طلسم طلاق


نظرات

مقاله علمی

طلسم

طلسم طلاق | پس از امتناع از درخواست پدرسالار برای آرام کردن ذهن آشفته خود برای او. پس از اینکه چند روز از صحبت با هویکو امتناع کرد.

وبگاه توسعه اسلامی دارلعلوم الخزرا | بودیدارما در نهایت به او گفت که ذهن خود را پیدا کند و آن را به بودیدارما بیاورد تا آرام شود. راهب ماه ها در مراقبه به دنبال ذهن خود می گشت.

طلسم طلاق

طلسم طلاق | سرانجام او به بودیدارما بازگشت و گزارش داد که نمی تواند ذهن خود را جایی پیدا کند. بودیدارما پاسخ داد: «آه، پس، من آن را برای شما آرام کردم» – و هوی-کو بلافاصله روشن شد.

استاد | می دانید این داستان های ذن چگونه پیش می روند!) همانطور که این حکایت نشان می دهد، بودایی ها تکنیک های قدرتمندی برای کاوش در ذهن و درک ماهیت اساسی آن ابداع کرده اند (که اتفاقاً واقعیت بزرگتری است که قبلاً در این فصل به آن اشاره کردم).

طلسم طلاق | به هر حال، یک راهب جدی به نام هوی-کو به بودیدارما آمد و با فروتنی از پدرسالار خواست که به آرامش ذهن آشفته اش کمک کند.

و شما مجبور نیستید با یک استاد ذن مطالعه کنید تا طعم این طبیعت ضروری را برای خود بچشید. در اینجا تمرینی است که من از سنت تبتی اقتباس کرده ام: 1. با آرام نشستن شروع کنید.

طلسم طلاق | چشمان خود را ببندید؛ و چند نفس آهسته و عمیق بکشید و با هر بازدم کمی آرام شوید. 2. چند دقیقه به روش معمول خود مدیتیشن کنید تا آرامش و تمرکز ذهن خود داشته باشید.

READ  شکستن طلسم فروش

سپس به قول تبتی ها بدون انجام کار خاصی اجازه دهید در “حالت طبیعی” خود استراحت کند. اگر بتوانید این تمرین را با چشمان باز دنبال کنید و مستقیماً به فضای روبروی خود خیره شوید، عالی است – تبتی ها این کار را انجام می دهند.

طلسم طلاق | اما اگر حواس‌تان پرت شد، می‌توانید چشمانتان را ببندید. 3. با توجه به یک فکر خاص که در ذهن شما ایجاد می شود و ماندگار می شود، شروع کنید.

به عنوان مثال، می توانید یک خاطره، یک طرح یا یک فانتزی بگیرید. سپس سوالات زیر را از خود بپرسید: آیا این فکر شکل یا شکل خاصی دارد؟

طلسم طلاق | چقدر بزرگ است؟ رنگ یا رنگ خاصی داره؟ آیا شروع، میانه و پایانی دارد؟ فکر در کجا قرار دارد؟ داخل بدنت هست یا بیرون؟ این فکر از کجا نشات گرفت؟

وقتی دیگر به آن فکر نمی کنید کجا می رود؟ وقتی به آن فکر می کنید چقدر طول می کشد؟ آیا فکر دارای محتوایی است یا فقط خالی، باز و پر از فضا است؟

طلسم طلاق | آیا در ذهن شما اثری باقی می گذارد، مانند رد پا در ساحل، یا مانند نوشتن روی آب، هیچ اثری از خود باقی نمی گذارد؟

توجه خود را به ذهن خود معطوف کنید و سوالات زیر را بپرسید. به ذهن خود فکر نکنید یا آن را تجزیه و تحلیل نکنید یا با محتوای آن، مانند افکار یا احساسات، مشغول نشوید.

طلسم طلاق | در عوض، فقط به ذهن خود نگاه کنید، همانطور که به یک پرنده یا یک درخت نگاه می کنید. (به یاد داشته باشید، من در اینجا در مورد ذهن صحبت می کنم، نه مغز.) برای پاسخ دادن به هر سوال چند لحظه وقت بگذارید: آیا خود ذهن شما شکل یا فرمی دارد؟ چقدر بزرگ است؟

READ  شکستن طلسم مشتری

رنگ یا رنگ داره؟ آیا ذهن شما با افکارتان یکسان است یا به عنوان زمین یا فضایی که افکار شما در آن به وجود می آیند و می گذرند باقی می ماند؟ ذهن شما در کجا قرار دارد؟

طلسم طلاق | داخل بدنت هست یا بیرون؟ آیا آغازی دارد یا پایانی؟ آیا ذهن شما جوهری مانند زمین دارد یا مانند آسمان خالی و وسیع است؟ آیا خالی و تاریک است یا روشن و شفاف است؟ 5. اجازه دهید ذهن خود برای چند دقیقه در “حالت طبیعی” خود استراحت کند.

توجه داشته باشید که پرس و جو چگونه بر شما تأثیر گذاشته است. آیا رابطه شما با افکار تغییر کرده است؟ آیا حس هویت شما به نوعی تغییر کرده است؟

طلسم طلاق | آیا احساس آرامش می کنید یا فضای بیشتری دارید؟ به تغییرات توجه داشته باشید؛ سپس به تدریج بلند شوید و به روز خود بپردازید.

پرسیدن “من کیستم؟” تا زمانی که انسان ها ظرفیت انعکاس تجربیات خود را داشته اند، می پرسند: “من کی هستم؟” استادان ذن، شیوخ صوفی، حکیمان هندی، خاخام های یهودی، و معلمان تقریباً هر اقناع معنوی دیگری از این سؤال برای کمک به شاگردان خود استفاده کرده اند تا فراتر از هویت های معمولی خود را ببینند و به درک عمیق تری از ماهیت اساسی خود بپردازند.

طلسم طلاق | وقتی برای اولین بار این سوال را می پرسید، ممکن است به پاسخ های معمولی برسید: «من یک زن هستم»، «من یک پدر هستم»، «من وکیل هستم»، «من یک دونده هستم». همانطور که بیشتر جستجو می کنید، ممکن است پاسخ های معنوی بیشتری دریافت کنید.

READ  دعانویسی در اصفهان

مانند «من عشق مجسم شده هستم» یا «من فرزند خدا هستم». اما اگر فقط اینها را کنار بگذارید و به پرس و جو ادامه دهید، در نهایت یک شهود مستقیم از یک هویت بنیادی تر خواهید داشت که ربطی به فردی که فکر می کنید نیست.

طلسم طلاق | در صورت امکان تمرین زیر را با شریک زندگی خود انجام دهید. (یکی با سؤال شروع می کند و دیگری با پاسخ دادن.) اگر شریکی ندارید، می توانید به تنهایی و رو به آینه این کار را انجام دهید: 1. به راحتی روبه روی شریک زندگی خود بنشینید و به صورت آرام و طبیعی به یکدیگر خیره شوید.

طلسم طلاق | به سؤال کننده اجازه دهید با پرسیدن «تو کیستی؟» شروع کند. سپس طرف مقابل با گفتن هر چیزی که به ذهنش می رسد پاسخ می دهد.

پس از مکث، سوال کننده دوباره می پرسد: “تو کی هستی؟” و شخص دیگر دوباره پاسخ می دهد. البته، اگر به تنهایی این کار را انجام دهید، می توانید هر دو نقش را بازی کنید.

طلسم طلاق | به همین ترتیب 15 دقیقه ادامه دهید. سپس مکان را برای مدت زمان مساوی تغییر دهید. اگر سوال کننده هستید، به هیچ وجه پاسخ ها را نقد یا قضاوت نکنید. فقط گوش کنید، مکث کنید و دوباره بپرسید.نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 − 6 =

نوشته های مشابه