دعانویس یهودی در همدان


نظرات

مقاله علمی

دعانویس

دعانویس یهودی در همدان | پس با دل خود آشنا باش. اگر چه تاریک است، در آن تحقیق کنید. هر چند همه آفت‌هایش را نام‌هایی غیر از آنچه حقشان است می‌گذارد، باور نکنید.»24 گناه خاص خود را توجیه نکنید.

وبگاه توسعه اسلامی دارلعلوم الخزرا | بلکه بخواهید آن را بشناسید تا با تمام قوا با آن مبارزه کنید. اگر چه گناه و وسوسه بر همه افراد تأثیر متفاوتی می گذارد، اما هیچ کدام نمی توانند از هجوم مداوم فرار کنند.

دعانویس یهودی در همدان

دعانویس یهودی در همدان | مسیحیان به جنگ با این دشمن فراخوانده شده‌اند، زیرا می‌دانند که تنها دو گزینه وجود دارد: «گناه را بکش وگرنه تو را خواهد کشت».

استاد | اوون – با پیروی از کتاب مقدس – این مبارزه را چنین تصور می کند. با در نظر گرفتن این موضوع، تنها امیدی که اوون می تواند وعده دهد.

دعانویس یهودی در همدان | در این زندگی گریزی از چالش‌های وسوسه وجود ندارد، و بنابراین همه ـ پیر و جوان، کشیش و شهرنشین، فقیر و ثروتمند، خردمند و ساده ـ باید خود را متعهد به مبارزه با گناه کنند.

نه از طریق خودآزمایی بیشتر، بلکه با پذیرفتن عشق و عنایت خداوند است. شناخت خدای خود تأیید اهمیت درون نگری صادقانه، اوون را از این واقعیت کور نمی کند که اگر این تمرین با مطالعه فیض خدا نیز مشابه نباشد، فرد را به ناامیدی می کشاند.

دعانویس یهودی در همدان | از زمانی که گناه وارد جهان شد، دید درست خود، خدا و کار او برای مردم چالش برانگیز شده است. ما مستعد داشتن “افکار سخت” از خدا هستیم که ما را از روی آوردن به او باز می دارد.

READ  آیا دعا نوشتن واقعیت دارد

هدف اوون این نیست که مردم بر گناه خود متمرکز بمانند، بلکه بیشتر آن است که رستگاری انجام شده در مسیح را بپذیرند. هدف ناامیدی نیست.

دعانویس یهودی در همدان | بلکه آزادی چیزی است که اوون اغلب آن را «اطاعت انجیل» می نامد. 27 اطاعت به درستی درک شده همیشه پاسخی به عشق خداست.

یک کار مهم ذهن در فرآیند تقدیس، توجه مداوم به خدا و فیض شگفت انگیز اوست.28 این به معنای در نظر گرفتن خدا به عنوان یک اصل متافیزیکی انتزاعی نیست.

دعانویس یهودی در همدان | بلکه مسیحی در مورد او و با او تعمق می کند. این تمایز همه تفاوت را ایجاد می کند و بحث را در چارچوب رابطه گرایی قرار می دهد نه عقلانیت صرف.

چالش اوون بسیار آموزنده است: «زمانی که ما افکار و مراقبه های خدا، عالیجناب ها، خواص او، جلال او، عظمت او، عشق او، خوبی های او را انجام می دهیم.

دعانویس یهودی در همدان | اجازه دهید این کار به گونه ای انجام شود که با خدا صحبت کنیم، به طور عمیق. حقارت . . . به شیوه ای برای دعا و ستایش – صحبت با خدا.» (29) در اینجا دعوت به مطالعات الهیات غیرشخصی نیست.

بلکه بیشتر به رویارویی تغییر دهنده زندگی با یهوه است. یکی از وعده های بزرگ خداوند این است که قوم خود را حفظ کند.

دعانویس یهودی در همدان | در واقع، به گفته اوون، ایده «استقامت مقدسین» اغلب به اشتباه درک می‌شود، زیرا اغلب بحث در مورد باقی ماندن در ایمان بر تلاش‌های انسان متمرکز می‌شود.

گویی این به ما بستگی دارد که از دست دادن نجات خود اجتناب کنیم. در حقیقت، امید مسیحی در نهایت بر کوشش خود ما نیست، بلکه بر وفاداری خداوند است.نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − هشت =

نوشته های مشابه