دعانویس استاد عرب


نظرات

مقاله علمی

استاد طلسم

دعانویس استاد عرب | انسان تعجب می کند که آیا آنچه آنها می گویند واقعا درست است؟ آیا واقعا مدیتیشن نوشدارویی برای همه مشکلات ماست؟

وبگاه توسعه اسلامی دارلعلوم الخزرا | مدیتیشن چشم انداز وسیع تری ارائه می دهد اگر یک استاد آگاه بگوید که خودشناسی نوشدارویی برای همه مشکلات بشری است، باید درست باشد، زیرا او در میان نادرترین افرادی است که آنچه را که از طریق تجربه شخصی خود می داند بیان می کند.

استاد | اگر او چیزی می گوید، صرفاً بیانیه ای از اعتقاد او نیست، بلکه تجربه شخصی او است که با ما در میان می گذارد. علاوه بر این، او مطمئناً “می داند” که اگر کسی یوگا را به طور مداوم و جدی انجام دهد، می تواند مانند او زندگی بدون مشکل داشته باشد. زندگی بدون مشکل به معنای «عدم» کامل همه مشکلات نیست.

سایت مپ الخزرا | تا زمانی که ما زنده هستیم، مشکلات می آیند و می روند، صرف نظر از اینکه مدیتیشن را تمرین می کنیم یا نه. اما در نحوه مواجهه، درک و ارتباط بیشتر مردم با یک مشکل مشخص و روشی که یک دانشجوی جدی مراقبه انجام می دهد، تفاوت وجود دارد. اساساً تفاوت در نگرش و رویکرد آنها به زندگی است.

دعانویس استاد عرب

دعانویس استاد عرب | بیشتر مردم در مورد مشکلات پیش پا افتاده خود مضطرب می شوند، زیرا نمی دانند چگونه مشکلات خود را به خوبی “بشناسند”. اما یک یوگی واقعی می‌داند که چگونه یک مشکل را «دانست» و بنابراین، حتی در سخت‌ترین شرایط زندگی، بدون مزاحمت باقی می‌ماند و به راحتی و کارآمدی با مشکلات پیچیده روبرو می‌شود.

READ  نوشتن دعا برای ترک مواد مخدر

او تحت هر شرایطی بی‌قرار می‌ماند، زیرا می‌داند چگونه به زندگی نگاهی کل نگر داشته باشد. بنابراین او مشکلات خود را با سهولت، اعتماد به نفس، اقتدار و اعتقاد بسیار حل می کند.

دعانویس استاد عرب | مراقبه مطمئناً برای چنین یوگی‌هایی نوشدارویی است – این تجربه دست اول آنها و استفاده از مدیتیشن در زندگی روزمره است که معجزه می‌کند.

آنها آنچه را که موعظه می کنند زندگی می کنند و آنچه را که زندگی می کنند موعظه می کنند. اگر زندگی نامه استادان محقق را به دقت مطالعه کنیم، درمی یابیم که بسیاری از آنها زندگی را تقریباً مانند دیگران آغاز کردند، اما توانستند با عزم، فداکاری، سخت کوشی و پشتکار به بالاترین قله تجربه انسانی برسند.

دعانویس استاد عرب | تمرین منظم مدیتیشن همه تفاوت را ایجاد کرد و به تدریج آنها به انسان های بهتری تبدیل شدند. در نتیجه، آنها می توانند به خود، مشکلات خود و دنیای اطراف خود به شیوه ای بسیار عمیق تر و سالم تر نگاه کنند.

ایجاد چنین دیدگاه جامع و فراگیر نسبت به زندگی در واقع دلیلی است که چرا باید مراقبه را بیاموزیم. پس از اینکه مشکلات شخصی خود را برای همیشه حل کردند، ارواح تحقق یافته مانند بودا یا مسیح یا محمد یا ماهاویر یا سایر پیامبران همدلی طبیعی با کل جهان ایجاد می کنند.

دعانویس استاد عرب | این یک همدلی ساختگی نیست که بتوان با تلاش انجام داد، بلکه یک همدلی واقعی است که خود به خود به عنوان یک نتیجه طبیعی از خودشناسی به وجود می آید.

این بیشتر به یک میل واقعی تبدیل می شود تا آنچه را که درباره زندگی مسالمت آمیز و شاد می دانند و می دانند با دیگرانی که هنوز در رنج هستند به اشتراک بگذارند.

READ  دعانویس خوب در ایلام

دعانویس استاد عرب | این مراقبت و توجه به دیگران محدود به کسانی نیست که به آنها نزدیک هستند، بلکه تمام هستی را در بر می گیرد. چگونه مشکلات به وجود می آیند بسیار جالب است که ببینیم مشکلات در وهله اول چگونه پدید می آیند.

چه زمانی می گوییم مشکل خاصی حل می شود؟ منظور ما از یک مشکل دقیقا چیست؟ تعداد مشکلاتی که ما با آن روبرو هستیم تا حد زیادی به نحوه ارتباط ما با محیط و خودمان بستگی دارد.

دعانویس استاد عرب | اگر نگاهی واقع بینانه به زندگی داشته باشیم با مشکلات کمتری روبرو می شویم و اگر غیرواقعی باشد با مشکلات بیشتری مواجه می شویم.

در واقع، رویکرد غیرواقعی به زندگی، علت اصلی همه مشکلات فردی ما و مشکلاتی است که برای دیگران ایجاد می کنیم. به عنوان مثال، اکثر ما ظاهر متوسطی داریم.

دعانویس استاد عرب | ممکن است با استفاده از لوازم آرایشی آنها را اندکی بهبود بخشیم، اما نه بیشتر از آن. پس چرا نگران چیزی باشید که این چنین مشکل گسترده است؟ چرا آن را نمی پذیریم و با آن زندگی نمی کنیم؟

چرا به بهبود زیبایی و سلامت درونی خود توجه بیشتری نمی کنیم؟ انجام این کار بسیار عاقلانه تر است، اینطور نیست؟ به طور مشابه، اگر یک دانشجوی «متوسط» آرزوی دریافت مدرک دکترای استنفورد یا کمبریج را داشته باشد، احتمالاً از خودش بیش از حد خواسته است. به احتمال زیاد، جاه طلبی او برآورده نخواهد شد.

دعانویس استاد عرب | احتمالاً سرخوردگی شدید و به دنبال آن یک شکست اجتناب ناپذیر در انتظار اوست. اما اگر او یک دید واقع بینانه به توانایی های خود داشته باشد و شغل خود را بر اساس آن برنامه ریزی کند، مطمئناً شانس موفقیت بیشتر خواهد بود. چرا کاری را که فرد از آن لذت می برد و توانایی انجام آن را دارد انجام نمی دهد؟

READ  دعانویس استاد مقیمی

خیلی بهتر است که به دنبال یک گزینه جالب در زندگی باشید و از آن شادی و رضایت داشته باشید. همه ما تمایلی درونی داریم که به تجربیات خوشایند و ناخوشایند زندگی خود واکنش های شخصی نشان دهیم. این اغلب مسئول مشکلات ماست. همه ما می دانیم که زندگی هرگز نمی تواند روان باشد.

دعانویس استاد عرب | گاهی لذت می آورد و گاهی رنج. بسیاری از ما دوست داریم لذت ها را حفظ کنیم و از رنج فرار کنیم. این یک تمایل طبیعی انسان به انجام این کار است، اما با این وجود یکی از دلایل اصلی مشکلات ما است.

ما به ندرت هنگام گذراندن یک تجربه خوشایند دچار دوراهی می شویم. به طور مشابه، به سختی هیچ مشکلی در تصمیم گیری برای اجتناب از تجربیات ناخوشایند وجود دارد.

 نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 3 =

نوشته های مشابه