دعانویس استاد بابایی


نظرات

مقاله علمی

استاد طلسم

دعانویس استاد بابایی | بین صحبت از شیرینی شکر و طعم واقعی آن تفاوت وجود دارد. ما ممکن است همه چیز را در مورد تولید شکر بدانیم: چگونه نیشکر خرد می شود.

وبگاه توسعه اسلامی دارلعلوم الخزرا | چگونه می توان کارخانه ای برای خرد کردن آن ایجاد کرد. ماشین آلات را از کجا باید تهیه کرد، چه گونه های مختلف شکر در بازار موجود است و غیره.

استاد | اما مگر اینکه ما در واقع آن را می چشیم، همه این اطلاعات بی معنی خواهد بود. اگر فقط کمی شکر را برداریم و در دهان بگذاریم، می‌توانیم شیرینی آن را مستقیم، فوری و دست اول تجربه کنیم.

سایت مپ الخزرا | اهمیت و ارزش واقعی هر دانش را فقط می توان در زمینه تجربه واقعی ارزیابی کرد. به طور مشابه، ما ممکن است انواع اطلاعات در مورد مدیتیشن را جمع آوری کنیم.

دعانویس استاد بابایی

دعانویس استاد بابایی | تکنیک های مختلف موجود، نحوه تمرین آنها، محل آموزش و غیره. اما تمام این اطلاعات اگر با انجام کاری مشخص برای به دست آوردن تجربه مستقیم و دست اول مدیتیشن دنبال نشود، بی معنی است.

اگر به طور جدی علاقه مند به یادگیری مراقبه هستیم، نباید وقت گرانبهای خود را صرف جمع آوری تمام این اطلاعات تلف کنیم، بلکه باید به انجام واقعی مراقبه توجه بیشتری داشته باشیم.

دعانویس استاد بابایی | اطلاعات فقط زمانی مرتبط است که ما واقعاً شروع به یادگیری مراقبه کنیم. در غیر این صورت، به منزله حمل بار غیرضروری در سرمان است که ارزش واقعی خود را ندارد.

چرا چنین باری را حمل می کنیم و وقت و انرژی خود را تلف می کنیم؟ مثل این است که سلول های گرانبهای مغزمان را با زباله ها و مواد زائد بی ارزش بار کنیم.

READ  دعا نویسی زبان بند شوهر

دعانویس استاد بابایی | هنگامی که ما تجربه واقعی مراقبه را داشته باشیم، به سختی نیازی به جمع آوری اطلاعات بیشتر از آنچه برای پیشرفت در مراقبه لازم است وجود ندارد.

پس از پیشرفت کافی در دانش تجربی مراقبه، جمع آوری داده های بیشتر در مورد تکنیک های مختلف مراقبه احتمالاً اهمیت کمی خواهد داشت.

دعانویس استاد بابایی | بعد از تجربه مستقیم، هیچ چیز دیگری واقعاً مهم نیست. بسیار جالب است که بدانید پس از تسلط بر مراقبه، حتی اگر کسی در مورد آن انتقاد داشته باشد.

ما از چنین نظراتی ناراحت نمی شویم. ما نیازی به توجیه یا مخالفت شدید فرد احساس نمی کنیم. تا زمانی که ما حقیقت را بدانیم.

دعانویس استاد بابایی | نظر دیگران در مورد آن برای ما اهمیتی ندارد. انجام واقعی بسیار مهم است نویسنده مشهوری از گروهی از نویسندگان جوان مشتاق دعوت نامه ای دریافت می کند تا سمیناری یک روزه را با عنوان «چگونه نویسنده ای موفق باشیم» برگزار کند.

روزی که او از حضار یک سوال ساده می پرسد: «چند نفر از شما واقعاً علاقه مند به نویسنده شدن هستید؟» تقریباً همه دانش آموزان دست خود را بالا می برند.

دعانویس استاد بابایی | نویسنده به آن‌ها می‌گوید: «اگر واقعاً برای نویسنده‌ای موفق جدی هستید، تنها توصیه من به شما این است که به اتاق‌هایتان بروید و شروع به نوشتن کنید.»

پس از این توصیه، او اعلام می‌کند که سمینار تمام شده و سالن را ترک می‌کند. در کمال تعجب، دانشجویان این سمینار را به عنوان بهترین سمینار سال ارزیابی کردند.

دعانویس استاد بابایی | فکر می کنم نویسنده کاملا درست گفته است. اگر می خواهیم چیزی یاد بگیریم، باید خودمان را وارد عمل کنیم. ما در مورد کاری که انجام می دهیم بیشتر از کلمات، تئوری ها و توصیفات صرف خواهیم آموخت.

READ  دعا نویسی مرگ

این در مورد مدیتیشن صادق است. در ابتدا به اطلاعات اولیه در مورد نحوه شروع نیاز داریم. همانطور که در مسیر پیش می رویم، یقیناً باید هر از چند گاهی با توجه به مرحله تکامل معنوی که به آن رسیده ایم.

دعانویس استاد بابایی | کمک و توصیه های مناسب دریافت کنیم. با این حال، در تمام این مدت، به جای اطلاعات صرف، بر کاربرد عملی دانش باید تأکید شود. «پیاده‌روی»

واقعی بسیار مهم‌تر از هر چیز دیگری است: آن‌هایی که «راه می‌روند» به مقصد می‌رسند و آن‌هایی که فقط «حرف می‌زنند» به جایی نزدیک به هدفشان نمی‌رسند و گم می‌شوند.

دعانویس استاد بابایی | هنگامی که طعم و مزه احساسی که در حالت مدیتیشن است را چشیدیم، ممکن است تصمیم بگیریم.

اطلاعاتی در مورد سایر تکنیک های مراقبه که در متون مقدس معتبر در مورد یوگا شرح داده شده اند جمع آوری کنیم.

دعانویس استاد بابایی | اما الان شرایط فرق کرده است. پس از مدتی تمرین مدیتیشن و تجربه طعم واقعی آن، خواندن متون مقدس در مورد یوگا بسیار جذاب است.

در این مرحله بیشتر شبیه سرگرمی است تا جمع آوری اطلاعات. معنی و مفهوم بسیار متفاوتی دارد. مهم‌ترین نکته این است که اکنون می‌توان در میان سطرها خواند که ذخایر واقعی خرد چنین ادبیاتی کجاست.

دعانویس استاد بابایی | لذت بردن از مخزن گرانبهای حکمت موجود در متون مقدس بسیار لذت بخش است. با کمک چنین خردی می توانیم حقایقی را که در مورد مراقبه از منابع دیگر گردآوری کرده ایم اسکن کنیم.

اسکن برای انتخاب درست در مورد مراقبه ای که برای پیشرفت معنوی ما مناسب تر است مفید است. زمانی که نوع مناسبی از مدیتیشن را انتخاب می کنیم.

READ  بهترین دعانویس در بوشهر

دعانویس استاد بابایی | به سرعت در مدیتیشن پیشرفت می کنیم و همزمان ذائقه بیشتری برای آن ایجاد می کنیم. سلامت معنوی و رفاه چیست؟

یک بار مریضی از من شکایت کرد: «دکتر، مشکلی در معده‌ام پیش آمد که به متخصص گوارش مراجعه کردم. او به من توصیه کرد که تحت یک لیست طولانی از آزمایش ها و بررسی های مختلف قرار بگیرم.

 نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 + نه =

نوشته های مشابه