دعانویس

دعانویس

دعانویس | اگر احساس گیر افتادن یا غرق شدن می کنید. مدیتیشن می تواند با برخورد با موانع موجود در این فرآیند به جریان خلاقیت کمک کند.

وبگاه توسعه اسلامی دارلعلوم الخزرا | که می تواند شامل هر یک یا همه موارد زیر باشد: فقدان الهام الهام بخشی بسیار قدرتمند است، اما برای به دست آوردن آن به فضا نیاز دارید.

دعانویس

دعانویس | شما هم نمی توانید آن را مجبور کنید؛ این چیزی است که به شما و از طریق شما می آید. وقتی هر ایده ای که دارید به نظر کلیشه ای می رسد.

استاد | یا جای خالی خود را ترسیم کرده اید و اصلاً نمی توانید به هیچ ایده جدیدی فکر کنید، گاهی اوقات وقت گذاشتن برای مدیتیشن به ناخودآگاه شما اجازه می دهد.

دعانویس | برخی از آنها حتی یک دفترچه یادداشت را بسته نگه می‌دارند تا بتوانند بلافاصله پس از اتمام آن‌ها را یادداشت کنند.

اتلاف وقت گاهی اوقات این اولین بخش از فرآیند خلاقانه نیست – بخش تخیلی و رویایی – این مشکل است، بلکه نشستن و در واقع ساختن چیزی از آن است.

دعانویس | برای برخی، این زمانی است که حواس پرتی و اهمال کاری شروع می شود، به خصوص زمانی که کل اینترنت در اختیار شماست.

از طریق توسعه قشر جلوی مغز، مدیتیشن منجر به بهبود تمرکز و بهره وری می شود، بنابراین می توانید اتلاف وقت را متوقف کنید.

دعانویس | جرقه اولیه یک ایده را به چیزی واقعی تبدیل کنید. ترس علاوه بر حواس پرتی و به تعویق انداختن، اثرات مخربی بر خلاقیت دارد.

استرسی که ضرب الاجل ایجاد می کند جریان ایده های جدید و بهترین بیان آنها را خفه می کند. مدیتیشن با اضطراب ناشی از استرس مقابله خواهد کرد.

READ  باطل کردن طلسم جن

دعانویس | همچنین، با افزایش باور شما به تصمیمات و شهود خود، به شما کمک می‌کند به فرآیند خلاقیت خود اعتماد کنید.

به فلج‌هایی که گاهی اوقات با اهمیت دادن بیش از حد به قضاوت شدن به وجود می‌آیند، پایان می‌دهد. ترس از آنچه دیگران فکر می کنند مانعی وحشتناک برای خلاقیت است – جسور باشید!

دعانویس | غلبه بر کلیشه‌های غیرمفید یکی از تصاویر عاشقانه زندگی یک خلاق، تصویری غیرعادی، نوشیدن سخت ویسکی و بیدار ماندن تمام شب فقط با یک ماشین تحریر و یک زیرسیگاری پر از زیرسیگار است.

به همان اندازه که این ایده می تواند مقاومت ناپذیر باشد، اکثر هنرمندان، موسیقی دانان و نویسندگان مشهور وحشی، علیرغم سبک زندگی خود، نه به خاطر آن، آثار بزرگی خلق کردند.

دعانویس | به نظر می رسد آنچه مدیتیشن به شما امکان می دهد انجام دهید این است که بیشتر فکر کنید. من قبلاً در آن خیلی خوب بودم، اما اکنون واقعاً حذف شده است.

نقطه مقابل تفکر گسترده، تفکر تقلیل‌دهنده است، و این ترس است که آن را هدایت می‌کند. من تحقیقاتی را خوانده‌ام که می‌گوید.

دعانویس | اکثر انسان‌ها هر هفت تا هجده دقیقه یک‌بار واکنش جنگ یا فرار را در موقعیت‌های حرفه‌ای یا اجتماعی تجربه می‌کنند.

این می تواند در سطح بسیار ابتدایی باشد: برای مثال ترس از گفتن چیزی با صدای بلند و اینکه مردم فکر نمی کنند این ایده خیلی خوبی است.

دعانویس | مدیتیشن به شما کمک می‌کند تا از این تفکر تقلیل‌دهنده خارج شوید، که اغلب می‌تواند چیزی باشد که در تمام زمینه‌های زندگی‌مان به آن تکیه می‌کنیم.

READ  طلسم خورشید

زیرا فکر می‌کنیم که ما را از موقعیت‌های دشوار عبور می‌دهد. فکر می‌کنم اکنون کمتر واکنشی نشان می‌دهم.

دعانویس | یا کمتر سریع می‌روم، «اوه نه، ما باید X، Y یا Z را انجام دهیم تا از این وضعیت عبور کنیم.» لحظه‌ای را برای پردازش وقت صرف می‌کنم.

من فکر می‌کنم مدیتیشن به این موضوع کمک می‌کند، زیرا شما به مکث کردن، قرار دادن یک لحظه تفکر عادت کرده‌اید.

دعانویس | این موردی نیست که «بحران بزرگی وجود دارد، بنابراین اکنون می روم و مدیتیشن می کنم»)، اینطور نیست، این فقط بخشی از برنامه روزانه من است.

کمی کمتر واکنش‌پذیر بودن همچنین به این معنی است که می‌توانید گسترده‌تر باشید، و اگر گسترده‌تر باشید به این معنی است که احتمالاً در مورد چگونگی حل مشکل کمی خلاق‌تر هستید.

دعانویس | این واقعاً ارزشمند است، و من واقعاً دوست دارم افراد بیشتری را در صنعت من ببینم که این را به عنوان یک عمل اتخاذ کنند.

چیز دیگری که من متوجه شده ام این است که سخنرانی عمومی من به شدت بهبود یافته است. در سال‌های جوان‌ترم، از ترس مخاطبان زیاد، فلج بودم.

دعانویس | اما اکنون به شدت از آن لذت می‌برم. البته، در طول سال‌ها تمرین‌های زیادی انجام داده‌ام، اما از زمانی که مدیتیشن را شروع کردم.

از کاری که می‌توانم انجام دهم به کاری که می‌توانم خیلی خوب انجام دهم و حتی مشتاقانه منتظرش هستم، تبدیل شده است.

دعانویس | مدیتیشن از قبل یک راه بسیار خوب برای یادگیری خطوط، تمرکز و کاهش ضربان قلب و غیره است. قطعا جدید است اگرچه قبلاً کار خوبی انجام می‌دادم.

READ  نوشتن دعا توسط خود شخص

اما اکنون بیشتر شبیه یک اجرای پویا به نظر می‌رسد – جایی که انرژی می‌دهم و سپس آن را از تماشاگران پس می‌گیرم. من مطمئن هستم که این ارتباط برقرار است.

دعانویس | زیرا قبلاً از وزوز آن لذت می بردم اما لزوماً آن را انجام نمی دادم. الان واقعاً این کار را می‌کنم و وقتی مردم آن را می‌بینند، تبدیل به یک حلقه فضیلت می‌شود.

من فکر می‌کنم بخشی از آن این است که به خود اجازه می‌دهی آسیب‌پذیر باشی، و این کار دیگری است که مدیتیشن به‌صورت جانبی انجام می‌دهد.

دعانویس | به شما کمک می‌کند بنشینید و به درون نگاه کنید، فقط نادیده گرفتن آنچه در زیر سطح می‌گذرد آسان‌تر است.

برای من، یادگیری مدیتیشن یک تجربه دگرگون کننده بود، و تا حدی زندگی من را تغییر داد. من سرم را نتراشیدم و شغلم را رها نکردم تا چوب‌بر یا هر چیز دیگری باشم.

دعانویس | من فکر می کنم که در واقع شما فقط باید بخش کوچکی از روال روزمره خود را تغییر دهید تا کاری را تسهیل کنید که تغییرات مادام العمر به شما ارائه می دهد.

من فکر می‌کنم برای بسیاری از ما زندگی‌مان را تغییر می‌دهد، و این نباید به شکلی اساسی باشد، فقط باید آن را بهبود بخشیم.


توسط

برچسب‌ها:

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 + 2 =