طلسم روانی


نظرات

مقاله علمی

طلسم

طلسم روانی | ممکن است به مسیر بصیرت کشیده شوید. هر سنت مذهبی نسخه یا همتای خود را دارد – مسیحیت از طریق منفی (روش منفی) پدران صحرا دارد.

وبگاه توسعه اسلامی دارلعلوم الخزرا | یهودیت شامل اعمال عرفانی کابالا است، هندوئیسم آموزه های غیر دوگانه خود را دارد (مانند Advaita Vedanta)، و بودیسم در درجه اول بر پرورش و پرورش این سنت ها تمرکز دارد.

طلسم روانی

طلسم روانی | بینش، بصیرت، درون بینی. بر خلاف عبادت، که ذهن را بر نمایشی از الوهیت متمرکز می کند، مسیر بصیرت از تحقیق مستقیم و آگاهی از تجربه حاضر استفاده می کند تا فراتر از ظواهر سطحی را به واقعیت عمیق تری که زیربنای آنهاست، ببیند.

استاد | وقتی به پرسش و بررسی عمیق در آنچه ظاهراً واقعی است ادامه می دهید، ناگزیر به واقعیت نهایی می پردازید – جوهر بی شکل و نابود نشدنی همه ظواهر. (مثلاً پوست کندن لایه‌های پیاز است.)

طلسم روانی | اگر متوجه شدید که به دنبال پاسخ برای سؤالات معنوی اصلی مانند “من کیستم؟” یا “واقعیت چیست؟” اما علاقه خاصی به خدا یا عبادت نداشته باشید.

حالا هدف این رویکرد انکار واقعیت نسبی افراد و چیزهای معمولی (از جمله من و شما) نیست. بلکه راه بصیرت عموماً می آموزد که واقعیت دو سطح دارد: نسبی و مطلق.

طلسم روانی | (همچنین به نوار کناری “جایی که عمود با افقی برخورد می کند” در ابتدای این فصل مراجعه کنید.) در سطح نسبی، مهم است که زندگی خود را بپردازید، صورتحساب ها را پرداخت کنید، وقت خود را با خانواده یا دوستان خود بگذرانید – اگر وانمود می کنید که خویشاوند نیست.

READ  شکستن طلسم مار در دفینه

واقعاً، شما با مشکلاتی روبرو خواهید شد. (دادگاه راهنمایی و رانندگی و ورشکستگی فوراً به ذهن متبادر می شود!) همانطور که صوفیان می گویند: “به خدا توکل کن، اما شتر خود را حتما به تیرک ببند.” در عین حال، یک سطح مطلق وجود دارد.

طلسم روانی | یک حضور الهی یا بعد مقدس که زیربنای این جهان است و به آن معنا می بخشد. وقتی با این سطح مواجه می‌شوی، واقعیت عمیق‌تر اشیا را می‌بینی، همان‌طور که عارف به هر کجا که نگاه می‌کند، خدا را می‌بیند.

مسیر بصیرت در تجسم های مختلف آن، چه مستقیم و چه تدریجی، شما را به تجربه یا شناخت این سطح مطلق از واقعیت هدایت می کند.

طلسم روانی | در شرق، آنها این را روشنگری یا رهایی می نامند. در غرب، آن را gnosis می نامند – کلمه یونانی که “دانستن” از آن گرفته شده است. بسیاری از شیوه های اصلی برجسته شده در این کتاب به شما نشان می دهد که چگونه تجربه فعلی خود را بررسی کنید.

تا بتوانید در نهایت بصیرت خود را توسعه دهید. برای اینکه نگاهی اجمالی به سطح مطلق داشته باشید، در اینجا سه ​​تمرین طراحی شده است تا از طریق روش معمول شما در درک چیزها به منظور آشکار کردن واقعیت عمیق تر طراحی شده است.

طلسم روانی | به طور کلی، آنها پس از تمرین برخی از تکنیک های مدیتیشن اولیه مانند دنبال کردن نفس یا خواندن یک مانترا، بهترین عملکرد را دارند.

گسترش مرزهای خود با برداشتن از جایی که مدیتیشن بدن انرژی پایان می یابد (به نوار کناری “بازی با بدن انرژی خود” در ابتدای این فصل مراجعه کنید)، این تکنیک به شما نشان می دهد که به پوست خود پایان نمی دهید.

READ  دعانویس یهودی در یزد

طلسم روانی | یا با دورترین لبه های بدن راه شیری، برای این موضوع. 1. با آرام نشستن، بستن چشم ها و چند نفس آرام و عمیق شروع کنید و در هر بازدم کمی استراحت کنید.

استحکام و چگالی بدن خود را همانطور که معمولاً درک می کنید احساس کنید. 3. در حین دم، تصور کنید که سرتان پر از غبار نرم و شفاف است.

طلسم روانی | و در حین بازدم، تصور کنید که تمام استحکام و چگالی از سر شما خارج می‌شود و آن را به طرز دلپذیری خالی، جادار و برای احساس و انرژی حیاتی می‌گذارد.

نگران نباشید؛ ناپدید نخواهی شد 4. غبار را در گردن و گلوی خود تنفس کنید و هر گونه تنش یا تراکم را بیرون دهید و ناحیه را جادار و باز بگذارید.

طلسم روانی | به اعمال این مدیتیشن در قفسه سینه، ریه ها و قلب خود ادامه دهید. بازوها و دستان شما؛ شکم و اندام های داخلی شما؛ لگن، باسن و اندام تناسلی شما؛ و ران ها، ساق پاها و پاهای شما. 6. تمام بدن خود را کاملاً خالی، جادار و به روی جریان انرژی زندگی باز کنید.

طلسم روانی | بدون فکر و تحلیل برای چند لحظه در این احساس استراحت کنید. از وزوز لذت ببرید! 7. اگر نواحی خاصی همچنان متراکم یا جامد هستند.

در آن‌ها نفس بکشید تا زمانی که خالی و باز شوند. ممکن است متوجه شوید که مرزهای بدن شما در حال حاضر پراکنده شده است – مطمئن نیستید که کجا رها کرده اید و دنیای بیرون شروع می شود.

READ  نوشتن دعا و انداختن در آب

طلسم روانی | مرزهای بدن و آگاهی خود را گسترش دهید تا جایی که کل اتاق و هر چیزی که در آن وجود دارد را شامل شود.

بسط دهید تا کل ساختمان، سپس کل بلوک، کل شهر یا شهر و ایالت را شامل شود. با هر باز کردن چند دقیقه وقت بگذارید.

طلسم روانی | حتی بیشتر گسترش دهید تا زمین، سپس منظومه شمسی، کهکشان راه شیری، جهان و فراتر از دورترین مرزهای جهان شناخته شده را در بر گیرد.

باز هم، چند دقیقه را در هر سطح صرف کنید. شما فراتر از اندازه گسترده هستید – همه چیز را در خود دارید. اجازه دهید هر فکر، احساس یا احساسی در این گستره وسیع ایجاد شود.

طلسم روانی | پس از گذراندن چند دقیقه در وسعت، می توانید شروع به توجه به احساس خود کنید. اگر پیدا کردن احساسات برایتان دشوار است، خوب است.

فقط چند دقیقه دیگر از گسترش لذت ببرید! سپس با بدن خود بررسی کنید: آیا احساس آرامش و آرامش بیشتری نسبت به زمانی که شروع کردید دارید؟نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده − 11 =

نوشته های مشابه