شکستن طلسم درس نخواندن


نظرات

مقاله علمی

شکستن طلسم

شکستن طلسم درس نخواندن | کلیسای رم برای ایرلندی‌های قومی سنگر هویت سلتی و ایمان مذهبی آنها بود. مهاجمان نورمن و انگلیسی هرگز نتوانستند تأثیر کلیسا بر زندگی ایرلندی را متوقف کنند.

وبگاه توسعه اسلامی دارلعلوم الخزرا | حتی زمانی که ایرلند جنوبی سرانجام استقلال خود را از انگلستان در سال 2014 به دست آورد، این کلیسای کاتولیک روم بود که قانون اساسی جمهوری جدید ایرلند را تهیه کرد.

شکستن طلسم درس نخواندن

شکستن طلسم درس نخواندن | در این محیط سنتی، کشیشان از جایگاه والایی در سلسله مراتب جامعه و فرهنگ ایرلند برخوردار بودند.

استاد | برای ایرلندی ها یک کشیش نماینده زمینی خود خداست و اغلب موقعیتی عرفانی به او داده می شود. کشیش شدن پسرش بالاترین دستاوردی بود که می‌توانست آرزویش را داشته باشد.

شکستن طلسم درس نخواندن | همیشه مکانی بوده است که در آن کلیسای کاتولیک روم قدرت قرون وسطایی خود را در قلب و ذهن مردم حفظ کرده است.

در پارادایم سنتی ایرلندی، دریافت مراسم مقدس اوامر مقدس اغلب تأثیرگذارتر از دستیابی به ثروت یا قدرت سیاسی زیاد تلقی می شود.

شکستن طلسم درس نخواندن | یکی از جنبه های وضعیت کشیش ها که در ایرلند به ندرت در مورد آن صحبت می شود این واقعیت است که بسیاری از مردم ایرلندی معتقدند که سرپرستان آنها دارای قدرت های معجزه آسا و جادویی هستند.

این انتقالی از درویدهای بت پرست است که در نهایت به مسیحیت گرویدند. درویدیسم ایمانی بود که در آن جهان مادی آغشته به انرژی های جادویی در نظر گرفته می شد که کشیشی آنها می توانست برای سود بردن دیگران یا نفرین آنها استفاده کند.

READ  نوشتن دعا برای خودمان

شکستن طلسم درس نخواندن | برای ایرلندی‌های سنتی، این قدرت جادویی که توسط روحانیون در اختیار دارد، یک چیز واقعی است.

همان‌طور که ممکن است برای ذهن مدرن به نظر برسد، عجیب و خرافی است. «این تصور عجیب در سال‌های 1016 زمانی که فعالیت‌های پدر شان فورچون در مطبوعات محبوب Fortune’s Curse 43 در ایرلند ظاهر شد، مورد توجه عموم قرار گرفت.

شکستن طلسم درس نخواندن | فورچون یک کشیش کاتولیک رومی 10 ساله بود که به تجاوز به تعداد زیادی پسر در طول چندین دهه متهم شد و در نهایت به دست عدالت سپرده شد.

کلیسا سال ها از فورچون با پرداخت پاداش به قربانیان، عدم اقدام عمدی و حتی تهدید محافظت کرده بود. اکنون کلیسا برای دفاع قانونی فورچون، از جمله درخواست تجدیدنظر در دادگاه و دیگر تاکتیک‌های توقف که تا سال 1991 ادامه خواهد داشت، هزینه بیشتری پرداخت خواهد کرد.

شکستن طلسم درس نخواندن | جنبه بدخواهانه شخصیت او زمانی که فورچون برای کشیشی تحصیل می کرد، به عنوان یک رهبر پیشاهنگی داوطلب شد و در یک سفر کمپینگ، پسری را در چادر مورد آزار و اذیت قرار داد در حالی که چندین پیشاهنگ جوان دیگر آن را تماشا می کردند.

در اردو با طلایه داران و یک روز در یک چادر بودیم و شان شروع به بازی با یکی از پسرها کرد و وقتی می گویم منظورم فوتبال نیست، جلوی ما با او تداخل جنسی می کرد.

شکستن طلسم درس نخواندن | حدوداً حدوداً شش بچه در چادر بودند که بین ده تا دوازده بچه بودند.» پسرها به والدین خود چیزی نگفتند.

READ  طلسم ازدواج زن مطلقه

یکی از قربانیان بعداً در بزرگسالی گفت: این به کشیش ها می رسد. در آن زمان، اخبار به بیرون درز کرد و پیشاهنگان پسر فورچون را از سازمان خود و همه رویدادهای آن محروم کردند.

شکستن طلسم درس نخواندن | گزارشات به مقامات کلیسا در مورد انحراف جنسی فورچون نادیده گرفته شد. صدراعظم تلاشی برای دریافت کمک روانپزشکی مناسب از فورچون نکرد.

و همچنین رهبری کلیسا به مقامات پلیس محلی در مورد اتهاماتی که پیشاهنگان ایرلند علیه او وارد شده بود هشدار نداد.

شکستن طلسم درس نخواندن | هیچ اقدامی علیه فورچون، که متعاقباً به عنوان کشیش منصوب شد، انجام نشد.» (4) «اولین مأموریت فورچون در بلفاست جنوبی بود، جایی که شکایت‌های بیشتری مبنی بر آزار پسران جوان شروع به سیل کردن لژ لوسیفر Chan-44 کرد.

مجدداً، سلسله مراتب کلیسا هیچ نتیجه ای برای درمان رفتار جنسی اجباری فورچون انجام نداد. کلیسا فقط او را به کلیسای سنت آیدان در نزدیکی فتارد، یک جامعه روستایی ماهیگیری و کشاورزی متشکل از حدود 1000 خانواده در ساحل جنوب شرقی جزیره زمرد منتقل کرد.

شکستن طلسم درس نخواندن | شاید آنها بر این باور بودند که مردم روستایی ساکن آنجا کمتر از عادات جنسی منحرف کشیش جدیدشان شکایت می‌کردند.»

«از همه گزارش‌ها، روستاییان محلی از انتصاب یک کشیش جوان و پویا هیجان‌زده بودند. در چنین روستاهای کوچک ایرلندی، کشیش محله مرکز فعالیت است و در امور محلی، حتی آنهایی که به مسائل کلیسا مرتبط نیستند، حرف زیادی دارد.

شکستن طلسم درس نخواندن | اما فورچون شروع به نشان دادن چیزی کرد که فقط می‌توان آن را به عنوان تمایلات دراکونیایی توصیف کرد، و با اعضای محله بر سر موضوعات مختلف کوچک درگیر شد.

READ  راه شکستن طلسم گنج

به عنوان مثال، فورچون اصرار داشت که سالن فعالیت های محلی متعلق به کلیسا است و در نتیجه او بر نحوه استفاده از آن اقتدار دارد.

شکستن طلسم درس نخواندن | او به ساکنان محله هشدار داد تا زمانی که کنترل خود را بر سالن تثبیت نکرده است، از سالن دوری کنند.

معتمدین محلی به کشیش بداخلاق توجهی نکردند و به برگزاری مراسم دهکده در سالن ادامه دادند. این روحانی جوان رویدادهای اجتماعی رقیب را در کلیسا به راه انداخت و حتی از بالای منبر خود متولیان را نفرین کرد و گفت که فرزندان اول آنها فلج خواهند شد.

شکستن طلسم درس نخواندن | جما هرن به یاد می آورد: «احمقانه به نظر می رسد، اما مردم قدیمی شهر آن را باور کردند.نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × چهار =

نوشته های مشابه