استاد طلسم

استاد مقیمی دعانویس

استاد مقیمی دعانویس | وضعیت خانه با موسسات آموزشی تفاوتی ندارد. والدین به ندرت فرزندان خود را تشویق می کنند که آزادانه از ته دل درباره احساسات واقعی خود صحبت کنند.

وبگاه توسعه اسلامی دارلعلوم الخزرا | آنها مدام به بخش های خود دستورات، پیشنهادات و دستورات می دهند. بچه ها به سختی فرصتی برای انجام کارهایی پیدا می کنند که دوست دارند یا «احساس می کنند» انجام دهند.

استاد | کودکان به آرامی یاد می گیرند که احساسات واقعی خود را نادیده بگیرند. آنها هیچ نیازی به کشف احساسات واقعی خود و صادق بودن در مورد آنها ندارند.

سایت مپ الخزرا | حتی اگر چنین نیازی را احساس کنند، آنقدر تحت فشار زمان قرار می گیرند که نمی توانند زمان کافی برای انجام این جستجو بگذارند.

استاد مقیمی دعانویس

استاد مقیمی دعانویس | به همین دلیل است که آنها هرگز توانایی شناخت و قدردانی از آنچه واقعاً احساس می کنند را ایجاد نمی کنند.

به آنها آموزش داده نمی شود که چگونه توانایی احساسات خود را توسعه دهند. در نتیجه، این ظرفیت ابتدایی باقی می ماند.

استاد مقیمی دعانویس | به طور طبیعی، دید درونی آن ها نیز کوتاه می ماند، زیرا توانایی دیدن و درک چیزی با کمک احساسات درونی ما است.

در نتیجه، فرد گرفتار یک عادت مضر می شود. عادت به ایجاد عقیده در مورد شخص دیگری، نه در مورد احساس واقعی شخص نسبت به او از درون خود، بلکه در نحوه لباس پوشیدن او، خواه ماشین داشته باشد یا نه، خواه در خانه بزرگ یا آپارتمان بماند.

استاد مقیمی دعانویس | و این که آیا او صاحب تمام راحتی های دنیوی است یا خیر. آهسته آهسته به اشتباه باور می شود که چنین لذت ها و آسایش های مادی نشانه های واقعی موفقیت و عظمت است.

READ  نوشتن دعا برای دفع چشم زخم

فرد این تصور غلط را پرورش می دهد که داشتن چنین امکاناتی به طور خودکار فرد را عالی می کند. اینکه این همه آسایش چگونه جمع شده و از کجا این همه پول برای آنها آورده.

استاد مقیمی دعانویس | تبدیل به مسائل بی اهمیت و بی ربط می شود. ثروتمند بودن چیزی است که واقعاً از همه مهمتر است! خوب است حتی اگر خوشبختی و رضایت واقعی در زندگی وجود نداشته باشد.

با پول همیشه می توان هر چیزی و همه چیز را خرید. به دلیل این طرز تفکر اشتباه و نگرش نادرست نسبت به زندگی، انسان در نگرش بیش از حد نفسانی یا مادی گرا می شود.

استاد مقیمی دعانویس | درک ظرافت دید درونی برای چنین شخصی تقریبا غیرممکن است. در نتیجه، ویژگی های دانش و خرد با نشانه های بیرونی ثروت مادی جایگزین می شود.

عاری بودن از تأثیر «محدودیت بدن» در حدود 50 تا 60 سال پیش، دانش در هند بسیار مورد احترام بود. در آن روزها، بورس تحصیلی بیشتر از غنای مادی ارج نهاده می شد.

استاد مقیمی دعانویس | گنج درونی دانش و خرد مهمتر از نمایش ظاهری پول و ثروت تلقی می شد. پدرم ماهارشی وینود متفکر معروف، دانشمند برجسته، قدیس و یوگی بود.

مادرم با تحسین ثروت معنوی درونی او با او ازدواج کرد. او خود یک محقق بزرگ سانسکریت و برنده مدال طلا در آزمون دبیرستان در سطح دولتی بود که در سال 1926 برگزار شد.

استاد مقیمی دعانویس | پدرم هنگام ازدواج آنها دیابت داشت و او پدر یک پسر بچه 9 ساله معلول ذهنی بود. نیازهای آموزشی از ازدواج قبلی او این سومین ازدواج او بود.

READ  دعا نویسی و فالگیری

دو ازدواج قبلی او با تراژدی به پایان رسید، زیرا همسرانش بلافاصله پس از ازدواج با آنها مردند. از یک فرد واقعاً آزاد شده مثل او انتظار نمی رفت که سه بار ازدواج کند.

استاد مقیمی دعانویس | با این حال او ازدواج کرد، زیرا باید به قولی که به پدر و مادرش داده بود مبنی بر ادامه سنت و نسب خانوادگی پایبند بود.

خوشحالم که او برای بار سوم ازدواج کرد وگرنه برای نوشتن این کتاب اینجا نبودم! مادرم زیاد به این موضوع توجه نکرد که سومین ازدواج اوست و از ازدواج قبلی یک فرزند معلول ذهنی دارد که باید او را تربیت کند.

استاد مقیمی دعانویس | او به دانش و خرد او احترام می گذاشت. پدرم خیلی خوش تیپ بود، اگرچه مادرم آنقدرها هم زیبا نبود. پدرم به زیبایی ظاهری او نگاه نمی کرد.

بلکه به دانش، شایستگی و اعتماد به نفس او اهمیت بیشتری می داد. من هنوز یک حادثه را به وضوح به یاد دارم. یک روز صبح پدرم در خیابان راه می رفت.

استاد مقیمی دعانویس | لرد اباصاحب مجمدر که از خاندانی شاهزاده بود از طرف مقابل به طرف او می آمد. مجمدار به محض اینکه پدرم را دید به سرعت از کالسکه اسب سوارش پایین آمد و در وسط خیابانی شلوغ بر پدرم سجده کرد.

با این کار، نفس ربوبیت او مانع نشد. به همین دلیل توانست در برابر حکمت و دانش بزرگ پدرم ادای احترام کند. او فراتر از تأثیر بینش درشت خود بود.

استاد مقیمی دعانویس | سودمندی دید درونی در این مرحله، اگر دید درونی بسیار مهم است، ممکن است تعجب کنیم که نقش و اهمیت دید فیزیکی طبیعی ما در درک اهمیت عمیق‌تر زندگی چیست؟

READ  تعبیر نوشتن دعا

معنای زیبایی بیرونی در زندگی مراقبه چیست؟ تمایز بین وسیله و هدف ما واقعیت فیزیکی را با کمک دید فیزیکی خود درک می کنیم و تا آنجا که دید فانی ما برای ما مفید است.

استاد مقیمی دعانویس | اهمیت خاص خود را نیز دارد. این به ما کمک می کند با دنیای بیرون ارتباط برقرار کنیم و زندگی خود را به خوبی پیش ببریم.

به همین ترتیب، زیبایی بیرونی در نوع خود ضروری و مهم است. دنیا را رنگارنگ، جذاب و جالب می کند. با این حال، ما نیاز به توسعه

 


توسط

برچسب‌ها:

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × پنج =