دعانویس

دعا نویسی برای وسواس فکری

دعا نویسی برای وسواس فکری | هاتا یوگا پرادیپیکا در حدود سال 1350 قبل از میلاد توسط سوامی سواتماراما 17 نوشته شد.

وبگاه توسعه اسلامی دارلعلوم الخزرا | فقط پانزده آسانا لیست شده است، و از این تعداد، هشت مورد به حالت نشسته هستند. با این حال، بسیاری از وضعیت های دیگر قطعا شبیه یانگ هستند.

دعا نویسی برای وسواس فکری

دعا نویسی برای وسواس فکری | طول آن تقریباً دو برابر یوگا سوترا است و از زمان نگارش آن تفسیرهای زیادی ایجاد کرده است.

استاد | این یکی از قدیمی ترین اسناد موجود در توصیف هاتا یوگا است. با این حال، در مقایسه با تمرین‌های امروزی، تمرین آسانا نیز در آن بسیار کم است.

دعا نویسی برای وسواس فکری | در هاتا یوگا، تمرین آسانا اهمیت جدید و گسترده تری پیدا کرد. با این حال، هدف نهایی همچنان این بود که بتوانیم ساعت ها راحت و ثابت بنشینیم.

طاووس (مایوراسانا) تجویز می شود، و اگر این وضعیت را مشاهده کرده باشید، هیچ چیز آرامش بخش یا یین مانندی در آن وجود ندارد.

دعا نویسی برای وسواس فکری | به ما گفته شده است که یکی از پانزده حالت عالی است. هنگامی که فرد سیدهاسانا را تسلط می‌یابد، همه حالات دیگر بی‌فایده است.

یک حالت نشسته ساده و یین مانند است. هاتا یوگا پرادیپیکا ادعا می کند که لرد شیوا به حکیم هاتا یوگا ماتسیندرا هشتاد و چهار آسانا آموزش داده است.

دعا نویسی برای وسواس فکری | اسطوره های دیگر ادعا می کنند که هشتاد و چهار هزار یا حتی هشتصد و چهل هزار آسانا وجود دارد. صرف نظر از این، فقط پانزده مورد در پرادیپیکا ذکر شده است.

READ  نوشتن دعا برای ازدواج پسر

و در مورد آساناها گفته شده است که اینها باید برای به دست آوردن حالت ثابت، سلامتی و سبکی بدن انجام شوند.

دعا نویسی برای وسواس فکری | در هیچ یک از متون هاتا ذکر نشده است که فرد تا چه مدت باید این حالت را نگه دارد. اینجاست که راهنمایی استاد ضروری است.

با این حال، می توان فرض کرد که وضعیت های نشسته قرار بود برای مدت طولانی نگه داشته شوند در حالی که ژست های قوی تر مانند طاووس برای دوره های کوتاه تری نگه داشته می شدند.

دعا نویسی برای وسواس فکری | در وضعیت های نشسته است که وایو (بادها یا نفس ها) از طریق پرانایاما آموزش می بینند. ژست نیلوفر آبی (پادماسانا) حالت تجویز شده برای اجرای پرانایاما است.

با گذشت زمان، متون بعدی تعداد آساناهای توضیح داده شده را افزایش دادند. که شاید در اواخر دهه 1600، 23 چند صد سال پس از پرادیپیکا نوشته شده است.

دعا نویسی برای وسواس فکری | سی و دو آسانا را توصیف می کند که می توان گفت یک سوم آنها شبیه یین و بقیه بیشتر شبیه یانگ هستند.

روندی شروع شده بود: آساناهای یانگ بیشتر از آساناهای یین. چند دهه بعد هشتاد و چهار آسانا را فهرست کرد.

دعا نویسی برای وسواس فکری | در زمان راج بریتانیا، زمانی که انگلستان شروع به استعمار فرهنگ هند و تغییر سیستم مدارس کرد، آساناها شروع به ترکیب شدن با فرم‌های سالن‌های ورزشی کردند.

کشتی، ژیمناستیک، و سایر تمرین‌ها به تمرین آسانا کمک می‌کردند. در پایان قرن نوزدهم هزاران آسانا وجود داشت.


توسط

برچسب‌ها:

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 + چهارده =