استاد گلوگاهی

طلسم تسخیر استاد گلوگاهی دعانویس

طلسم تسخیر استاد گلوگاهی دعانویس | یک بار در یک جلسه گروهی هفتگی ساداکاها شرکت می کردم. ساداکاها تمرین‌کنندگان اختصاصی مراقبه هستند. آنها یک ساتسانگ داشتند، یک نوع گردهمایی ویژه برای یادگیری معنوی.

وبگاه توسعه اسلامی دارلعلوم الخزرا | قرار است یک جلسه غیررسمی و صمیمی از افراد همفکری باشد که عمیقاً به تبادل ایده ها، افکار و تجربیات در مورد مراقبه و سایر اعمال معنوی علاقه مند هستند.

استاد | ساتسانگ یک فرصت عالی برای یادگیری واقعی با به اشتراک گذاشتن درک تجربی با یکدیگر است. باید در فضایی دوستانه، غیررسمی، بدون منیت، احترام متقابل و مراقبت انجام شود.

سایت مپ الخزرا | فضا باید اجازه دهد و بیان آزاد را از همه شرکت کنندگان تشویق کند. مهمتر از همه در طول ساتسانگ این حکم این است – دعوا نکنید، بلکه تعامل کنید.

طلسم تسخیر استاد گلوگاهی دعانویس

طلسم تسخیر استاد گلوگاهی دعانویس | بحث نکنید بلکه بحث کنید متأسفانه به ندرت چنین اتفاقی می افتد. مردم معمولاً چیزهای ضروری را از دست می دهند و گرفتار چیزهای اضافی می شوند.

این دقیقاً همان چیزی است که در آن گروه اتفاق می افتد. این یک ساتسانگ واقعی نبود زیرا یک گروه مختلط از ساداکاها بود. برخی از آنها برای سالیان متمادی مدیتیشن را تمرین می کردند.

طلسم تسخیر استاد گلوگاهی دعانویس | برخی مبتدی و بقیه علاقه مندان کنجکاو و مبتدی در این زمینه بودند. یکی از ساداکاهای ارشد در میان آنها رهبر آنها بود. او مسئول مذاکرات بود.

من فقط به عنوان یک ناظر ساکت و یک شنونده ساکت در آنجا حضور داشتم. موضوع اصلی بحث آنها این بود که آیا تمرین مدیتیشن آسان است یا دشوار.

READ  طلسم برای طلاق توافقی

طلسم تسخیر استاد گلوگاهی دعانویس | اکثر اعضای ارشد بر این عقیده بودند که مدیتیشن بسیار دشوار است و برای رسیدن به موفقیت به تلاش زیادی و چندین سال تمرین منظم نیاز دارد.

تازه کارها و مبتدی ها چاره ای جز گوش دادن بی سر و صدا به بحث نداشتند. تازه کارها پس از شنیدن مبادلات داغ میان سالمندانشان، بیش از همیشه گیج و متحیر شدند.

طلسم تسخیر استاد گلوگاهی دعانویس | آنها در این فکر بودند که آیا این یک ساتسانگ واقعی در مورد مراقبه در میان افراد روشنفکر معنوی است یا فقط بحث دیگری در بین مردم عادی بر سر موضوعات بی اهمیت.

من همچنین شروع کردم به فکر کردن که آیا مراقبه واقعاً این همه دشوار است؟ اگر اینطور بود، چرا این کار را برای مدت طولانی انجام می دادند؟ چرا فقط آن را رها نکردند؟

طلسم تسخیر استاد گلوگاهی دعانویس | چرا وقت تلف کنیم؟ انگیزه آنها باید چه باشد؟ به نظر من کسانی که مدیتیشن طولانی مدت انجام می دادند، افرادی بسیار مغرور بودند. آنها افتخار می کردند زیرا مدت طولانی آن را تمرین کرده بودند.

به عنوان یک ناظر ساکت و شنونده ساکت، فکر می‌کردم که غرور همیشه بد است، چه در مورد مراقبه یا هر چیز دیگری. به نظر من ارضای نفس از طریق غرور انگیزه اصلی آنها بود.

طلسم تسخیر استاد گلوگاهی دعانویس | بحث آنها برای مدت طولانی ادامه یافت، اما آنها را به جایی نبرد. من همچنین احساس کردم که هیچ یک از کسانی که این موضوع را به این شدت بحث می کردند، کوچکترین تصوری از این نداشتند که غرورشان چقدر به آنها آسیب می رساند.

READ  دعا نویسی محبت

غرور هرگز نمی تواند برای ما مفید باشد – فقط از نفس محافظت می کند و آن را پرورش می دهد و ما را از واقعیت دور نگه می دارد. نفس و غرور جنبه های اساسی هستند.

طلسم تسخیر استاد گلوگاهی دعانویس | آنها ما را وادار به انجام کارهای مختلف می کنند تا هویت فردی خود را ایجاد و تقویت کنیم که ما را از دیگران جدا می کند. همه به دنبال احترام دیگران هستند. یکی از حیاتی ترین نیازهای زندگی انسان است.

همه ما برای هر کاری که انجام می دهیم به رسمیت شناختن اجتماعی و تحریم اجتماعی می خواهیم. همه می خواهند توجه دیگران را به خود جلب کنند و ثابت کنند که متفاوت هستند.

طلسم تسخیر استاد گلوگاهی دعانویس | جلب توجه تلاشی است از طرف ما برای اثبات اینکه قادر به انجام کارهایی هستیم که دیگران نمی توانند انجام دهند. وقتی کسی کاری را انجام می دهد که دیگران نمی توانند انجام دهند.

مردم شروع به تمجید از چنین شخصی می کنند. به طور طبیعی، او شروع به احساس غرور می کند. اگر مشخص شود که شخصی برای مدت طولانی مدیتیشن را تمرین می کند.

طلسم تسخیر استاد گلوگاهی دعانویس | معمولاً همه شروع به تمجید از او می کنند. فرد به راحتی تحت تأثیر چنین تمجیدی قرار می گیرد و نسبت به آن احساس غرور می کند. ممکن است کسی فکر کند که داشتن درجه کمی از غرور کاملاً طبیعی و کاملاً موجه است.

با این حال، ما باید به خاطر داشته باشیم که اگرچه غرور بسیار رایج است، اما هر چیزی که مشترک است لزوماً مطلوب یا مناسب نیست – به ویژه هنگامی که در قلمرو اعمال معنوی باشد.

READ  دعانویس استاد موسوی

 


توسط

برچسب‌ها:

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − دو =