طلسم

طلسم درخت

طلسم درخت | همه. این رودخانه فلسفه دائمی نامیده می شود و از سه جریان یا اصل به هم پیوسته تشکیل شده است. (می‌دانم که این بحث کمی جدی‌تر می‌شود، اما تحمل کنید – تا جایی که می‌توانم آن را سبک‌تر می‌کنم.) واقعیت بزرگ‌تری وجود دارد که زیربنای دنیای عادی اشیا، زندگی‌ها و ذهن‌ها است.

وبگاه توسعه اسلامی دارلعلوم الخزرا | خواه آن‌ها ادعا کنند که فراتر می‌رود یا القا می‌کند یا اساساً با جهان عادی یکسان است، سنت‌های بزرگ موافق هستند که این واقعیت الهی یا معنوی وجود دارد.

طلسم درخت

طلسم درخت | برخی آن را خدا یا روح القدس می نامند، کسی که (یا آنهایی) که جهان را آفرید و به تنظیم زندگی شما از بالا ادامه می دهد. دیگران آن را زمینه وجود می نامند.

استاد | جوهر غیرشخصی که از شما حمایت و پشتیبانی می کند. برخی دیگر آن را پوچی، ماهیت ضروری، خود یا تائو می نامند.

طلسم درخت | فقط برای اینکه فکر نکنید این مطالب معنوی متعلق به یک سنت خاص است، می خواهم اشاره کنم که فلاسفه خاصی ادیان بزرگ جهان از مسیحیت تا زرتشتی را بررسی کرده اند و کشف کرده اند که یک رودخانه معنوی مشترک از آنها می گذرد.

هر نامی که بگذارند، این بعد معنوی رازی مقدس است که به زندگی انسان معنا، هدف و حقیقت می بخشد. در هر فردی چیزی شبیه به این واقعیت بزرگتر یا حتی مشابه با آن وجود دارد.

طلسم درخت | در اینجا نیز، روایات ممکن است در مورد شکلی که ممکن است این چیزی به خود بگیرد، اختلاف نظر داشته باشند. مسیحیان آن را روح می نامند، یهودیان به جرقه الهی در درون اشاره می کنند، هندوها آن را آتمان می نامند، و بودایی ها از کلماتی مانند طبیعت بودا یا خود واقعی استفاده می کنند.

READ  شکستن طلسم بستن بخت

طلسم درخت | اما همه موافقند که این چیزی ما را با واقعیت بزرگتر (یا بالاتر یا عمیق تر) که زیربنای زندگی معمولی است مرتبط می کند.

هدف نهایی زندگی انسان، درک این واقعیت بزرگتر است. عارف صوفی ممکن است به دنبال اتحاد با آن باشد، راهب بودایی ممکن است تلاش کند تا با آن بیدار شود.

طلسم درخت | متفکر مسیحی ممکن است مشتاق دیدن اجمالی از آن باشد – و بقیه ما ممکن است کاملاً راضی باشیم که با آن ارتباط داشته باشیم (یا صرفاً ادای احترام کنیم. هر از چند گاهی در کلیسا، معبد یا کنیسه).

هر قدر هم که به آن نزدیک شوید، سنت های معنوی بزرگ موافق هستند که هر انسانی اشتیاق عمیقی دارد (هرچند دفن شده یا مبدل) برای درک این واقعیت بزرگتر.

طلسم درخت | جایی که عمودی با افقی ملاقات می کند در اینجا یک چارچوب مفید برای درک رابطه بین امر عادی و معنوی وجود دارد – و اینکه چگونه مدیتیشن آنها را به هم نزدیک می کند.

زندگی روزمره شما در صفحه افقی مکان و زمان، علت و معلول اتفاق می افتد. (برخی سنت‌ها این هواپیما را سطح نسبی واقعیت می‌نامند.) شما دائماً از اینجا به آنجا، گذشته به آینده، برنامه‌ریزی برای فردا و ارزیابی دیروز، انجام دادن.

طلسم درخت | دستیابی و عجله کردن – و شاید گاهی اوقات برای استراحت یا تماشای تلویزیون توقف می‌کنید. سطح افقی جایی است که شما در ظاهر تکامل پیدا می کنید: بزرگ می شوید.

طلسم درخت | درس های زندگی را می آموزید، روابط و خانواده ایجاد می کنید، حرفه خود را دنبال می کنید و به اندازه ای از بلوغ و خرد دست می یابید – همه این دستاوردهای بسیار مهم هستند.

READ  دعانویس برای کارگشایی

در عین حال، یک صفحه عمودی وجود دارد که ربطی به مکان و زمان ندارد. (برخلاف نسبی، این صفحه سطح مطلق نامیده می شود.) این قلمرو بی زمان یا ابدی است که تمام سنت های بزرگ مذهبی توصیف می کنند – بالای کوهی که در فصل 1 ذکر می کنم.

طلسم درخت | آنها آن را عمودی می نامند زیرا آن را قطع می کند و در هر لحظه افقی را فرا می گیرد. و اگر می‌دانید چگونه خود را با آن هماهنگ کنید.

می‌توانید اجازه دهید که شما را آگاه کند و الهام بخشد، و وجودتان را سرشار از لطف، روح، خرد، شفقت کند – کلمات به ماهیت تجربه و سنتی شما بستگی دارد (اگر هر).

طلسم درخت | مدیتیشن شما را از برنامه ریزی و تفکر محدود به زمان خود به لحظه حال بیرون می آورد، دقیقاً جایی که بعد معنوی با زندگی معمولی شما ملاقات می کند.

آن برچسب‌های سپر را می‌شناسید که روی آن نوشته شده است: «گریس اتفاق می‌افتد»؟ خوب، زمانی که شما به آن باز هستید، به احتمال زیاد این اتفاق می افتد.

طلسم درخت | همانطور که می نشینید و بدن، نفس و ذهن خود را از طریق تمرین پیروی از نفس یا خواندن یک مانترا هماهنگ می کنید، هماهنگی یا همسویی درونی ایجاد می کنید که هجوم صفحه عمودی را دعوت می کند.

در واقع، سطوح عمودی و افقی همیشه در حال تلاقی هستند – شما فقط متوجه نمی شوید. و وقتی در بین مدیتیشن ها به لحظه حال در زندگی عادی خود باز می گردید، به احتمال زیاد روح را در هر موجودی مشاهده خواهید کرد.

READ  استاد طلسم صبی

طلسم درخت | و چیزی که با آن روبرو می شوید همانطور که در فصل 1 اشاره کردم، می توانید مسیرهای زیادی را به سمت کوه وجود طی کنید.

اما همه مسیرها موافق هستند که کوه وجود دارد، که شما به نوعی برای بالا رفتن از آن فراخوانده شده اید (شاید فقط به این دلیل که جورج مالوری در مورد اورست گفت: «آنجا است»)، و آنچه در قله کشف می کنید وجود دارد (به نوعی، حداقل) در تمام مدت درون شما.

طلسم درخت | از ایمان تا به ثمر نشستن: سطوح درگیری معنوی شما می توانید به طرق مختلف با همه این مسائل معنوی ارتباط برقرار کنید. شما می توانید آن را به طور کامل نادیده بگیرید.

طلسم درخت | اما من شک دارم که اگر اصلاً علاقه ای به موضوع نداشتید، تا این حد به این فصل می رسیدید. می توانید به یک شکل به آن اعتقاد داشته باشید.


توسط

برچسب‌ها:

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × سه =