استاد طلسم

دعانویس استاد سیف

دعانویس استاد سیف | قصد من اصلاً مزاحمت یا مزاحمت شما نبود. باور کن من فقط می خواستم کمکت کنم. پس از یک هفته آزمایش، اکنون از طریق تجربه شخصی خود می دانید که هر چه بیشتر سعی کنید از چیزی اجتناب کنید.

وبگاه توسعه اسلامی دارلعلوم الخزرا | دوری از آن دشوارتر می شود! در تمام طول هفته، تمام وقت، تمام تلاش خود را کردید تا از به وجود آمدن هرگونه فکر در مورد میمون ها به ذهن خود جلوگیری کنید.

استاد | اما اکنون می دانید چه اتفاقی می افتد وقتی بیش از حد تلاش می کنید تا از چیزی اجتناب کنید. بنابراین، توصیه من به شما این است که سعی نکنید از هیچ فکری دوری کنید، بلکه فقط شاهد همه آنها باشید.

سایت مپ الخزرا | اگر این توصیه را دنبال کنید، مطمئناً در مدیتیشن به خوبی عمل خواهید کرد. نگران نباش برکات من با شماست. برای شما بهترین ها را آرزو می کنم!» ما باید پیام موجود در این داستان را به خاطر بسپاریم.

دعانویس استاد سیف

دعانویس استاد سیف | در حین مدیتیشن، قرار نیست ذهن خود را ساکت کنیم، بلکه بگذاریم خود به خود آرام بگیرد. همچنین نباید سعی کنیم افکارمان را کنار بزنیم، بلکه مطمئن شویم که خود به خود ساکت شوند.

افکار خود را مطالعه کنید تا فراتر از آنها بروید سؤال اجتناب ناپذیری که به ذهن خطور می کند این است که اگر در طول مدیتیشن اجازه داده شود افکار هر طور که می خواهند بیایند و بروند و اگر مهار نشوند، آیا بدون مانع رشد نمی کنند؟

READ  طلسم نویسی

دعانویس استاد سیف | علاوه بر این، آیا با فرض رویکرد منفعلانه، مانند شاهد، در واقع تنبلی و بی تحرکی را پرورش نمی دهیم؟ علل بی قراری را از بین ببرید کاملاً قابل درک است که فرد ممکن است چنین اضطرابی داشته باشد.

خوشبختانه اگر به درستی مدیتیشن را تمرین می کنیم، لازم نیست نگران چنین اثرات نامطلوبی باشیم. وقتی با افکار خود مخالفت نکنیم یا دنبال آن نباشیم، به تدریج از شدت و تعداد آنها کاسته می شود.

دعانویس استاد سیف | در نهایت، فرآیند تفکر به طور کامل متوقف می شود. این اساسی ترین فرآیند درگیر در مدیتیشن است. ما فقط می توانیم این را از طریق تجربه دست اول درک کنیم.

مدیتیشن یک موضوع ژیمناستیک فکری صرف نیست، بلکه یک فرآیند درک تجربی است. بنابراین ما باید تلاش کنیم تا تجربه مستقیمی از این حقیقت داشته باشیم.

دعانویس استاد سیف | یعنی باید شروع به مطالعه افکار خود کنیم تا فراتر از آنها برویم. فقط ساکت و آرام در یک مکان بنشینید و سعی کنید همه افکار خود را هر زمان که به ذهنتان می رسد مطالعه کنید و دنبال کنید.

در طول زمان، شما خودتان شروع به کشف حقیقت خواهید کرد. هنگامی که از این تجربه متوجه می شویم که تفکر تنها زمانی فعال می شود که به برخی از افکار علاقه مند می شویم و با برخی دیگر مخالفت می کنیم.

دعانویس استاد سیف | چنگال آهنین افکار در ذهن ما شروع به سست شدن می کند. به محض اینکه تأثیر افکار بر وجود ما به میزان قابل توجهی کاهش یابد، ذهن خود را به حالت بی فکری باز می کند.

READ  شکستن طلسم سردی

این یک حالت عجیب و غریب است که از نظر کیفیت و ویژگی کاملاً با سایر حالات آگاهی که ما از آن آگاه هستیم متفاوت است. در حالی که در این حالت هستیم.

دعانویس استاد سیف | از تمام فعالیت های ذهنی آگاه هستیم، اما به هیچ یک از آنها پاسخ نمی دهیم. قرار است ما فقط آن فعالیت‌ها را به‌صورت «غیر مرتبط» مشاهده کنیم. من عمداً از کلمه “بدون پیوست” به جای “جدا” استفاده می کنم.

زیرا معنای مثبت تری برای آن دارد. کلمه “ناتکده” بیشتر از “جدا شده” دلالت دارد. دلالت بر این دارد که این انتخاب آزادانه ما است که به افکار خود وابسته نشویم و از آنها نمی ترسیم.

دعانویس استاد سیف | ما به شدت علاقه مندیم که از طریق مشاهده دقیق عملکرد ذهن خود اطلاعات بیشتری در مورد آن بدانیم. این عملیات به عنوان یک جریان بی پایان از افکار درک می شود.

افکار مدام در میدان آگاهی ذهن ما ظاهر می شوند. برخلاف «جداشده»، «بی‌تفاوت» حالت مثبت‌تری را نشان می‌دهد، جایی که درک بهتر و خرد بیشتری وجود دارد.

دعانویس استاد سیف | کلمه “جدا” این احساس را ایجاد می کند که ما از ذهن خود متنفریم و به همین دلیل است که می خواهیم از افکار خود دور بمانیم. همچنین به این معنی است که ما از افکار خود می ترسیم.

اما ذهن ما هرگز نمی تواند واقعاً ساکت باشد مگر اینکه با نگرش مثبت به آن نزدیک شویم تا آن را بهتر درک کنیم. در طی یک دوره زمانی، ذهن ما ساکت می شود.

READ  دعا نویسی خوب است یا بد

دعانویس استاد سیف | اما از آنجایی که ما کاملاً از این سکوت آگاه هستیم، هرگز منجر به بی تحرکی یا تنبلی نمی شود. در واقع، کیفیت کلی خودآگاهی ما را تا حد زیادی بهبود می بخشد.

هنگامی که آگاهی بهبود یافت، دیگر جایی برای هیچ تنبلی یا بی تحرکی باقی نمی ماند. هیچ فایده ای ندارد که وقت گرانبهای خود را صرف تلاش برای ساکت کردن ذهن خود کنیم.

دعانویس استاد سیف | اگر دلایل بی قراری آن را درک کنیم و سعی کنیم از آن عوامل به درستی مراقبت کنیم، بسیار بهتر خواهد بود.

هنگامی که همه عواملی را که مسئول تحریک و بیقراری ذهنی ما هستند، کشف، درک و مراقبت کنیم، ساکت کردن ذهن بسیار آسان خواهد بود.


توسط

برچسب‌ها:

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 + 9 =