طلسم

طلسم دختر

طلسم دختر | آیا تا به حال در مورد یوگی هایی شنیده اید که قلب خود را متوقف می کنند و ساعت ها بدون هیچ تنفس یا متابولیسم قابل اندازه گیری زندگی می کنند؟

وبگاه توسعه اسلامی دارلعلوم الخزرا | یا راهبان تبتی که آنقدر گرمای داخلی تولید می کنند که در دمای زیر صفر پتوهای خیس را روی بدن خود خشک می کنند؟

طلسم دختر

طلسم دختر | این افراد وجود دارند و دستاوردهای استثنایی آنها توسط محققان غربی سنجیده شده است. در واقع، رشته نوظهور پزشکی ذهن-بدن در دهه 1970 توسعه یافت، زمانی که دانشمندان در حال مطالعه توانایی‌های مراقبه‌گران آموزش دیده شرقی متوجه شدند.

استاد | که ذهن می‌تواند تأثیر خارق‌العاده‌ای بر بدن داشته باشد – یا حتی دقیق‌تر، بدن و ذهن جدایی ناپذیر هستند (البته، ارتباط بین رفتار نوع A و بیماری قلبی حتی قبل از آن، به دهه 1960 برمی گردد.)

طلسم دختر | شاید برای افراد عادی مانند من و شما مهمتر باشد، این معلمان تکنیک های مدیتیشن ویژه ای را منتقل کردند که تمرین کنندگان را قادر می سازد تا به میزان فوق العاده ای بر عملکردهای بدن خود تأثیر بگذارند.

اخیراً، محققانی که پاسخ ایمنی را مطالعه می کنند نشان داده اند که سیستم ایمنی و سیستم عصبی به طور جدایی ناپذیری در هم تنیده شده اند، و این موضوع روانی و عاطفی است.

طلسم دختر | استرس می تواند عملکرد سیستم ایمنی را سرکوب کند و رشد یا گسترش اختلالات مربوط به ایمنی مانند سرطان، ایدز و بیماری های خود ایمنی را تشویق کند. (برای اطلاعات بیشتر در مورد ارتباط ذهن و بدن و فواید سلامتی مدیتیشن، به فصل 2 مراجعه کنید.)

READ  دعانویس در زاغه همدان

این روزها، بیشتر پزشکان ارتباط عوامل روانی را تشخیص می دهند این روزها، بیشتر پزشکان به ارتباط عوامل روانی و اهمیت آرامش و استرس پی می برند.

طلسم دختر | کاهش در حفظ سلامتی حتی یک شوخی در زمینه پزشکی وجود دارد. پزشک معاصر ذهن و بدن به جای ارائه اره قدیمی در مورد آسپرین، به بیماران توصیه می کند “دو مدیتیشن انجام دهند و صبح با من تماس بگیرند.” خبر خوب این است که برای بهره مندی از قدرت شفابخش مدیتیشن، لازم نیست ضربان قلب یا متابولیسم خود را کنترل کنید.

طلسم دختر | شما فقط باید یک جا بنشینید، توجه کنید و برخی از تمرینات ارائه شده در این بخش را تمرین کنید.

البته، داشتن برخی از تجربه‌های مدیتیشن اولیه کمک می‌کند – که می‌توانید با مراجعه به فصل 7 یا گوش دادن به آهنگ 4 به آن دست پیدا کنید.

طلسم دختر | اما اگر انگیزه بالایی دارید و می‌توانید در حین حرکت یاد بگیرید، می‌توانید از اینجا شروع کنید.

درمان واقعاً به چه معناست همانطور که قبلاً پیشنهاد کردم، شفا شامل بازگشت به یک وضعیت ذاتی از تمامیت و رفاه است که زبان، در حکمت خود، با امر مقدس پیوند دارد.

طلسم دختر | برای مثال آخرین باری که سرما خوردید را در نظر بگیرید. وقتی بهتر شدید، در نهایت احساس یک فرد متفاوت را نداشتید.

فقط به حالت قبل از مریض شدن برگشتی. به همین دلیل است که مردم اغلب می گویند، وقتی سرما از بین می رود، “بالاخره دوباره احساس می کنم خودم هستم!” مدیتیشن به دلیل ماهیت خود شفای عمیق ترین نوع را فراهم می کند.

READ  دعا نوشتن برای غلبه بر دشمن

طلسم دختر | بیماری که به بهبود آن کمک می کند شاید دردناک ترین بیماری باشد: یک اختلال همه گیر انسانی که به عنوان جدایی (یا حتی بدتر از آن بیگانگی) از وجود خود و موجودات و چیزهای دیگر شناخته می شود. (برای اطلاعات بیشتر در مورد این “بیماری”، به فصل 2 مراجعه کنید.) هنگامی که مدیتیشن می کنید.

این جدایی را با پیوند مجدد تدریجی در اینجا و اکنون با احساسات، تجربه حسی و سایر جنبه های خود که ممکن است قبلاً انکار کرده اید، التیام بخشید.

طلسم دختر | یعنی کامل تر میشی! مهمتر از همه، شاید این باشد که شما دوباره با ماهیت اصلی خود – وجود خالص – ارتباط برقرار کنید که کامل و کامل است.

استفان لوین، که کتاب‌های متعددش در استفاده از مدیتیشن در درمان پیشگام بوده‌اند، این را «درمانی که ما برای آن به دنیا آمدیم» می‌نامد.

طلسم دختر | هرچه بیشتر با تمامیت و سلامت اساسی خود ارتباط برقرار کنید، بیشتر بدن و ذهن خود را سرشار از انرژی و عشق زندگی می کنید.

همانطور که در فصل 6 اشاره کردم، سرچشمه وجود درون شما منبع همه ویژگی ها و احساسات مثبت و تأیید کننده زندگی است.

طلسم دختر | و همانطور که محققان بارها و بارها ثابت کرده اند، این انرژی حیات بخش منابع شفابخش بدن شما را بسیج می کند.

سیستم ایمنی بدن شما را تقویت می کند و به طور طبیعی روند ترمیم و تجدید را تسهیل می کند. به عبارت دیگر، همانطور که جدایی خود را التیام می دهید.

طلسم دختر | به بهبود بدن خود نیز کمک می کنید. اما حتی اگر برخی از بیماری‌های مزمن دارید و هرگز نمی‌توانید بدن خود را به طور کامل درمان کنید.

READ  دعا نویسی برای جن

باز هم می‌توانید درمانی را که برای انجام آن به دنیا آمده‌اید انجام دهید. اگر خوب نشدید، مجبور نیستید خود را شکست خورده بدانید (همانطور که برخی از رویکردهای درمانی جایگزین پیشنهاد می کنند که باید انجام دهید).

طلسم دختر | به هر حال، شما می توانید با مدیتیشن به بهبودی خود کمک کنید، اما بیماری فرآیندی مرموز است که من و شما واقعاً نمی توانیم آن را درک کنیم.

چه کسی می داند؟ ممکن است بیمار باشید زیرا باید سرعت خود را کاهش دهید، اولویت های خود را دوباره ارزیابی کنید و دوباره با خودتان ارتباط برقرار کنید.

طلسم دختر | مانند معدود شرایط زندگی دیگر، بیماری می تواند پیام رسان قدرتمندی باشد که شما را ترغیب می کند تا زندگی خود را به روش های مهمی تغییر دهید.

درک چگونگی درمان مدیتیشن علاوه بر غلبه بر جدایی، شیوه های اساسی مراقبه ارائه شده در این کتاب (مخصوصاً فصل های 7 و 11) و در به چندین روش اساسی به روند درمان کمک می کند که در مورد آنها بحث شده است. به شرح زیر


توسط

برچسب‌ها:

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × سه =