طلسم رزق و روزی


نظرات

مقاله علمی

طلسم

طلسم رزق و روزی | یک برنامه آموزشی جامع که توسط جان کابات زین، نویسنده پرفروش کتاب هر کجا که باشد. شما برو، آنجا هستی و بنیانگذار کلینیک کاهش استرس در مرکز پزشکی دانشگاه ماساچوست.

وبگاه توسعه اسلامی دارلعلوم الخزرا | اثرات درمانی MBSR به طور گسترده مورد بررسی قرار گرفته است و برنامه هایی که توسط مربیان معتبر رهبری می شوند در اکثر شهرهای بزرگ در سراسر ایالات متحده موجود است.

طلسم رزق و روزی

طلسم رزق و روزی | اگر ترجیح می دهید مراقبه را به عنوان بخشی از یک سنت یا مسیر معنوی خاص تمرین کنید، ممکن است بخواهید از قبل در نظر بگیرید که به چه نوع معلمی نیاز دارید.

استاد | در اینجا چهار دسته اصلی از معلمان، بر اساس محتوای آموزه های آنها و روابط آنها با دانش آموزان، آورده شده است.

طلسم رزق و روزی | اگر به این سمت کشیده شده اید. مراقبه های تمرکز حواس که در این کتاب آموزش داده شده است (به فصل 7 مراجعه کنید یا به آهنگ 4 گوش دهید)، ممکن است بخواهید دوره ای را در زمینه کاهش استرس مبتنی بر ذهن آگاهی (MBSR) بگذرانید.

اصطلاحاتی که در اینجا استفاده می‌کنم لزوماً در رزومه یا بروشور معلم نشان داده نمی‌شوند؛ آنها فقط راه من برای درک نقش‌های مختلف معلمان هستند. برخی از معلمان ممکن است ترکیبی از چند یا هر چهار باشند.

طلسم رزق و روزی | مربی: تکنیک‌ها را به شما آموزش می‌دهد، توصیه‌های خوبی در مورد نحوه اجرای آن‌ها ارائه می‌دهد و به شما در عیب‌یابی یا تنظیم دقیق کمک می‌کند.

ممکن است یک دوست یا همسال باشد. مربی: به شما تشویق و حمایت شخصی در تمرینتان می‌دهد، راهنمایی می‌کند تا گیر نمانید، و الگویی از کسی است که قبل از شما آنجا بوده است.

READ  طلسم عاشق کردن

طلسم رزق و روزی | معمولاً تکنیک ها را نیز آموزش می دهد. پاندیت: با بیان و تبیین آموزه ها و متون معنوی دانش را منتقل می کند. ممکن است یک محقق و همچنین مراقبه باشد.

استاد: گوهر تعالیم معنوی را در بر می گیرد. به شما کمک می کند از مکان های گیر کرده خود عبور کنید و روند گسترش یا انحلال خود را تسهیل می کند.

طلسم رزق و روزی | ممکن است (یا نه) رابطه شدید یا چالش برانگیزی با دانش آموزان داشته باشد. چرا ممکن است به معلم نیاز داشته باشید همانطور که قبلاً اشاره کردم.

یک مربی مدیتیشن می تواند به شما کمک کند تا تمرین خود را اصلاح کنید و با سؤالات اساسی که در این راه به وجود می آیند مقابله کنید.

طلسم رزق و روزی | اما اگر می خواهید تمرین خود را عمیق تر کنید و از آن به عنوان وسیله ای برای اهداف معنوی استفاده کنید (همانطور که قبلاً در این فصل توضیح داده شد)، قطعاً می خواهید یک مربی یا استاد معنوی پیدا کنید.

اول از همه، ممکن است با مشکلات و چالش هایی مانند مواردی که در فصل های 12 و 13 توضیح داده شد، مواجه شوید.

طلسم رزق و روزی | برای مثال، ممکن است در برخورد با احساسات شدید و تکرار شونده مانند خشم یا ترس مشکل داشته باشید.

یا ممکن است با موانعی مانند شک یا تعلل روبرو شوید و ندانید که چگونه به تنهایی جلو بروید. یا شاید شما شروع به داشتن جریان های قدرتمند انرژی در ستون فقرات خود کرده اید و نمی دانید چگونه آنها را متوقف کنید.

READ  دعانویس استاد دولتی

طلسم رزق و روزی | ناگهان شما به یک معلم نیاز دارید – سریع! همانطور که به سفر خود ادامه می دهید، ممکن است با بینش ها و تجربیات معنوی واقعی روبرو شوید که نمی دانید چگونه دوباره به آنها نگاه کنید یا حفظ کنید.

در واقع، فرآیند آشکار شدن معنوی اغلب شبیه به یک پس‌گرد گیج‌کننده و بدون مسیر است تا یک «مسیر»، آن‌طور که اصطلاحاً به آن گفته می‌شود.

طلسم رزق و روزی | حقیقت این است که شما هرگز نمی دانید وقتی به شدت تمرین می کنید با چه چیزی روبرو خواهید شد.

به عنوان مثال، همانطور که در مدیتیشن خود احساس خود را گسترش می دهید یا از بین می برید، ممکن است با مخالفت قدرتمندی از سوی نیروهای روان خود روبرو شوید که نمی خواهند شما تغییر کنید.

طلسم رزق و روزی | به هر حال، ما در اینجا از تحول بنیادین صحبت می کنیم – و اکثر ما حتی در برابر جزئی ترین تغییرات زندگی خود مقاومت می کنیم.

معلم معنوی شما ممکن است شما را در فرآیند تحول راهنمایی کند و از شما حمایت کند و حتی با اشاره به راه هایی که در آن مقاومت می کنید یا خودداری می کنید، آن را تسریع بخشد.

طلسم رزق و روزی | برخی از معلمان بیشتر شبیه دوستان معنوی رفتار می کنند و با شما با رفاقت و برابری رفتار می کنند که از همسالان خود انتظار دارید و در عین حال ثروت درک خود را نیز به اشتراک می گذارند.

دیگران بیشتر شبیه گوروهای سنتی عمل می کنند و درک خود را مستقیماً به شما منتقل می کنند در حالی که فعالانه به مکان های گیر کرده شما فشار می آورند. (البته، بسیاری از معلمان جایی بین این دو افراط هستند و کمی از هر دو سبک را با هم ترکیب می کنند.)

READ  دعانویس در یزد

طلسم رزق و روزی | با این حال، رویکرد آنها هر چه باشد، همه معلمان خوب به ایجاد و حفظ، از طریق رابطه خود با شما، ظرف یا فضای مقدسی کمک می کنند که در آن شرایط دشوار است.

طلسم رزق و روزی | روند شگفت انگیز و در نهایت رهایی بخش تحول معنوی می تواند در درون شما رخ دهد. چه چیزی را در یک معلم باید جستجو کرد قبل از اینکه پیشنهاد کنم در یک معلم به دنبال چه چیزی باشید.

می‌خواهم شما را تشویق کنم که انتظارات و پیش فرض‌های خود را بررسی کنید. وقتی به یک معلم معنوی فکر می کنید، چه تصاویر یا ایده هایی به ذهنتان خطور می کند؟

طلسم رزق و روزی | شاید شما صومعه‌ای را تصور کنید که لباس‌های خاکی بر تن دارد و با صدایی آرام به شما مشاوره روحانی می‌دهد و سپس برای ادامه تمرین به سلول خود بازمی‌گردد. یا شاید به یک موجود شاد و گسترده فکر می کنید که در دنیا و راس زندگی می کندنظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 4 =

نوشته های مشابه