شکستن طلسم

شکستن طلسم جن

شکستن طلسم جن | با نگاهی به طغیان عظیم فداکاری ظاهری، خداوند باید از خود بپرسد که آیا زمان کنونی، که قرار است روزگار بدی باشد، واقعاً بد است یا در واقع خوب؟

وبگاه توسعه اسلامی دارلعلوم الخزرا | او باید بپرسد که آیا او به طور ناخواسته چرخه خوب (ساتیا یوگا) را به جای چرخه بد (کالی یوگا) شروع کرده است. “اگر واقعاً چرخه بدی بود که من برنامه ریزی کرده بودم، چگونه می توان این همه از خود گذشتگی وجود داشت؟

استاد | اینهمه هجوم عشق به من؟ چگونه ممکن است؟» مضحک به نظر می رسد که دعای خدا را به امید برآورده شدن خواسته هایمان بخوانیم، مخصوصاً زمانی که به صورت قراردادی یا معامله ای انجام شود که در صورت موفقیت، به او وعده کارمزد یا کاهشی می دهد.

سایت مپ الخزرا | چه کسی قرار است به چه کسی برش دهد؟ تمام جهان از آن اوست، از جمله هر آنچه متعلق به ماست. بنابراین، چگونه می توانیم چیزی را به عنوان هدیه به او بدهیم، اگر قبلاً متعلق به او بوده است؟

شکستن طلسم جن

شکستن طلسم جن | در واقع، بت هایی مانند لرد گانش، لرد شانکار یا لرد ماروتی صرفاً نمادهایی از اصل زندگی فراگیر هستند. خود این اصل همان چیزی است که ما خدا می نامیم.

حکیمان فرزانه از گذشته این “نمادهای بی نهایت” را ابداع کرده اند، زیرا درک وسعت بی نهایت این اصل با ذهن محدود انسانی ما بسیار دشوار است.

شکستن طلسم جن | نمادها ابزار مفیدی برای بیان احساسات ما از عشق و قدردانی نسبت به خدا هستند. در مواقعی که در غم و اندوه عمیقی هستیم.

READ  دعانویس خوب

ممکن است نیاز به حمایت خارجی داشته باشیم و در چنین مواقعی اگر از نیروی برتر حمایت بخواهیم تا حدودی موجه است.

شکستن طلسم جن | پرستش واقعی بدیهی است که آنچه در حال رخ دادن است چیزی شبیه پرستش واقعی نیست.

این فقط یک بیان بسیار سطحی از ارادت است. عبادت واقعی برقراری رابطه صمیمانه با خداست و نه بیشتر. آخرین کاری که در این عبادت باید انجام دهیم این است که در مقابل آنچه در قالب عبادت به او عرضه کرده ایم، از او چیزی بخواهیم.

شکستن طلسم جن | در عبادت واقعی، ما قرار است احساسات واقعی خود را از عشق، احترام و قدردانی نسبت به او ابراز کنیم.

وقتی به درجه حیرت‌انگیز کمالی که او در تمام اجزای تشکیل‌دهنده خلقتش به دست آورده است نگاه می‌کنیم، حس طبیعی احترام و هیبت نسبت به او ایجاد می‌کنیم.

شکستن طلسم جن | فیض همان است که ما به فیض او نیاز داریم و آن را از طریق عبادت جستجو می کنیم. اما فیض خدا همیشه بر همه ما جاری است.

هرگز بیشتر به یک نفر و کمتر بر روی دیگری نمی افتد. مثل باران است – در مزارع ثروتمندان بیشتر از مزارع فقرا نمی بارد.

شکستن طلسم جن | درست است که یک کشاورز ثروتمند می تواند زمینی با آبیاری مناسب یا زمینی در منطقه ای که بارندگی کافی وجود دارد خریداری کند.

کشاورزان ثروتمند در هند حتی ممکن است یک قدم فراتر رفته و پول بیشتری به مقامات محلی بپردازند تا مزارع خود را در فصول خشک آبیاری کنند.

شکستن طلسم جن | کشاورزان فقیر توانایی پرداخت بیشتر را ندارند، بنابراین محصولات آنها از بین می رود. اما خداوند نمی تواند مسئول چنین تبعیض و نابرابری باشد.

READ  دعانویس برای رزق و روزی

هیچ تفاوتی در لطف او نیست. ما انسان ها هستیم که تفاوت ها را ایجاد می کنیم. چه ثروتمند و چه فقیر، همه ما به طور یکسان احساس گرسنگی را تجربه می کنیم.

شکستن طلسم جن | هیچ تفاوتی در احساس اصلی گرسنگی در ما وجود ندارد. تفاوت فقط در غذایی است که می توانیم برای ارضای اشتهای خود بخوریم.

به عنوان یک مراقبه، ما باید همیشه در نظر داشته باشیم که اگر پذیرای فیض الهی باشیم، همیشه بر ما فراوان خواهد بارید.

شکستن طلسم جن | پذیرا بودن برای پذیرفتن فیض الهی، باید یاد بگیریم که از درون خالی شویم. این پوچی نیست که معمولاً به عنوان “کارگاه شیطان” شناخته می شود.

این یک نوع پوچی مثبت تر، قوی تر و پویاتر است. وقتی بتوانیم این حالت خالی را در درون خود تجربه کنیم، برای دریافت فیض او نیازی به انجام کار دیگری نداریم.

شکستن طلسم جن | در واقع، تا زمانی که ما برای فیض او تلاش می کنیم، هرگز به ما نمی رسد. اما لحظه‌ای که دیگر نگران به دست آوردن آن نباشیم، فیض شروع می‌کند به طرز اسراف‌آمیزی بر ما فرود می‌آید. تا زمانی که از قید و بند نفس خود رها نباشیم.

از «انجام دهنده» همه چیز دست برنخواهیم داشت. تا زمانی که از مفهوم نادرست «کشتی انجام دهنده» رهایی پیدا نکنیم، که توسط نفس ما پرورش می یابد، هرگز واقعاً خالی نخواهیم بود.

شکستن طلسم جن | و تا زمانی که از درون کاملاً خالی نباشیم، نمی‌توانیم فیض را به درستی دریافت کنیم. دو داستان اساطیری زیبا از ادبیات هندی وجود دارد که اهمیت خالی بودن را به وضوح نشان می دهد.

READ  طلسم بیقراری

یکی از آنها درباره لرد کریشنا است. او برای همه بسیار عزیز بود. همه دوست داشتند تا حد امکان به او نزدیک شوند.

شکستن طلسم جن | می گویند افرادی که او را دوست داشتند نسبت به فلوتی که مستقیماً روی لبان او قرار می گرفت حسادت می کردند.

فلوت این امتیاز ویژه را داشت زیرا حاضر بود از درون خالی باشد. حاضر بود برای دریافت نفخه الهی هویت خود را کاملاً رها کند و بدون هیچ مانعی از آن عبور کند.

شکستن طلسم جن | داستان دیگر نیز درباره لرد کریشنا است. دروپادی خواهرش بود. لرد کریشنا بشقاب کوچکی به او هدیه داده بود.

یک روز او در خانه مهمانان زیادی داشت. غذا برای همه آنها کافی نبود. او نگران بود. اما از آنجا که یک فداکار واقعی خداوند بود، به مشیت او ایمان داشت.


توسط

برچسب‌ها:

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 4 =