه یا گروه مدیتیشن محلی، یا داوطلب شدن در یک آشپزخانه می تواند به زندگی شما بخشی از معنا و ارتباطی که به شادی کمک می کند، بدهد.

وبگاه توسعه اسلامی دارلعلوم الخزرا | به ویژه، مهربانی و سخاوت با دیگران، حتی زمانی که ممکن است ناخوشایند یا ناراحت کننده باشد (و در ازای آن چیزی پس نگیرید)، مقدار زیادی از شادی را فراهم می کند.

طلسم محبت

طلسم محبت | در یک مطالعه، شرکت‌کنندگانی که به مدت شش هفته در هفته پنج عمل محبت آمیز انجام دادند، به طور قابل توجهی شادتر از کسانی بودند که این کار را انجام ندادند.

استاد | درک یک تعریف یکپارچه از شادی در بخش های اولیه این فصل، من به بررسی ویژگی های شادی می پردازم.

طلسم محبت | اما شما نیازی به انجام چنین ژست نمایشی ندارید (مگر اینکه، البته، به سمت آن حرکت کرده باشید).

با این حال، در این بخش، من یک تعریف یکپارچه از شادی ارائه می‌دهم که جرأت می‌کند همه آن‌ها را شامل شود.

طلسم محبت | با این درک که در نهایت، شادی یک تجربه یا حالت کاملاً ذهنی است و فقط شما می‌توانید بدانید که واقعاً چه چیزی شما را خوشحال می‌کند و آیا شما خوشحال هستید.

در واقع خوشحال به گفته کارشناسان شادی از هر گرایش، افراد شاد بیشتر وقت خود را در احساسات مثبت و حالات ذهنی مانند آرامش، شادی، رضایت، رضایت، قدردانی و عشق صرف می کنند.

READ  طریقه ی باطل کردن طلسم

طلسم محبت | و هنگامی که آنها منفی گرایی را تجربه می کنند، عموماً کوتاه مدت است و زندگی آنها را به طور قابل توجهی مختل نمی کند.

آنها تمایل دارند در زندگی با احساس راحتی و جریان حرکت کنند و آنچه را که زندگی به ارمغان می آورد را بپذیرند و در عین حال برای منافع خود و دیگران اقدام کنند.

طلسم محبت | آنها به طور منظم با یک جامعه محبت آمیز از خانواده و دوستان ارتباط برقرار می کنند، در زندگی به شیوه ای معنادار و رضایت بخش شرکت می کنند و تمایل دارند با بعد معنوی (بالاتر یا عمیق تر) واقعیت رابطه داشته باشند.

البته، هیچ کس نمی تواند این تعریف را در هر موقعیت خاص برآورده کند. اما هر چه زندگی شما بیشتر شبیه این زندگی باشد، احتمال اینکه واقعاً شاد باشید بیشتر می شود.

طلسم محبت | مطالعه در مورد هنر و علم شادی پس از اینکه ویژگی های اولیه زندگی شاد را شناختید و تعریف جامع تری از شادی را در نظر گرفتید (به بخش قبلی «بررسی نشانه های شادی واقعی» مراجعه کنید)، ممکن است از آن لذت ببرید.

بررسی اینکه چگونه محققان در هر دو حوزه علمی و معنوی در حال مطالعه این شرایط گریزان هستند. مدیتیشن‌گران مدت‌هاست که اعماق شادی را از طریق دریچه تفکر درون‌نگر بررسی کرده‌اند.

طلسم محبت | در حالی که دانشمندان اخیراً از روش‌های بیرونی کارآزمایی بالینی استفاده می‌کنند. برای هزاران سال، بودایی ها شادی – یا به طور خاص تر، تسکین درد و رنج را – کانون اصلی سنت مراقبه خود قرار داده اند.

READ  دعا نویس یهودی

در چند دهه گذشته، دانشمندان و روانشناسان از مشغله مرسوم خود با بیماری و ناکارآمدی خارج شده اند تا به بررسی قلمرو هیجانات مثبت و سلامت روان و عاطفی مطلوب بپردازند.

طلسم محبت | یافته های آنها نه تنها روشنگر و آموزنده است، بلکه به تمرین های عملی برای افزایش ضریب شادی شما نیز اشاره می کند.

در بخش‌های بعدی، مزایای شاد بودن و همچنین یافته‌های مراقبه‌گران، دانشمندان و روان‌شناسان بودایی را به شما نشان می‌دهم.

طلسم محبت | چرا خودت را به زحمت بیاندازی؟ جدای از پاسخ واضح به این سوال که چرا باید برای شاد بودن تلاش کنید – زیرا احساس خوبی دارد.

شادی پایدار تعدادی مزایای قابل اندازه گیری دارد که روانشناسان مثبت اندیش و سایر محققان اخیراً شروع به تنظیم و فهرست بندی کرده اند.

طلسم محبت | فهرست زیر که برگرفته از کتاب «چگونه خوشبختی» اثر سونیا لیوبومیرسکی است، چند مورد از مهم‌ترین مزایا را نشان می‌دهد: افراد شادتر، پرانرژی‌تر، سخاوتمندانه‌تر و همکاری‌کننده‌تر هستند و بیشتر از آنها دوست دارند. همتایان کمتر خوشحال آنها اعتماد به نفس و عزت نفس بیشتری دارند.

طلسم محبت | آنها به احتمال زیاد روابط رضایت بخش تر و شبکه های اجتماعی غنی تری دارند. افراد شادتر در کار مؤثرتر هستند، حداقل تا حدی به این دلیل که در تفکر انعطاف پذیرتر و خلاق تر هستند.

آنها سیستم ایمنی قوی تری دارند، سلامت بهتری دارند و عمر طولانی تری دارند. به طور کلی، افراد شادتر مزایای بیشتری را برای اطرافیان خود فراهم می کنند.

طلسم محبت | همانطور که می بینید، شاد بودن به طرق مختلف به زندگی شما کمک می کند. می توان گفت که خوشبختی مانند مخمر در نان است.

READ  گرفتن طلسم

همانطور که مخمر یک عنصر کلیدی است که می‌تواند ترکیبی از آرد و آب را قادر سازد تا بالا بیاید و پتانسیل‌های خود را به‌عنوان کارکنان زندگی به‌کار گیرد.

طلسم محبت | شادی نیز کیفیتی کلیدی است که می‌تواند به شما قدرت دهد تا در هر مناسبتی بلند شوید و به مؤثرترین و موثرترین واکنش پاسخ دهید.

راه دلسوزانه ممکن است درک بودایی از شادی درک بودایی از شادی از دیدگاه بودایی، شادی در قلب آغاز می شود و به پایان می رسد.

طلسم محبت | و نه از چیزها و شرایط بیرونی، بلکه از پرورش برخی ویژگی های قلب محور، به ویژه چهار “محل بهشتی” ناشی می شود. یا اشکال عشق: محبت، شفقت، متانت، و شادی در رفاه دیگران.نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − 10 =

نوشته های مشابه