طلسم

طلسم بازگشت معشوق

طلسم بازگشت معشوق | در اوایل این فصل و در فصل 12، من احساسات، الگوها و حالات ذهنی معمولی را توضیح می‌دهم که ممکن است با عمیق‌تر شدن مدیتیشن شما چالش برانگیز باشد.

وبگاه توسعه اسلامی دارلعلوم الخزرا | در این بخش، من در مورد آنچه محققان هوشیاری حالت‌های تغییر یافته می‌نامند، صحبت می‌کنم، که تجربیاتی غیرعادی از بدن، ذهن و قلب هستند که اگرچه اساساً بی‌ضرر هستند.

طلسم بازگشت معشوق

طلسم بازگشت معشوق | اما ممکن است برای مراقبه‌کننده نوافیت حیرت‌انگیز، گیج‌کننده یا ترسناک باشند. برخی از افراد سال ها مدیتیشن می کنند و هرگز چیزی غیرعادی را تجربه نمی کنند.

استاد | به عنوان مثال، به عنوان یک راهب ذن، به پیشرفتی چشمگیر امیدوار بودم، اما فقط بینش گاه و بیگاهی برای نقطه‌گذاری هزاران ساعت مدیتیشن به دست آوردم.

طلسم بازگشت معشوق | علاوه بر موانعی که در مدیتیشن به وجود می‌آیند، ممکن است در سفر خود با تجربیات غیرمعمول و قانع‌کننده‌ای روبرو شوید – چیزی که من دوست دارم آن را عوارض جانبی یا جاذبه‌های کنار جاده بنامم.

دیگران می نشینند و در عرض چند جلسه نگاهی اجمالی به آنچه که محققان بعد فرافردی تجربه می نامند، می بینند.

طلسم بازگشت معشوق | یک دوست ذهن همیشه فرشتگان و دیگر موجودات متعالی را، چه روی و چه خارج از بالشتک مراقبه خود، دیده است.

سنت های مدیتیشن نیز در نحوه برخورد آنها با چنین تجربیات خارق العاده ای متفاوت است. برخی می آموزند که نکته صرفاً این است که اکنون اینجا باشید و هر اتفاق دیگری که رخ می دهد صرفاً یک حواس پرتی بالقوه است.

READ  دعانویس و جادوگر

طلسم بازگشت معشوق | یکی دیگر از کارتون‌های نیویورکر آن را به اختصار بیان می‌کند: راهب پیری که در حال مدیتیشن نشسته است.

رو به همراه جوان خود می‌کند و ظاهراً در پاسخ به سؤالی می‌گوید: «هیچ چیز بعدی اتفاق نمی‌افتد. این است.» اگر لحظه‌ای از بیداری واقعی رخ دهد.

طلسم بازگشت معشوق | طبق این سنت‌ها، صرفاً به شکل تغییر دیدگاه بدون آتش‌بازی یا نشانه‌های پر زرق و برق است.

در مقابل، سنت‌های دیگر، تجربیات خارق‌العاده را به‌عنوان نشانه‌های معنادار یا احتمالاً ضروری در مسیر آزادی و بیداری می‌دانند.

طلسم بازگشت معشوق | در مراقبه ذهن آگاهی، روشی که در این کتاب توضیح می دهم (به فصل 7 مراجعه کنید)، شما به سادگی به چیزهای خارق العاده نزدیک می شوید.

به همان شیوه ای که به عادی ها سلام می کنید: با توجه ملایم و آگاهانه. نکته این است که از هر چیزی که پیش می‌آید استقبال کنید – و در فرآیند بیدار شدن از آنچه که هستید.

طلسم بازگشت معشوق | بنابراین هر تجربه‌ای که در طول مسیر با آن مواجه می‌شوید فقط جاذبه‌های کنار جاده‌ای هستند. از آنها لذت ببرید و ادامه دهید.

اگر آنها حواس پرتی یا دردناک شدند، ممکن است بخواهید به دنبال یک معلم واجد شرایط باشید. معلم بودایی جک کورنفیلد، برای کمک به شما برای مقابله با این تجربیات بدون انحراف یا غرق شدن، در کتاب خود به نام مسیری با قلب، پیشنهاد می‌کند که سه دستورالعمل زیر را در نظر داشته باشید: عوارض جانبی دقیقاً همین است.

طلسم بازگشت معشوق | به آنها وابسته نشوید و آنها را به عنوان نشانه ای از موفقیت معنوی یا شکست معنوی تلقی نکنید. فقط ادامه بده در صورت لزوم ترمز را فشار دهید.

READ  دعانویسی کامل

اگر عوارض جانبی خیلی شدید شد، مدیتیشن را برای مدتی متوقف کنید و به فعالیت‌های «زمین‌دار» بیشتری بپردازید که شما را با بدن و زمین مرتبط می‌کند.

طلسم بازگشت معشوق | مانند کار در باغ، ماساژ یا پیاده‌روی در طبیعت. برای کمک به شما، مدیتیشن را در نوار کناری «وقتی احساس بی‌اساسی می‌کنید چه باید کرد» را امتحان کنید.

حالات تغییر یافته را به عنوان بخشی از رقص بزرگ‌تر مدیتیشن قدردانی کنید. گرفتار مقاومت یا مبارزه با آنها نشوید.

طلسم بازگشت معشوق | فقط سعی کنید مانند هر تجربه ای از آنها استقبال کنید. بخش‌های زیر تعدادی از تجربیات خارق‌العاده‌ای را که ممکن است در مدیتیشن خود با آنها روبرو شوید، برجسته می‌کند.

برای توصیف دقیق‌تر این تجربیات، من به‌شدت مسیری با قلب را توصیه می‌کنم. جذبه و سعادت هنگامی که تمرکز شما عمیق‌تر می‌شود (اما گاهی اوقات قبل از آن)، ممکن است تجربه‌های فیزیکی غیرمعمولی به نام خلسه داشته باشید.

طلسم بازگشت معشوق | شايد متداول ترين شكل خلسه شامل حركت لذت بخش انرژي ظريف (يا نه چندان ظريف) در بدن باشد.

در حین حرکت، این انرژی با نواحی فشرده و انقباض مواجه می شود که باز می شوند و در پاسخ آزاد می شوند.

طلسم بازگشت معشوق | رها شدن انرژی می تواند به شکل ارتعاشات، لرزش یا حرکات خود به خودی ناگهانی یا تکراری باشد که در سنت یوگا به عنوان کریا شناخته می شود.

به عنوان مثال، ممکن است اسپاسم هایی را که به سمت ستون فقرات خود بالا می رود یا حرکات غیرارادی بازوها یا سر خود احساس کنید.

READ  نوشتن دعا برای ترس بچه

طلسم بازگشت معشوق | اگرچه انرژی خلسه به طور کلی لذت بخش است، اما ممکن است به طور قابل درک متعجب و کمی آشفته شوید که بدن خود را به گونه ای حرکت می کند که به نظر نمی رسد کنترل کنید.

به عنوان مثال، جک کورنفیلد گزارش می دهد که در حالی که به شدت در صومعه ای در تایلند مشغول مراقبه بود، بازوهای او مانند دست های پرنده شروع به تکان دادن کردند.

طلسم بازگشت معشوق | او به توصیه معلم خود مبنی بر مشاهده حرکات بدون تلاش برای متوقف کردن یا کنترل آنها عمل کرد و به تدریج به خودی خود فروکش کردند.

رپچر به چیزی بیش از انرژی اشاره دارد. آن را در اشکال و طعم های دیگر نیز می آید. برای مثال، ممکن است بدون هیچ دلیل مشخصی دچار لرز یا گرگرفتگی شوید.

طلسم بازگشت معشوق | یا ممکن است بدن خود را به صورت فوق العاده سنگین و متراکم یا شفاف و پر از نور تجربه کنید. یا ممکن است.

احساس سوزن سوزن شدن یا سوزن سوزن شدن به دنبال امواج لذت و لذت داشته باشید. رپچر می تواند به اندازه افرادی که آن را تجربه می کنند شکل بگیرد.


توسط

برچسب‌ها:

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 + 4 =