دعانویس

دعا نویسی طالع بینی

دعا نویسی طالع بینی | می تواند به تنهایی به عنوان تمرین مراقبه استفاده شود و احساس بودن در لحظه و فضای حال را تقویت کند. برای شروع تمرین، راحت و با پشت صاف بنشینید.

وبگاه توسعه اسلامی دارلعلوم الخزرا | اگر نشستن با پاهای ضربدری هنوز راحت نیست، می توانید روی صندلی بنشینید. اگر در وضعیت نشستن با پاهای ضربدری نسبتاً مطمئن هستید.

دعا نویسی طالع بینی

دعا نویسی طالع بینی | روی یک بالش بنشینید و خود را راحت کنید. بلند بنشینید، سینه یا شکم خود را فشرده نکنید. موقعیت دست شما هنوز مهم نیست. دست‌هایتان را روی ران‌ها یا زانوهایتان بگذارید.

استاد | با تنفس ساده شکمی نفس بکشید. مطمئن شوید که شانه های خود را با هر بازدم شل می کنید. با هر دم، «چیزهای خوب را وارد کنید»، به هوای تازه، اکسیژن حامی زندگی و با آن انرژی حیاتی که وارد بدن شما می شود فکر کنید.

دعا نویسی طالع بینی | مدیتیشن ذن درباره ذهن آگاهی است و حضور در لحظه حال، کاربرد عملی فلسفه ذن. تمرین تفکر زیر یک آمادگی عالی برای مدیتیشن ذن است.

با بازدم، «چیزهای بد» را رها کنید، به خروج دی اکسید کربن از بدنتان فکر کنید و همراه با آن تمام استرس و نگرانی هایتان را در نظر بگیرید.

دعا نویسی طالع بینی | 5 تا 10 دم و بازدم دیگر به این روش فکر کنید. شما باید تا حدودی آرامش بیشتری داشته باشید. زمان آن فرا رسیده است که تمرکز خود را به درون خود معطوف کنید و شروع به تفکر در اینجا و اکنون کنید.

READ  شکستن طلسم فروش خانه

همانطور که دم می کنید، کلمه “اینجا” را در ذهن خود بگویید. کلمه را واضح بشنوید و از معنای آن آگاه باشید. شما اینجا هستید.

دعا نویسی طالع بینی | در این مکان، در این فضا. با بازدم، این فکر را رها کنید. دوباره نفس بکشید، با شنیدن «اینجا» در ذهنتان. معنی کلمه را در نظر بگیرید.

تو اینجایی. اشغال فضای مشخصی که روی صندلی یا روی زمین نشسته است. نفس بکشید، فکر را رها کنید.

دعا نویسی طالع بینی | برای چند بار استنشاق با خود «اینجا» صحبت کنید. احساس خواهید کرد، زمانی که آماده حرکت هستید، معمولاً پنج تا ده نفس کافی است، اما عجله نکنید.

سعی نکنید نفس های خود را بشمارید، فقط با شهود خود حرکت کنید. وقتی احساس «مرکز»، تا حدودی «پایه‌دار» و به‌طور کلی بیشتر از حضور خود احساس می‌کنید.

دعا نویسی طالع بینی | آماده‌اید تا ادامه دهید. هر بار که دم می دهید به گفتن «اینجا» در ذهن خود ادامه دهید، اما اکنون، در حین بازدم، کلمه «اکنون» را اضافه کنید.

کلمه زنگ را به وضوح در ذهن خود بشنوید. معنی آن را در نظر بگیرید. شما اکنون، در این لحظه کنونی هستید. استنشاق کنید، کلمه “اینجا” را بشنوید – شما اینجا هستید.

دعا نویسی طالع بینی | این فضا، این مکان را اشغال می کنید. سپس بازدم کنید: “اکنون” – شما در لحظه، این لحظه حال، همین الان هستید. استنشاق، “اینجا”. “اکنون” بازدم کنید.

شما اینجا و اکنون هستید. در این فضا، در این مکان، در این لحظه حال. حواستان به حضورتان، وجودتان باشد. در طول این تمرین ساده، مطمئناً افکاری به وجود می آیند که توجه شما را از تفکر شما منحرف می کند.


توسط

برچسب‌ها:

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 4 =