طلسم

طلسم فوری

طلسم فوری | رهایی که از طریق تمرین مراقبه و پرورش خرد به دست می‌آید، شناختی عمیق و پایدار از کمال ذاتی اشیا و پایان دادن به هرگونه مبارزه با وضعیت موجود را به همراه می‌آورد.

وبگاه توسعه اسلامی دارلعلوم الخزرا | شادی و آرامش عمیقی که به وجود می آید کاملاً تزلزل ناپذیر است و به هیچ وجه نمی تواند توسط فراز و نشیب های زندگی مختل شود.

طلسم فوری

طلسم فوری | علم مراقبه و شادی مطالعه علمی مراقبه و شادی توسط سطوح فوق العاده ای از رفاه ذهنی که محققان در راهبان بودایی تبتی کشف کرده اند تقویت شده است.

استاد | در کمال تعجب دانشمندان، معلوم شد که این مراقبه گران مادام العمر در معیارهای شادی و همدلی به معنای واقعی کلمه از نمودارهای معمولی خارج شده اند.

طلسم فوری | در نهایت، بودایی ها بر این باورند که تنها با رهایی خود از این توهم که فردی منزوی، جدا و جدا از کل زندگی هستید، می توانید به خوشبختی دائمی دست یابید.

در پاسخ به این یافته ها، دالایی لاما، رهبر معنوی مردم تبت، به طور مداوم با دانشمندان علوم اعصاب در یک همکاری مداوم برای مطالعه رابطه بین مدیتیشن و سلامت روان و رفاه مطلوب ملاقات کرده است.

طلسم فوری | برخی از مهمترین مطالعات در مورد مدیتیشن و شادی توسط دکتر ریچارد دیویدسون، مدیر آزمایشگاه ویزمن برای تصویربرداری و رفتار مغز در دانشگاه ویسکانسین و همچنین مدیر آزمایشگاه عصب‌شناسی عاطفی و مرکز تحقیقات انجام شده است.

ذهن سالم در همان دانشگاه. همانطور که در فصل 4 توضیح دادم، دیویدسون پیشگام تحقیقی بود که روابط بین مناطق خاصی از مغز و تأثیر آنها بر خلق و خو و وضعیت روانی را ترسیم می کند.

READ  ابطال طلسم چشم زخم

طلسم فوری | دیویدسون در مطالعات اولیه خود بر روی راهبان تبتی که مراقبه شفقت را تمرین می کردند، دریافت که راهبانی که بیش از 10000 ساعت مدیتیشن را ثبت کرده بودند، افزایش بی نظیر و غیرقابل اثباتی در امواج مغزی در ناحیه مغز در ارتباط با احساسات مثبت نشان دادند.

به عبارت دیگر، آنها شادترین مردم ثبت شده بودند! در آزمایش‌های بعدی، دیویدسون نشان داد که حتی تمرین ساده مراقبه ذهن‌آگاهی می‌تواند یک تقویت‌کننده خلق و خو باشد. (برای دستورالعمل های مربوط به مراقبه ذهن آگاهی، به فصل 7 مراجعه کنید.)

طلسم فوری | شاید معروف ترین مطالعه او شامل کارمندان یک شرکت بیوتکنولوژی بود که یک دوره هشت هفته ای در زمینه تمرکز حواس شامل سه ساعت آموزش در هفته و 20 دقیقه در روز تمرین فردی را گذراندند.

پس از آموزش، نه تنها فعالیت امواج مغزی آنها در حوزه احساسات مثبت افزایش یافت، بلکه این مردان و زنان معمولی، تنها با چند ماه تجربه مدیتیشن، احساس شادی بیشتر، اضطراب کمتر و درگیر شدن بیشتر در کارشان را گزارش کردند.

طلسم فوری | به عبارت دیگر، لازم نیست راهب باشید تا از مزایای مدیتیشن که باعث تغییر خلق و خو می شود بهره مند شوید.

دیدگاه‌های روان‌شناسی مثبت‌نگر در بیشتر تاریخ خود، حوزه روان‌درمانی تقریباً به طور انحصاری بر تسکین اختلال عملکرد و پریشانی و به‌ویژه بر درمان یا حداقل تسکین بیماری‌های روانی متمرکز بوده است.

طلسم فوری | به گفته بنیانگذار روانکاوی، زیگموند فروید، هدف از گذراندن ساعت ها روی کاناپه یا صندلی کمک به مبادله بدبختی روان رنجور شما با ناراحتی معمولی انسان است.

READ  دعانویس برای جلب محبت قوی

که پیش آگهی خاصی نیست! ناراحتی – که پیش‌آگهی خاصی نیست! در دهه‌های 1960 و 1970، روان‌شناسان انسان‌گرا و فراشخصی مانند کارل راجرز و آبراهام مزلو با کاوش در عملکرد بهینه انسان، تجربیات اوج، و حالات تغییر یافته و ترویج این امکان که شادی واقعی واقعاً از طریق تغییرات روان‌شناختی قابل دستیابی است، از اجداد روانکاوانه خود جدا شدند.

طلسم فوری | در چند دهه گذشته شاهد ظهور روان‌شناسی مثبت بوده‌ایم، حوزه‌ای در حال رشد که بر اساس بینش‌های پیشینیان خود ساخته می‌شود و از آخرین تکنیک‌های تحقیقاتی برای تعیین نشانه‌های شادی استفاده می‌کند.

شواهدی ارائه می‌دهد که چگونه برخی فعالیت‌ها و شیوه‌ها در واقع به پرورش و تقویت آن کمک می‌کنند. . به گفته روانشناسان مثبت اندیشی مانند سونیا لیوبومیرسکی، شادی – که به عنوان بهزیستی ذهنی نیز شناخته می شود – با «تجربه های شادی، رضایت یا بهزیستی مثبت همراه با این حس که زندگی فرد خوب، معنادار و ارزشمند است» مشخص می شود.

طلسم فوری | برخی از یافته‌های روان‌شناسی مثبت‌گرا صرفاً حکمت همیشگی سنت‌های مراقبه را تأیید می‌کنند – برای مثال، قدردانی، بخشش، قدردانی، ارتباط و زندگی در لحظه حال به رفاه پایدار کمک می‌کنند. اما یافته‌های دیگر درک سنتی را گسترش می‌دهند.

برای مثال، با پیشنهاد این که احساس مداوم معنا و هدف و مشارکت فعال در زندگی نیز به ضریب شادی فرد می‌افزاید.

طلسم فوری | به گفته محققان، 50 درصد از شادی شما در بدو تولد ایجاد می شود و به لطف موهبت ژنتیکی شما به دست می آید.

به عنوان مثال، دوقلوهای همسان که در بدو تولد از هم جدا شده اند و در شرایط کاملا متفاوت بزرگ شده اند، معیارهای شادی بسیار مشابهی دارند.


توسط

برچسب‌ها:

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت + شش =