شکستن طلسم بستن بخت


نظرات

مقاله علمی

شکستن طلسم

شکستن طلسم بستن بخت | من می توانم خالق بزرگ را ببینم، کسی که همه چیز از طریق او خلق شد همانطور که عهد جدید نشان می دهد، پسر ابدی خدا، کلام خدا، شخص دوم الوهیت.

وبگاه توسعه اسلامی دارلعلوم الخزرا | من او را آنجا در آن باغ می بینم که خمیده است و با انگشتان الهی اش یک پیکر کامل از گل را می سازد. اما در نهایت، اگرچه بسیار عالی بود، اما فقط خاک رس بود.

شکستن طلسم بستن بخت

شکستن طلسم بستن بخت | سپس خالق خم شد اما پایین تر. او لب های الهی خود را در برابر آن لب های گلی، سوراخ های بینی الهی خود را در برابر آن سوراخ های گلی قرار داد، و در او نفس حیات دمید.

استاد | برای من، این یک تصویر واضح است. و من معتقدم که درست به همان شکلی که توضیح داده شده اتفاق افتاد.

شکستن طلسم بستن بخت | اول از همه، این اولین بار در پرونده کتاب مقدس است که نام های شخصی معرفی می شود. می‌گوید: «خداوند، انسان [آدم] را آفرید.» «خداوند» (با حروف کوچک) نام مقدس و شخصی خدای واقعی است.

ما معمولاً آن را یهوه می نامیم. دانشمندان مدرن می گویند احتمالاً یهوه بوده است. اما نکته مهمی که باید به خاطر بسپارید اینجاست: این یک نام شخصی است.

شکستن طلسم بستن بخت | به همین ترتیب، man (‘adam) یک نام شخصی است. بنابراین یک خدای شخصی یک انسان شخصی را برای ارتباط فرد به فرد بین آنها آفرید.

این نشان می دهد که هدف بزرگ آفریدگار این بوده است که با مخلوق خود، شخص به فرد، مشارکت داشته باشد. دوم، می بینیم که خداوند خم شد تا انسان را بیافریند.

READ  نوشتن دعا برای پیدا شدن گمشده

شکستن طلسم بستن بخت | او در خاک خم شد و بدن را شکل داد. سپس او همچنان پایین تر خم شد و لب های خود را در برابر آن لب های گلی قرار داد و نفس الهی خود را در آن دمید.

خطوط نبرد بدن کشیده شده است. خدا باید خم می شد تا انسان را بیافریند. سوم، خدا خودش را به انسان افاضه کرد.

شکستن طلسم بستن بخت | او نفس الهی خود را در آن بدن گلی دمید. چهارم، در نتیجه، خداوند بالاترین و پست ترین را در انسان ترکیب می کند – چیزی که مستقیماً از خود خداست، و آنچه از زمین است.

غبار. وقتی این را در نظر می گیرید می توانید چیزی در مورد خودتان بفهمید؟ چیزی بسیار بالا و چیزی بسیار پایین در شما وجود دارد. و بخش بزرگی از مجموع تجربه ما تضاد هر یک از ما بین بالا و پایین است.

شکستن طلسم بستن بخت | پنجمین واقعیت این است که انسان اکنون پتانسیل یک رابطه دوگانه با خدا را دارد. انسان از طریق روح خود، چیزی که از جانب خدا آمده است.

با خدا ارتباط برقرار می کند. اما انسان از طریق بدن خود، چیزی که از زمین آمده است، با جهان ارتباط برقرار می کند. بنابراین دوباره چیزی را می بینیم که در تجربه ما صادق است.

شکستن طلسم بستن بخت | چیزی در ما وجود دارد که به خدا مربوط می شود، که برای مشارکت با او، برای ارتباط فرد به فرد ساخته شده است.

اما، چیزی نیز در ما وجود دارد که بسیار زمینی است که به این جهان مربوط می شود. در اینجا تصویری از طرح جایگزین خدا داریم.

READ  استاد مهدوی دعانویس

شکستن طلسم بستن بخت | کروبی خلق شده افتاده بود. پس خداوند برای اینکه گرایش به غرور را از بین ببرد، نوع دیگری از موجودات را از سرچشمه ای متفاوت – زمین – خلق کرد که جان الهی خود را در آن دمید.

ضد حمله شیطان شیطان، فرشته از دست رفته، دشمن خدا و انسان، تلافی کرد. او به دو دلیل دشمنی خاصی با انسان داشت.

شکستن طلسم بستن بخت | اول از همه، او می توانست به تصویر خدا در انسان حمله کند. می بینید، انسان به وضوح خدا را به بقیه خلقت نشان می دهد.

شیطان نمی توانست خود خدا را لمس کند، اما می توانست با تصویر خدا در درون انسان جنگ کند. لذت او این بود که آن تصویر را آلوده کرد، آن را از بین برد.

شکستن طلسم بستن بخت | تحقیر کرد – و برای این هدف او خستگی ناپذیر کار کرد. دلیل دوم اینکه شیطان نسبت به انسان چنین کینه توزی داشت به این دلیل بود که مقدر شده بود که انسان جای فرمانروایی شیطان را بگیرد. شیطان از همان لحظه خلقت انسان، او را رقیبی می‌دید که باید او را از بین می‌برد.

لوسیفر فاش شد، از قضا، شیطان از طریق همان انگیزه ای که باعث سقوط خود او شد، سقوط انسان را به دست آورد. این فرآیند در پیدایش توضیح داده شده است.

شکستن طلسم بستن بخت | شیطان به شکل مار وارد باغی شد که خداوند حوا را در کنار آدم قرار داده بود و آنها را به نافرمانی و طغیان وسوسه کرد.

این گزارش آن فریب و سقوط است: اکنون مار از همه حیوانات وحشی که خداوند ساخته بود، حیله گرتر بود. او به زن گفت: «آیا واقعاً خدا گفته است که از هیچ درختی در باغ نخورید؟

READ  دعانویس برای ترک اعتیاد

شکستن طلسم بستن بخت | زن به مار گفت: «ما می‌توانیم از میوه‌های درختان باغ بخوریم، اما خدا فرمود: «از درختی که در وسط باغ است، میوه نخورید و به آن دست نزنید.

تو خواهی مرد.» «حتما نخواهی مرد.» مار به زن گفت. «زیرا خدا می‌داند که وقتی از آن بخورید چشمان شما باز می‌شود و مانند خدا خواهید بود و نیک و بد را می‌شناسید.»

شکستن طلسم بستن بخت | در کمال تاسف، همه ما با این سابقه آشنا هستیم. حوا با وسوسه شیطان مار متقاعد شد، دستش را دراز کرد.

میوه را گرفت و شوهرش را متقاعد کرد که در نافرمانی به او بپیوندد. من می خواهم به سه مرحله خاص از وسوسه اشاره کنم.

شکستن طلسم بستن بخت | راهی که شیطان علیه آدم و حوا آمد تا آنها را به شورش وسوسه کند. اولین حمله شیطان علیه کلام خدا بود، زیرا او آن را به آدم و حوا رسانده بود.نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده − هفت =

نوشته های مشابه