طلسم ذهن


نظرات

مقاله علمی

طلسم

طلسم ذهن | وقتی مدیتیشن می‌کنید، در حال پل زدن بر شکاف ظاهری هستید که شما را از هم جدا می‌کند و با نفس‌تان، با بدن و حواس‌تان، با قلبتان، با لحظه حال و در نهایت با واقعیتی بزرگ‌تر ارتباط برقرار می‌کنید.

وبگاه توسعه اسلامی دارلعلوم الخزرا | همانطور که دکتر دین اورنیش و سایر محققان دریافته اند، همین ارتباط است که باعث بهبودی می شود.

طلسم ذهن

طلسم ذهن | برای اطلاعات بیشتر در مورد کار پیشگامانه اورنیش در مورد معکوس کردن بیماری قلبی، به فصل 2 مراجعه کنید.

استاد | در واقع، تقریباً هرکسی که می‌شناسم، از جمله من، جایی در این پیوستار قرار دارد. اما هدف نهایی تمرین معنوی این است که به شما کمک کند بر همه جدایی‌های ظاهری غلبه کنید و کاملاً با روح یکی شوید.

طلسم ذهن | سنت‌های معنوی بزرگ همچنین توافق دارند که دلیل اصلی رنج ما – و مشکل اصلی که باید حل کنیم – تجربه فردی جدا، منزوی، بریده از خدا یا منبع یا طبیعت اساسی خودمان است.

همانطور که در بخش قبل اشاره کردم، می توانید به روح باور داشته باشید، بیدار شوید. به آن، با آن در تماس باشید و تحت تأثیر آن قرار بگیرید – همه مراحل بسیار مهم و ارزشمند در سفر معنوی.

طلسم ذهن | حل کردن خود چه چیزی شما را جدا نگه می دارد؟ خوب، برخی از روایات آن را نفس یا نفس می نامند. دیگران آن را شخصیت، غرور، خودانگاره یا خود چسبیدن می نامند.

اساساً، این باورها و داستان هایی است که در فصل 6 توضیح می دهم: آشفتگی های درونی و مشغله ها و الگوهای خودمحورانه که شما را از دیدن واضح چیزها باز می دارد.

READ  دعا نوشتن برای غلبه بر دشمن

طلسم ذهن | البته، این مشغله ها و الگوها عمیق هستند و ممکن است خنثی کردن آنها یک عمر (یا مادام العمر!) تمرین اختصاصی طول بکشد.

اما می توانید با استفاده از برخی از تمرین های مراقبه توضیح داده شده در فصل 12 شروع به بازگشایی آنها کنید.

طلسم ذهن | در سطح عمیق تر از درک ، شما در واقع هرگز حتی برای یک لحظه از روح جدا نمی شوید – فقط فکر می کنید که هستید. اما معمایی که همه ما باید حل کنیم در آنجا نهفته است.

همانطور که رامانا ماهارشی حکیم بزرگ هندی می گفت: “تنها چیزی که شما را از آن جدا می کند. “خود” این باور است که شما جدا هستید.

طلسم ذهن | همانطور که این الگوها را باز می کنید، به تدریج خود محدودی را که فکر می کردید هستید از بین می برید و هویت خود را با واقعیت بزرگتر درک می کنید.

باز هم، این سفر می‌تواند زمان زیادی طول بکشد (حتی مادام‌العمر، اگر به تناسخ اعتقاد دارید)، و ممکن است مملو از مشکلات، ترس‌ها و عدم قطعیت‌ها باشد، همانطور که اگر زندگی‌نامه هر قدیس بزرگی را بخوانید متوجه خواهید شد.

طلسم ذهن | حکیم. بعلاوه، شما باید معیاری سالم از عشق به خود و پذیرش خود ایجاد کنید تا اصلاً در این سفر حرکت کنید. (شما همچنین به راهنمایی یک معلم باتجربه نیاز دارید. برای اطلاعات بیشتر در مورد معلمان، به بخش “چگونه معلم پیدا کنیم – و چرا ممکن است بخواهید به زحمت بیفتید” در پایان این فصل را ببینید. برای اطلاعات بیشتر در مورد عشق به خود، به فصل مراجعه کنید. 11.)

READ  طلسم ازدواج شخص مورد نظر

طلسم ذهن | بسط دادن خود علاوه بر انحلال خود، می توانید سفر معنوی را به عنوان بسط هویت از باریک به وسیع درک کنید تا اینکه در نهایت با خود وسعت نورانی و ابدی (همچنین به عنوان روح یا خدا شناخته می شود) شناسایی شوید. ).

حکیمان هندی باستان از مدل پنج بدن استفاده می‌کردند، که سطوح ظریف‌تر و ظریف‌تر شناسایی هستند که از بدن فیزیکی شروع می‌شوند و به سمت شناسایی با زمینه هستی یا خود واقعیت بزرگتر حرکت می‌کنند.

طلسم ذهن | در اینجا یک مدل مشابه (بر اساس پنج بدن و اقتباس آزاد از نوشته‌های فیلسوف کن ویلبر) وجود دارد که ممکن است برای درک تجربیات معنوی خود و آشکار کردن آن مفید باشد.

(با عرض پوزش، کن، بابت اینکه بخشی از افکار خود را تغییر دادم!) به خاطر داشته باشید که هر بار که هویت خود را به سطح جدیدی گسترش می دهید، به جای اینکه آن را پشت سر بگذارید، سطحی را که قبلاً آمده بود، ترکیب می کنید.

طلسم ذهن | بدن فیزیکی: به نظر می رسد برخی از مردم به هیچ چیز دیگری جز خوردن، نوشیدن، کار، خواب و رابطه جنسی فکر نمی کنند – آنها تا حد زیادی با نیازهای فیزیکی و غرایز خود شناخته می شوند.

کودکان نیز عمدتاً با این سطح همذات پنداری می کنند، گرچه آنها نیز یک پا در قلمرو معنوی دارند، به ویژه در طول سه یا چهار سال اول. پرسونا: با بزرگ شدن و تعامل بیشتر با دیگران، شخصیتی – مجموعه ای از عادات و تمایلات و ترجیحات – به همراه تصویری از خود که عمدتاً بر اساس نگاه دیگران به شماست شکل می گیرد.

READ  شکستن طلسم های سنگین

طلسم ذهن | به تدریج، شما شروع به گسترش هویت خود می کنید تا این شخصیت اجتماعی را در بر بگیرد، و ممکن است درگیر نحوه ظاهر یا برخورد خود یا سایر وسایل تصویری از خود، مانند دارایی های مادی شوید.

ایگوی بالغ: اگر زمان کافی را صرف کاوش در زندگی درونی خود کنید و احساسات، ارزش‌ها و دیدگاه‌های عمیق‌تر خود را مرتب کنید، ممکن است در نهایت یک من بالغ ایجاد کنید.

طلسم ذهن | یک احساس سالم و کامل از اینکه چه کسی هستید، چه می‌خواهید و چگونه می توانید به دیگران کمک کنید افرادی که خود را با منیت های بالغ خود می شناسند، به نظر می رسد مستقر و با اعتماد به نفس هستند و تمایل به خودشکوفایی دارند.

یعنی کسانی که پتانسیل کامل خود را به عنوان یک انسان در روابط و حرفه خود بیان می کنند. بر اساس روانشناسی سنتی غربی، نفس بالغ نشان دهنده اوج رشد انسان است.

طلسم ذهن | بدن انرژی: سنت‌های معنوی از جایی شروع می‌شوند که روان‌شناسی سکولار غربی متوقف می‌شود.نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × سه =

نوشته های مشابه