طلسم زیرخاکی


نظرات

مقاله علمی

طلسم

طلسم زیرخاکی | همانطور که جان کابات زین بیان می کند، “تنها تعهد به تمرین نکردن، کنار گذاشتن تلاش، قضاوت نکردن … باعث می شود که زمان ابدی در شما پرورش یابد.” زندگی خود را ساده کنید.

وبگاه توسعه اسلامی دارلعلوم الخزرا | هنگامی که زندگی خود را با کارهای پیش پا افتاده و عاداتی پر می کنید که زمان را تلف می کنند، جای تعجب نیست که برای چیزهایی که واقعاً برای شما مهم هستند به اندازه کافی ندارید.

طلسم زیرخاکی

طلسم زیرخاکی | کارهایی را که در طول روز انجام می‌دهید بررسی کنید و از چند فعالیتی که قصد عمیق‌تر شما برای کاهش سرعت و ارتباط با خودتان را تغذیه نمی‌کنند، کنار بگذارید.

استاد | به یاد داشته باشید که زندگی شما متعلق به شماست. حتی اگر ممکن است خانواده ای برای مراقبت داشته باشید یا شغلی داشته باشید که به توجه شما نیاز دارد، به خاطر داشته باشید که شما حق دارید زمان خود را به دلخواه خود تقسیم کنید.

طلسم زیرخاکی | هر روز مدتی را برای مدیتیشن اختصاص دهید. مدیتیشن به شما می آموزد که چگونه حضور داشته باشید و موثرترین پیش غذا را در قلمرو بی زمان ارائه می دهد.

اگر هر روز نیم ساعت برای مدیتیشن وقت بگذارید، دیگران را در زندگی خود فریب نمی دهید. به عنوان مثال، پیشنهاد می‌کند که در سکوت آیه زیر را به زبان بیاورید تا هوشیاری خود را تقویت کنید و تنفس آگاهانه خود را به فرصتی برای استراحت و لذت بردن از زندگی خود تبدیل کنید: با نفس کشیدن، بدنم را آرام می‌کنم.

READ  دعانویس برای گمشده

طلسم زیرخاکی | با نفس بیرون آوردن، لبخند می زنم. با ساکن شدن در لحظه حال، می دانم که این لحظه فوق العاده ای است. خط اول را با دم، خط دوم را با بازدم و غیره هماهنگ کنید.

حتما کاری را که می گویید انجام دهید. یعنی بدنتان را آرام کنید، به خودتان لبخند بزنید (نوار کناری این فصل «تمرین نیم لبخند» را ببینید) و از لحظه حال قدردانی کنید.

طلسم زیرخاکی | وقتی استعداد را به دست آوردید، می توانید به سادگی بگویید: «آرام، لبخند، لحظه حال، لحظه فوق العاده». اگر اصطلاحات را قبول ندارید.

می‌توانید برای موقعیت‌های روزمره مانند تنفس، غذا خوردن، حمام کردن، کار کردن و حتی صحبت کردن با تلفن یا رفتن به دستشویی، آیات خود را بسازید.

طلسم زیرخاکی | توجه به اینکه موقعیت‌ها چگونه بر شما تأثیر می‌گذارند وقتی شروع به گسترش تمرین رسمی ذهن‌آگاهی از تنفس خود به طیف کامل تجربه حسی خود می‌کنید (به فصل‌های 7 و 12 مراجعه کنید)، می‌توانید این آگاهی درونی را به سایر فعالیت‌های خود نیز بیاورید.

به جای اینکه در حین تماشای تلویزیون یا رانندگی با ماشین یا کار با رایانه، ارتباط خود را با خود از دست دهید، می توانید آگاهی دوگانه یا آگاهی همزمان از آنچه در اطراف شما می گذرد و اینکه موقعیت یا فعالیت بر شما تأثیر می گذارد حفظ کنید.

طلسم زیرخاکی | به تدریج ممکن است متوجه شوید که رانندگی با سرعت زیاد باعث تنش شما می شود، یا تماشای برنامه های تلویزیونی خاص شما را عصبی یا آشفته می کند.

یا اینکه ساعت ها صحبت با تلفن به جای اینکه شما را سرزنده کند، انرژی شما را کاهش می دهد. شما نیازی به قضاوت یا اصلاح بر اساس آنچه کشف می کنید ندارید.

READ  طلسم مرگ قوی

طلسم زیرخاکی | فقط به آرامی توجه داشته باشید. اگر انگیزه بالایی برای بهره‌مندی از مزایای مدیتیشنی که با جدیت انجام می‌دهید دارید.

به طور طبیعی از موقعیت‌هایی (از جمله عادت‌ها، فعالیت‌های اوقات فراغت، افراد و محیط‌های کاری) که شما را تحت فشار قرار می‌دهند دور می‌شوید و به سمت موقعیت‌هایی گرایش پیدا می‌کنید که از شما در احساس آرامش، آرامش، هماهنگی و ارتباط با خود و دیگران حمایت می کند.

طلسم زیرخاکی | زمانی که رنج و استرس شما بر اساس الگوهای همیشگی و احساسات دشوار شماست (به فصل 12 مراجعه کنید)، می‌توانید از آگاهی دوگانه برای توجه به واکنش‌پذیری خود استفاده کنید و فضایی را برای تجربه و دوست‌یابی با آن ایجاد کنید، به‌جای اینکه آن را در رابطه با آن عمل کنید.

دیگران. استفاده از مدیتیشن در فعالیت های آشنا هر کاری که انجام می دهید یا تجربه می کنید می تواند فرصتی برای تمرین ذهن آگاهی در اختیار شما قرار دهد.

طلسم زیرخاکی | اما ممکن است بخواهید با برخی از فعالیت‌های معمول خود شروع کنید – آن‌هایی که ممکن است در حال حاضر با خلبان خودکار انجام دهید، در حالی که خیال‌پردازی می‌کنید.

از فضا بیرون می‌روید یا وسواس دارید. حقیقت این است که حتی معمولی ترین کارها نیز زمانی می توانند لذت بخش و نشاط آور باشند که آنها را با دقت و توجه کامل انجام دهید.

طلسم زیرخاکی | در بخش‌های بعدی، فعالیت‌های رایج را با چند پیشنهاد برای القای ذهن آگاهی فهرست می‌کنم.

استفاده از مدیتیشن برای کار با شما با ضرب‌الاجل‌های تنگاتنگ، بررسی عملکرد، بیکاری بالا و تهدید دائمی کوچک‌سازی، محیط کاری بسیار رقابتی امروزی فشارهای فوق‌العاده‌ای بر کارکنان و مدیران وارد می‌کند.

READ  شکستن طلسم همزاد

طلسم زیرخاکی | حتی شاغلین مشاغل باثبات سنتی مانند تدریس و پزشکی با ظهور تست‌های استاندارد، اندازه کلاس‌های رو به رشد، ثبت سوابق کامپیوتری و سهمیه‌های زیاد بیماران، استرس کاری بی‌سابقه‌ای را تجربه می‌کنند.

اما موقعیت شغلی شما هر چه باشد، می توانید با رعایت نکات زیر برای مدیتیشن در حین کار استرس خود را کاهش دهید: هر روز صبح قبل از رفتن به محل کار، عزم خود را برای حفظ آرامش و آرامش تا حد امکان تقویت کنید.

طلسم زیرخاکی | اگر می توانید، قبل از اینکه از در بیرون بروید، لحن روز را با مدیتیشن، حتی مختصر، تنظیم کنید. با توجه به تجربه‌تان، می‌توانید موقعیت‌هایی را که واقعاً به شما استرس می‌دهند، کشف کنید و سپس تا آنجا که ممکن است از آنها اجتناب کنید یا آنها را تغییر دهید.

کار می‌تواند به اندازه کافی سخت باشد، بدون اینکه بیش از توانایی شما متحمل شوید. توجه کنید که چگونه ذهن شما بر استرس می افزاید.نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو + یک =

نوشته های مشابه