شکستن طلسم سنگ


نظرات

مقاله علمی

شکستن طلسم

شکستن طلسم سنگ | من می توانم خالق بزرگ را ببینم، کسی که همه چیز از طریق او خلق شد همانطور که عهد جدید نشان می دهد، پسر ابدی خدا، کلام خدا، شخص دوم الوهیت.

وبگاه توسعه اسلامی دارلعلوم الخزرا | من او را آنجا در آن باغ می بینم که خمیده است و با انگشتان الهی اش یک پیکر کامل از گل را می سازد. اما در نهایت، اگرچه بسیار عالی بود، اما فقط خاک رس بود.

شکستن طلسم سنگ

شکستن طلسم سنگ | سپس خالق خم شد اما پایین تر. او لب های الهی خود را در برابر آن لب های گلی، سوراخ های بینی الهی خود را در برابر آن سوراخ های گلی قرار داد، و در او نفس حیات دمید.

استاد | برای من، این یک تصویر واضح است. و من معتقدم که درست به همان شکلی که توضیح داده شده اتفاق افتاد.

شکستن طلسم سنگ | اول از همه، این اولین بار در پرونده کتاب مقدس است که نام های شخصی معرفی می شود.

می‌گوید: «خداوند، انسان [آدم] را آفرید.» «خداوند» (با حروف کوچک) نام مقدس و شخصی خدای واقعی است.

شکستن طلسم سنگ | ما معمولاً آن را یهوه می نامیم. دانشمندان مدرن می گویند احتمالاً یهوه بوده است. اما نکته مهمی که باید به خاطر بسپارید اینجاست: این یک نام شخصی است.

به همین ترتیب، man (‘adam) یک نام شخصی است. بنابراین یک خدای شخصی یک انسان شخصی را برای ارتباط فرد به فرد بین آنها آفرید.

شکستن طلسم سنگ | این نشان می دهد که هدف بزرگ آفریدگار این بوده است که با مخلوق خود، شخص به فرد، مشارکت داشته باشد.

READ  بهترین دعانویس در زنجان

دوم، می بینیم که خداوند خم شد تا انسان را بیافریند. او در خاک خم شد و بدن را شکل داد. سپس او همچنان پایین تر خم شد و لب های خود را در برابر آن لب های گلی قرار داد و نفس الهی خود را در آن دمید.

شکستن طلسم سنگ | خطوط نبرد بدن کشیده شده است. خدا باید خم می شد تا انسان را بیافریند. سوم، خدا خودش را به انسان افاضه کرد.

او نفس الهی خود را در آن بدن گلی دمید. چهارم، در نتیجه، خداوند بالاترین و پست ترین را در انسان ترکیب می کند – چیزی که مستقیماً از خود خداست.

شکستن طلسم سنگ | و آنچه از زمین است، غبار. وقتی این را در نظر می گیرید می توانید چیزی در مورد خودتان بفهمید؟ چیزی بسیار بالا و چیزی بسیار پایین در شما وجود دارد.

و بخش بزرگی از مجموع تجربه ما تضاد هر یک از ما بین بالا و پایین است. پنجمین واقعیت این است که انسان اکنون پتانسیل یک رابطه دوگانه با خدا را دارد.

شکستن طلسم سنگ | انسان از طریق روح خود، چیزی که از جانب خدا آمده است، با خدا ارتباط برقرار می کند. اما انسان از طریق بدن خود، چیزی که از زمین آمده است، با جهان ارتباط برقرار می کند.

بنابراین دوباره چیزی را می بینیم که در تجربه ما صادق است. چیزی در ما وجود دارد که به خدا مربوط می شود، که برای مشارکت با او، برای ارتباط فرد به فرد ساخته شده است.

شکستن طلسم سنگ | اما، چیزی نیز در ما وجود دارد که بسیار زمینی است که به این جهان مربوط می شود. در اینجا تصویری از طرح جایگزین خدا داریم.

READ  دعانویس خوب در کردستان

کروبی خلق شده افتاده بود. پس خداوند برای اینکه گرایش به غرور را از بین ببرد، نوع دیگری از موجودات را از سرچشمه ای متفاوت – زمین – خلق کرد که جان الهی خود را در آن دمید.

شکستن طلسم سنگ | ضد حمله شیطان شیطان، فرشته از دست رفته، دشمن خدا و انسان، تلافی کرد. او به دو دلیل دشمنی خاصی با انسان داشت.

اول از همه، او می توانست به تصویر خدا در انسان حمله کند. می بینید، انسان به وضوح خدا را به بقیه خلقت نشان می دهد.

شکستن طلسم سنگ | شیطان نمی توانست خود خدا را لمس کند، اما می توانست با تصویر خدا در درون انسان جنگ کند.

لذت او این بود که آن تصویر را آلوده کرد، آن را از بین برد، تحقیر کرد – و برای این هدف او خستگی ناپذیر کار کرد.

شکستن طلسم سنگ | دلیل دوم اینکه شیطان نسبت به انسان چنین کینه توزی داشت به این دلیل بود که مقدر شده بود که انسان جای فرمانروایی شیطان را بگیرد.

شیطان از همان لحظه خلقت انسان، او را رقیبی می‌دید که باید او را از بین می‌برد. 21 لوسیفر فاش شد، از قضا، شیطان از طریق همان انگیزه ای که باعث سقوط خود او شد.

شکستن طلسم سنگ | سقوط انسان را به دست آورد. این فرآیند در پیدایش توضیح داده شده است. شیطان به شکل مار وارد باغی شد.

که خداوند حوا را در کنار آدم قرار داده بود و آنها را به نافرمانی و طغیان وسوسه کرد. این گزارش آن فریب و سقوط است.

READ  دعانویس و جادوگر

شکستن طلسم سنگ | اکنون مار از همه حیوانات وحشی که خداوند ساخته بود، حیله گرتر بود. او به زن گفت: «آیا واقعاً خدا گفته است که از هیچ درختی در باغ نخورید؟ زن به مار گفت: «ما می‌توانیم از میوه‌های درختان باغ بخوریم.

اما خدا فرمود: «از درختی که در وسط باغ است، میوه نخورید و به آن دست نزنید. تو خواهی مرد.» «حتما نخواهی مرد.» مار به زن گفت.

شکستن طلسم سنگ | «زیرا خدا می‌داند که وقتی از آن بخورید چشمان شما باز می‌شود و مانند خدا خواهید بود و نیک و بد را می‌شناسید.» (پیدایش 3:1-5 NIV) در کمال تاسف، همه ما با این سابقه آشنا هستیم.

حوا با وسوسه شیطان مار متقاعد شد، دستش را دراز کرد، میوه را گرفت و شوهرش را متقاعد کرد که در نافرمانی به او بپیوندد.

شکستن طلسم سنگ | من می خواهم به سه مرحله خاص از وسوسه اشاره کنم – راهی که شیطان علیه آدم و حوا آمد تا آنها را به شورش وسوسه کند. اولین حمله شیطان علیه کلام خدا بود، زیرا او آن را به آدم و حوا رسانده بود.نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 + چهار =

نوشته های مشابه