استاد طلسم

استاد ادریس دعانویس

استاد ادریس دعانویس | برای اینکه ذهن در حین مدیتیشن حواسش باقی بماند، باید یک ذائقه واقعی برای آن ایجاد کرد. برای پرورش چنین ذائقه ای باید صادقانه تلاش کنیم.

وبگاه توسعه اسلامی دارلعلوم الخزرا | همچنین لازم است از یک استاد روحانی اصیل راهنمایی مناسبی دریافت کرد. فردی که می خواهیم برای کمک به او نزدیک شویم.

استاد | نباید یک فرد دانشگاهی صرف باشد که مدیتیشن را به طور خلاصه یاد گرفته باشد. او باید کسی باشد که در واقع بالاترین حالت آگاهی را از طریق مدیتیشن تجربه کرده است.

سایت مپ الخزرا | فقط یک شخص واقعاً با تجربه می تواند به دیگران کمک کند. هنگام قضاوت در مورد فردی با تجربه معنوی و خرد باید بسیار مراقب باشیم.

استاد ادریس دعانویس

استاد ادریس دعانویس | هرگز نباید از ظاهر بیرونی خود گذشت، بلکه باید بیشتر به دنبال نشانه هایی از دانش و خرد واقعی در او بود. تشخیص اینکه یک شخص در واقع چیست، بسیار مهم است، نه فقط ظاهرش.

در حین انجام چنین راهنمایی، باید به یادگیری واقعی مراقبه توجه بیشتری کرد و مراقب بود که تحت تأثیر ظاهر بیرونی معلم قرار نگیرد.

استاد ادریس دعانویس | همچنین لازم است هنگام گوش دادن به سخنان گفتاری او یا خواندن ادبیات پیشنهادی بین سطرها بخوانید. این به ما کمک می کند تا معنی و اهمیت عمیق تر کلمات گفتاری و نوشتاری را درک کنیم.

این مهم است که بدانیم مدیتیشن اساساً یک حالت درونی است و ما باید تکنیک مدیتیشن را پیدا کنیم که برای ما مناسب باشد تا بتوانیم به تجربه واقعی چنین حالتی برسیم.

READ  طلسم حیوانات

استاد ادریس دعانویس | پس از انتخاب اولیه، باید توجه خود را بر تسلط بر تکنیک متمرکز کنیم. در حین انجام این کار، ما باید از استفاده از معیارهای خارجی برای ارزیابی پیشرفت خود در مدیتیشن خودداری کنیم.

معیارهای اشتباه اغلب منجر به ارزیابی اشتباه می شود. استنباط‌های نادرست از چنین ارزیابی‌هایی همواره منجر به تصمیم‌گیری‌های اشتباه در مورد مسیر عمل آینده می‌شود و در نتیجه باعث ایجاد مشکلات جدی در پیشرفت معنوی ما می‌شود.

استاد ادریس دعانویس | خوب بودن مهمتر از ظاهر خوب است در حالی که در دنیای پیش پا افتاده زندگی می کنید، معمولاً کافی است از هنجارهای رفتاری خاصی پیروی کنید که عموماً توسط جامعه تأیید شده است.

اگر از نظر شخصیت و در برخورد با دیگران شایسته باشیم، به طور کلی می توانیم انتظار داشته باشیم که زندگی دنیوی ما راحت و بدون مشکلات زیاد باشد.

استاد ادریس دعانویس | اما وقتی صحبت از دنیای درونی ما می شود، اینطور نیست. صرف “رفتار خوب” در این دنیا کافی نیست. همیشه باید با یک خوبی درونی اصیل همراه باشد.

رفتار خوب باید بیان بیرونی خودجوش «خوبی درون» مربوطه باشد. بنابراین، «خوب به نظر رسیدن» کافی نیست. “خوب بودن” از درون نیز به همان اندازه مهم است.

استاد ادریس دعانویس | آنچه ما احساس می کنیم یک فرآیند درونی است، در حالی که نحوه رفتار یا ظاهر ما در مقابل دیگران تجلی بیرونی احساسات درونی ما است.

در زندگی روزمره، تا زمانی که هیچ مزاحمتی برای دیگران ایجاد نکنیم، مردم با ما خوب هستند. تا زمانی که ما به درستی با آنها برخورد می کنیم.

READ  شکستن طلسم خانوادگی

استاد ادریس دعانویس | آنها نگران دانستن احساسات واقعی ما در مورد آنها نیستند. آنها اصلاً علاقه ای ندارند بدانند که آیا رفتار خوب ما با آنها نتیجه خوبی واقعی درون ماست یا خیر. تا آنجا که به دنیای درونی ما مربوط می شود.

نحوه ظاهر ما در مقابل دیگران مهم نیست. آنچه بیشتر از همه مهم است این است که ما در واقع چه هستیم.

استاد ادریس دعانویس | خوب بودن خیلی مهمتر از خوب به نظر رسیدن است. در یک زمینه معنوی، تا زمانی که از درون خوب باشیم.

مهم نیست که به همان اندازه از نظر ظاهری خوب باشیم یا نه. Ashtavakra یک حکیم بزرگ از هند باستان بود. او چندین معلولیت جسمی داشت، اما از نظر روحی بسیار تکامل یافته بود.

استاد ادریس دعانویس | او یک رساله کلاسیک در مورد یوگا به نام Ashtawakra Geeta نوشت. تا آنجایی که به ظاهر بیرونی اش مربوط می شد، بسیار زشت بود.

اما در سطح معنوی بسیار زیبا بود. درک معنوی او از درجه بالایی برخوردار بود که پادشاه بزرگ جاناکا، که خود یوگی بسیار تکامل یافته بود.

استاد ادریس دعانویس | از او درخواست کرد که گورو یا راهنمای معنوی او در جنبه های عالی سادانای روحانی باشد.

جاناکا تنها به این دلیل می توانست این کار را انجام دهد که تحت تأثیر زشتی بیرونی اشتاواکرا قرار نگرفت.

استاد ادریس دعانویس | از بینش خود برای شناسایی یک شخص واقعاً عاقل استفاده کنید در حالی که در مورد مراقبه از یک فرد آزاده و عاقل راهنمایی می‌گیریم.

نباید بیش از حد نگران معیارهای ارزیابی بیرونی مانند ظاهر او، نحوه لباس پوشیدن او، تعداد طرفداران او یا اینکه آیا کتابی نوشته یا نه. حکمت در توجه بیشتر به معنای عمیق تر و اهمیت کلام، رفتار و آموزه های اوست.

READ  طلسم جن

استاد ادریس دعانویس | این نیاز به مهارت و توانایی خاصی دارد تا چیزها را به همان شیوه ای کل نگر ببیند که یک استاد فهمیده است.

ظاهر ساده بیرونی او می تواند بسیار گمراه کننده باشد. اگر او گنجینه واقعی حکمت است، هرگز نباید فرصت یادگیری اسرار مراقبه را از چنین شخصی از دست داد و در نتیجه از تعالیم او بهره مند شد.

استاد ادریس دعانویس | ما باید به یاد داشته باشیم که یک فرد عاقل واقعی هرگز به دنبال تبلیغات سطحی یا ارزان نیست.

بنابراین کاملاً ممکن است که ما اصلاً در مورد او نشنیده باشیم. طبیعتاً برای کشف چنین شخصی باید تلاش ویژه ای انجام دهیم.

 


توسط

برچسب‌ها:

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه + 17 =