دعا طلسم استاد جودا


نظرات

مقاله علمی

استاد طلسم

دعا طلسم استاد جودا | بسیاری از حکیمان و پیشگویان بزرگ کوشیده اند تا تجربیات برتر خود را برای ما شرح دهند. اما هیچ یک از آنها تاکنون نتوانسته‌اند آن‌ها را به طور کامل توصیف کنند و هیچ کس هرگز نمی‌تواند آن را در آینده انجام دهد، زیرا آن تجربیات اساساً ماهیت ذهنی دارند و فراتر از همه توصیف‌ها هستند.

وبگاه توسعه اسلامی دارلعلوم الخزرا | همانطور که می توانیم طعم شیرین یک سیب را بدون استفاده از هیچ کلمه ای برای توصیف آن تجربه کنیم، می توانیم این کار را با تجربیات دیگر نیز انجام دهیم.

استاد | در طی یک دوره زمانی، ما با فرآیند داشتن یک تجربه خاموش از همه چیز آشنا می شویم. به آرامی، با استفاده از همین فرآیند، می توانیم به شناخت تجربی از خود واقعی خود دست یابیم.

سایت مپ الخزرا | کلمات برای شناخت دنیای بیرون ضروری هستند، اما برای تجربه های درونی اصلاً لازم نیستند. ما برای شناخت خود واقعی خود نیازی به تسلط بر هیچ زبانی نداریم.

دعا طلسم استاد جودا

دعا طلسم استاد جودا | ما باید همیشه این را در نظر داشته باشیم که دانشی که قرار است پس از تمرین منظم مراقبه به دست آوریم، دانش تجربی صرفا ذهنی است و نه از نوع متعارف دانش مادی.

اما مطمئناً به آن نیاز داریم تا در دنیای بیرونی خوب عمل کنیم. در حین تمرین این تکنیک مدیتیشن، می توانیم از تمام اندام های حسی خود استفاده کنیم.

دعا طلسم استاد جودا | کریشنامورتی در مورد «فقط دیدن» و «فقط گوش دادن» صحبت می کرد. اگر یاد بگیریم که چگونه هر تجربه‌ای را آن‌گونه که به ما می‌رسد.

READ  دعانویس برای ترس

بدون اینکه خلوص آن را با هیچ فکر یا کلمه‌ای آلوده کنیم، در نظر بگیریم، به مرور زمان بینش بزرگی نسبت به خود پیدا می‌کنیم.

دعا طلسم استاد جودا | چنین بینشی در واقع همان خودشناسی واقعی است. تجربه خام زایمان چند سال پیش، یک بیمار باردار به کلینیک یوگا ما آمد تا یوگا را برای زایمان بدون درد یاد بگیرد.

به او گفتم از آنجایی که این اولین تجربه او از زایمان بود، باید ذهنش را برای رویارویی با این موقعیت که پیش می‌آید باز نگه دارد و هیچ تصور قبلی در مورد آن نداشته باشد.

دعا طلسم استاد جودا | من به او پیشنهاد کردم که این تجربه منحصر به فرد را جسورانه، آزادانه و با ذهنی باز پشت سر بگذارد.

اگر قرار است زایمان دردناک باشد، گفتم اینطور می شود. چرا نگران آن باشید؟ اگر دردناک است، بگذارید اینطور باشد. تجربه ناب درد را هر وقت که آمد تجربه کنید.

دعا طلسم استاد جودا | هیچ فکری در مورد آن نداشته باشید. در زمانی که به زایمان می روید، هر اتفاقی را که می افتد با آگاهی کامل تجربه کنید.

وقتی تجربه پیش می‌آید آن را تحلیل نکنید یا در برابر آن مقاومت نکنید. همانطور که انتظار می رفت، او زایمان طبیعی داشت. او در حین زایمان درد داشت، اما قابل تحمل بود.

دعا طلسم استاد جودا | در واقع درد زایمان تا حد زیادی به وضعیت روانی زن بستگی دارد. اگر در دوران بارداری دائماً در معرض افکار منفی در مورد زایمان دردناک باشد.

با ذهنی ترسناک به زایمان نزدیک می شود و بنابراین درد زیادی را متحمل می شود. اگر او آموزش ذهنی مناسبی دریافت کند و بداند چه چیزی باید انتظار داشته باشد و چگونه با موقعیت روبرو شود.

READ  طلسم ازدواج با مرد پولدار

دعا طلسم استاد جودا | تا حد زیادی به کاهش درد کمک می کند. اکنون بسیاری از زنان باردار به کلینیک یوگا ما مراجعه می کنند تا در مورد زایمان بدون درد از طریق یوگا بیاموزند.

تجربه احساسات خالص و خام ما می توانیم یک آزمایش دیگر را امتحان کنیم. هر زمان که احساسی را در بدن تجربه می کنیم.

دعا طلسم استاد جودا | باید فقط با آن احساس بمانیم، بدون اینکه بخواهیم آن را با کلمات توضیح دهیم. اگر گرسنه هستیم، فقط احساس گرسنگی را بدون استفاده از کلمه “گرسنگی” تجربه کنیم.

برای رفع احساس گرسنگی به خوردن چیزی فکر نکنید. فقط با احساس ناب گرسنگی بمانید. من این آزمایش را به یکی از بیماران چاقم پیشنهاد کردم.

دعا طلسم استاد جودا | در کمال تعجب بعد از چند ماه برگشت و نتوانستم او را بشناسم. او گزارش داد که چند روز پس از شروع تجربه اولیه احساس گرسنگی، متوجه شد که تفاوت زیادی بین یک احساس گرسنگی «کاذب» و «واقعی» وجود دارد.

او همچنین متوجه شد که وزن خود را نه به دلیل پرخوری، بلکه به دلیل ناتوانی در تشخیص گرسنگی واقعی از کاذب افزایش داده است.

دعا طلسم استاد جودا | همچنین به ذهنش خطور کرد که آنچه او به آن پاسخ می‌دهد احساس واقعی گرسنگی نیست، بلکه افکار و سخنانی درباره این احساس است.

طبیعتاً بیشتر از نیازش می خورد. حالا او فقط زمانی غذا می خورد که واقعا گرسنه باشد و نه زمانی که احساس گرسنگی کاذب پیدا کند.

دعا طلسم استاد جودا | بعدها، گرسنگی کاذب او به میزان قابل توجهی کاهش یافت و حس و درک او از گرسنگی واقعی بهبود یافت.

READ  دعانویس یهودی در ایلام

او می‌توانست غذای مصرفی و وزن خود را بدون هیچ مشکلی تحت کنترل نگه دارد، بدون اینکه نیازی به رژیم‌های غذایی سخت داشته باشد.

 نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − ده =

نوشته های مشابه