شکستن طلسم چشم زخم


نظرات

مقاله علمی

شکستن طلسم

شکستن طلسم چشم زخم | این تکنیک توسط اساتید روحانی بسیار تکامل یافته از کوه های مقدس برکت داده شده است. از آن زمان تاکنون به هزاران دانش‌آموزم از هند و خارج از کشور آموزش داده‌ام.

وبگاه توسعه اسلامی دارلعلوم الخزرا | کتابی درباره این تکنیک اولین بار در سال 1978 به زبان هندی مراتی منتشر شد. مقدمه آن را نخست وزیر وقت هند مرحوم Hon بیان کرد.

استاد | اکنون در چاپ دوازدهم است. در حین تمرین شواسان مدیتیشن، فرد باید به راحتی روی زمین دراز بکشد و مراحل خاصی را طی کند تا به وضعیت نهایی آگاهی بدون فکر برسد.

سایت مپ الخزرا | ممکن است به راحتی از یادگیری و تمرین اشکال مرسوم مدیتیشن دلسرد شویم، زیرا باید از همان ابتدا با مشکلات متعددی روبرو شویم.

شکستن طلسم چشم زخم

شکستن طلسم چشم زخم | این جدیدترین و آسان ترین تکنیک مدیتیشن است. این اولین بار توسط من در طول اقامت یک ماهه من در هیمالیاهای مقدس برای مراقبه عمیق و شدید در سال 1973، بلافاصله پس از دوره کارآموزی پزشکی، تصور و تکامل یافت.

یکی از مهمترین آنها ناتوانی ما در نشستن در یک حالت – چه ساده و چه دشوار مانند ژست نیلوفر آبی – با پشتی صاف است.

شکستن طلسم چشم زخم | اکثر مردم غرب حتی نمی توانند چند دقیقه روی زمین بنشینند، چه برسد به مدت طولانی تری در مدیتیشن.

اگر در اولین قدم یادگیری مدیتیشن چنین مشکلی را تجربه کنیم، ممکن است به سرعت علاقه خود را از دست بدهیم. فقدان انگیزه بعدی، مدیتیشن را به یک امر خسته کننده تبدیل می کند.

READ  راههای ابطال طلسم جدایی

شکستن طلسم چشم زخم | طبیعتا تا مدت ها نمی توانیم آن را پیگیری کنیم. از آنجایی که اثرات مدیتیشن تنها پس از چندین ماه تمرین صادقانه آشکار می شود.

ممکن است خود را از شادی عظیمی که می توانستیم از طریق مراقبه تجربه کنیم محروم کنیم. از آنجایی که نشستن روی زمین دشوار است.

شکستن طلسم چشم زخم | مبتدیان باید در طول مدیتیشن به خود فشار بیاورند. این ناراحتی به آنها اجازه نمی دهد از آگاهی بدن فراتر روند.

این را می توان با میزان ناراحتی تجربه شده هنگام سفر در قطار شلوغ مقایسه کرد، جایی که به سختی می توانیم آرامش داشته باشیم.

شکستن طلسم چشم زخم | اغلب گفته می شود که تمرین مدیتیشن مستلزم استقامت، صلابت و اراده است.

اما مطمئناً این فضیلت ها برای نشستن در حالت ناآرام و مبارزه با دردهای قسمت های مختلف بدن نیست. بسیاری از معلمان اهمیت بیش از حدی به وضعیت نشستن می دهند و به معنای واقعی کلمه دانش آموزان خود را مجبور به انجام مدیتیشن می کنند.

شکستن طلسم چشم زخم | همانطور که انتظار می رفت، دانش آموزان فقیر در نهایت با سطوح استرس بالاتری نسبت به قبل مواجه می شوند.

در شواسان مدیتیشن (S.M.) قرار است در وضعیتی بسیار راحت روی زمین دراز بکشیم. به ما این امکان را می دهد که برای مدت طولانی بدون هیچ گونه ناراحتی یا درد در آن وضعیت باشیم.

شکستن طلسم چشم زخم | بنابراین ما می توانیم به راحتی از آگاهی بدن و به دنبال آن آگاهی ذهن فراتر رفته و متعاقباً حالتی بدون فکر را تجربه کنیم.

READ  دعانویس برای جذب پسر

به همین دلیل است که می توانیم S.M را یاد بگیریم و تمرین کنیم. خیلی راحت، صرف نظر از اینکه ما 14 ساله هستیم یا 80 ساله.

شکستن طلسم چشم زخم | یک دلیل معتبر دیگر برای تمرین مدیتیشن در وضعیت راحت بدن وجود دارد: مدیتیشن یک حالت درونی آگاهی بدون فکر است.

و به سختی مهم است که بدن ما در حالت نشسته باشد یا به راحتی روی زمین دراز بکشد. یکی دیگر از مزایای S.M. حداقل زمان لازم برای سکوت کامل ذهن است.

شکستن طلسم چشم زخم | در دنیای شلوغ امروزی، هر دقیقه صرفه جویی شده اهمیت دارد. متأسفانه، بسیاری از مردم صادقانه معتقدند که قرار است در حین مدیتیشن، درد و ناراحتی را بدون ناله‌ای از اعتراض تحمل کنند.

واقعیت بسیار متفاوت و زیباتر است. ماهیت مدیتیشن ایجاد یک رابطه صمیمانه و راحت با خودمان است. همانطور که در جای دیگری از این کتاب ذکر شد، گام اول بسیار مهم است.

شکستن طلسم چشم زخم | زیرا مسیر مراحل زیر را تعیین می کند. راحت بودن از همان ابتدا در این زمینه نیز منطقی است.

در S.M. بدن ما به راحتی روی زمین دراز کشیده است – ما آن را مجبور به انجام کاری نمی کنیم، اما در واقع سعی می کنیم با آن بسیار دوستانه و همکاری کنیم.

شکستن طلسم چشم زخم | شروع به پاسخگویی به همان اندازه خوب می کند. با این رویکرد، ما شروع به لذت بردن از مدیتیشن می کنیم و طی یک دوره زمانی به طور طبیعی شروع به ایجاد ذائقه برای آن می کنیم.

READ  شکستن طلسم دفینه

هنگامی که ما شروع به دوست داشتن مدیتیشن خود کنیم، پیشرفت بیشتر در مسیر بسیار آسان می شود. موفقیت الهام بخش، تشویق S.M. تجربه اولیه و طعم موفقیت در مدیتیشن را می دهد.

شکستن طلسم چشم زخم | این موفقیت اولیه منبع تشویق و الهام برای دراز مدت می شود. روانشناسان مدرن می گویند که اگر کودکان خردسال زود طعم موفقیت را بچشند، علاقه آنها به مطالعه به طور خودکار افزایش می یابد.

بنابراین لازم است که کودک به این فکر کند که اگر خوب مطالعه کند، می تواند در هر موضوعی خوب عمل کند. روانشناسان توصیه می کنند که اگر در ابتدا مفاهیم اساسی، اما بسیار ساده و قابل درک یک موضوع به کودکان آموزش داده شود.

شکستن طلسم چشم زخم | به زودی این احساس در آنها ایجاد می شود که می توانند موضوع را به خوبی درک کنند. به طور طبیعی، آنها به خودشان احساس اعتماد خواهند کرد.

هنگامی که آنها اعتماد به نفس پیدا کردند، همه چیز برای معلمان آنها بسیار آسان تر می شود: آنها می توانند نقش تسهیل کننده را ایفا کنند و هر زمان که کودک نیاز داشته باشد راهنمایی کنند. با اعتماد به نفس، علاقه واقعی به موضوع، تجربه اولیه موفقیت ونظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو + هشت =

نوشته های مشابه