دعانویس

برای دعانویسی چه باید کرد

برای دعانویسی چه باید کرد | چرا ما اکنون اینقدر به این نیاز داریم؟ چه چیزی این تکنیک باستانی را به زندگی امروز ما مرتبط می کند؟

وبگاه توسعه اسلامی دارلعلوم الخزرا | پاسخ به هر دو سوال ساده است: استرس. به هر طرف که نگاه می کنم افراد استرس زا را می بینم.

برای دعانویسی چه باید کرد

برای دعانویسی چه باید کرد | علائم نسبتاً همه جا وجود دارند: اضطراب، افسردگی، بی خوابی، عصبانیت، اختلالات خوردن، خستگی مزمن، شکایات گوارشی، روابط شکسته، محل کار سمی – این لیست ادامه دارد.

استاد | برای بیشتر 2.5 میلیون سالی که ما انسان ها روی زمین پرسه می زنیم، زندگی ما شامل جستجوی غذا برای چند ساعت در روز بود.

برای دعانویسی چه باید کرد | در حالی که بقیه زمان خود را صرف معاشرت، تولید مثل و خواب می کردیم. البته به جز زمانی که یک شکارچی یا دشمن وارد تصویر شد.

اگر بخواهیم بدانیم چرا خود را در این موقعیت ناامید می یابیم، درک چگونگی تکامل ما به عنوان یک گونه ضروری است.

برای دعانویسی چه باید کرد | در این صورت ما دو انتخاب داشتیم: یا می توانستیم برای فرار از خطر فرار کنیم یا برای جان خود بجنگیم. در مواجهه با تهدید، بدن ما به طور غریزی ما را برای هر دو سناریو آماده می‌کند.

واکنشی که به عنوان واکنش ذاتی «جنگ یا گریز» شناخته شده است. شاید به خوبی در مورد آن شنیده باشید. حالا تصور کنید که شما انسانی هستید که 30000 سال پیش در ساوانا سرگردان است.

برای دعانویسی چه باید کرد | شکارچی را می بینید که به سمت شما حرکت می کند و پاسخ “جنگ یا گریز” شما را تحریک می کند.

READ  طلسم جاودانگی عشق

چه اتفاقی می افتد؟ بخش کوچکی از مغز شما به نام آمیگدال، که صرفاً برای بقا طراحی شده است، بلافاصله فعال می شود.

برای دعانویسی چه باید کرد | مواد شیمیایی استرس مانند کورتیزول، آدرنالین و نورآدرنالین ترشح می‌شوند و سیگنال‌های هشدار را در سراسر بدن شما ارسال می‌کنند.

رگ‌های خونی منقبض می‌شوند تا خون سریع‌تر در بدن شما حرکت کند، در حالی که ریه‌های شما شروع به تهویه بیش از حد می‌کنند تا اکسیژن را به ماهیچه‌هایتان برسانند، چه بجنگید و چه فرار کنید.

برای دعانویسی چه باید کرد | خون شما برای آماده شدن برای هر زخمی که ممکن است دریافت کنید، با عوامل لخته کننده پر می شود.

به طوری که می توانید به مبارزه یا فرار حتی در زمان مجروح شدن ادامه دهید. بخشی از سیستم ایمنی شما که با باکتری‌ها سروکار دارد.

برای دعانویسی چه باید کرد | در صورت غرق شدن ناگهانی باکتری‌های خارجی، در صورت زخمی شدن توسط دشمن، افزایش می‌یابد.

سیستم گوارش شما خاموش می شود، زیرا بدن شما این را به عنوان یک اتلاف غیرضروری انرژی می بیند – چه کسی باید مواد مغذی را از غذا استخراج کند در حالی که ممکن است در بیست ثانیه مرده باشید؟

برای دعانویسی چه باید کرد | سلول های چربی فوراً تمام چربی و قند موجود در جریان خون شما را آزاد می کنند تا به گلوکز تجزیه شوند.

که به شما انرژی می دهد تا در سراسر ساوانا مسابقه دهید یا ضربه ای را به حریف خود وارد کنید. غدد فوق کلیوی شما هورمون های استروئیدی به نام گلوکوکورتیکوئیدها را ترشح می کنند.

READ  طلسم ازدواج تبادل نظر

برای دعانویسی چه باید کرد | که به تسریع همه این تغییرات بیولوژیکی کمک می کند. یکی از راه هایی که آنها این کار را انجام می دهند این است که شروع به مهار مراکز مختلف در br شما کنند


توسط

برچسب‌ها:

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 5 =