ابطال طلسم

ابطال هر طلسم

ابطال هر طلسم | یا ممکن است برای شما الهام گرفته شود که به سمت ارتفاعات بالاتری که مراقبان بزرگ توصیف می کنند، حرکت کنید.

وبگاه توسعه اسلامی دارلعلوم الخزرا | طعم آب ناب کوه برای کمی توضیح این استعاره کوهستانی، تصور کنید که چشمه ای در قله، آب پاک وجود را فوران می کند و هرگز خشک نمی شود.

ابطال هر طلسم

ابطال هر طلسم | بسته به جهت گیری خود، ممکن است ترجیح دهید آن را آب فیض یا روح یا عشق بی قید و شرط بنامید. کسانی که به قله می رسند می توانند در استخری که چشمه را احاطه کرده است شیرجه بزنند و کاملاً در آب غوطه ور شوند.

استاد | برای اطلاعات بیشتر در مورد فواید مدیتیشن، به فصل 2 مراجعه کنید. ممکن است پس از کاهش استرس، بهبود سلامتی و تجربه رفاه کلی بیشتر، از توقف در نیمه کوه راضی باشید.

ابطال هر طلسم | همانطور که می بینید، این ایستگاه های راه در واقع به خودی خود مقاصد اصلی هستند و همه آنها ارزش رسیدن به آنها را دارند.

در واقع، برخی حتی با آب ادغام می شوند و با خود هستی یکسان می شوند. (نگران نباشید. اگر نخواهید با هم ادغام نمی شوید!) اما برای لذت بردن از طعم ناب بودن، لازم نیست تا قله بالا بروید.

ابطال هر طلسم | آب به صورت جویبارها و جویبارها از کوه سرازیر می شود و مزارع و شهرهای زیرین را تغذیه می کند. به عبارت دیگر، شما می توانید طعم وجود را در همه جا، در همه چیز بچشید، زیرا بودن جوهره ای است که زندگی را در هر سطحی ادامه می دهد.

READ  استاد محمدزاده دعانویس

ابطال هر طلسم | با این حال، تا زمانی که مدیتیشن را شروع نکنید، ممکن است ندانید که چه طعمی دارد. ریشه‌های معنوی مدیتیشن اگرچه این روزها بسیاری از افراد عادی مدیتیشن می‌کنند (از جمله، بدون شک، افرادی که می‌شناسید)، این تمرین همیشه به این راحتی در دسترس نبود.

برای قرن‌ها راهبان، راهبه‌ها، عارفان و زاهدان سرگردان آن را در خفا حفظ می‌کردند و از آن برای ورود به حالت‌های بالاتر آگاهی و در نهایت برای رسیدن به اوج مسیرهای خاص خود استفاده می‌کردند.

ابطال هر طلسم | افراد غیرعادی با انگیزه بالا با صرف زمان در دستان خود همیشه می توانند چند تکنیک را یاد بگیرند. اما تمرین دقیق مدیتیشن به عنوان یک پیگیری مقدس باقی ماند که محدود به تعداد کمی از نخبگان بود که مایل بودند دنیا را کنار بگذارند و زندگی خود را وقف آن کنند.

برای اطلاعات بیشتر در مورد تاریخچه مدیتیشن به فصل 3 مراجعه کنید.) زمان چقدر تغییر کرده است! از بیت ذن در دهه 50 و هجوم یوگی ها و سوامی های هندی در دهه 60 گرفته تا شیفتگی فعلی به ذهن آگاهی، مدیتیشن به جریان اصلی تبدیل شده است.

ابطال هر طلسم | مزایای عملی آن در هر رسانه، چه واقعی و چه مجازی مورد تحسین قرار می گیرد. (برای برخی از وب سایت های اختصاص داده شده به مدیتیشن، به ضمیمه A مراجعه کنید.)

مدیتیشن به طور گسترده در آزمایشگاه های روانشناسی مورد مطالعه قرار گرفته است، با دستگاه های fMRI اندازه گیری شده و به فرمول هایی مانند (یک تکنیک ساده برای کاهش استرس) کاهش یافته است.

READ  طلسم فلفل سیاه

ابطال هر طلسم | با این حال هرگز ریشه های معنوی خود را به طور کامل از دست نداده است. در واقع، دلیل این که مدیتیشن تا این حد مؤثر عمل می کند این است که شما را با یک بعد معنوی مرتبط می کند، که مفسران مختلف نام های مختلفی می گذارند، اما من دوست دارم آن را به سادگی وجود بدانم.

ابطال هر طلسم | هنگامی که مدیتیشن می کنید، به منبع آب نزدیک می شوید و یاد می گیرید که چگونه طعم آن را تشخیص دهید. (بسته به شخصیت آنها و جایی که در کوه هستند، افراد از اصطلاحات مختلفی برای توصیف طعم آب استفاده می کنند، مانند آرامش، صلح، رفاه، تمامیت، شفافیت و شفقت.)

فرقی نمی کند کجا باشید. به سمت یا جایی که در مسیر صعود به کوه توقف می کنید. هنوز هم می توانی دست هایت را در آب هستی فرو کنی و آن را برای خودت بچشی.

ابطال هر طلسم | سپس می توانید طعم حضور را در هر کجا که می روید پیدا کنید! هیچ جایی مانند خانه وجود ندارد – و شما قبلاً وارد شده اید!

در طول این فصل من استعاره کوه را ساخته‌ام، اما اکنون می‌خواهم آن را با یک حرکت دستم خراب کنم – مثل موجی که قلعه‌ای را در شن‌ها می‌شوید.

ابطال هر طلسم | بله، سفر مراقبه نیاز به تلاش و به کارگیری مداوم دارد، مانند بالا رفتن از یک کوه. (برای اطلاعات بیشتر در مورد تلاش و انضباط، به فصل 10 مراجعه کنید.)

اما این استعاره برخی از پارادوکس های مهم را پنهان می کند: کشف گنج در خانه خود در سنت یهودی، آنها داستانی را روایت می کنند که همتاهای خود را در تمام آموزه های مراقبه بزرگ جهان دارد.

READ  دعانویس برای دفع همزاد

ابطال هر طلسم | سایمون، یک خیاط ساده، شب و روز در مورد گنج بزرگی که روزی وقتی روستای کوچکش و خانه خانوادگی اش را ترک می کند و به دنیا می رود، پیدا خواهد کرد، خیال پردازی می کند.

اواخر یک شب در حالی که چند وسائل به پشت دارد راهی سفر می شود. سایمون سال‌ها از شهری به شهر دیگر سرگردان می‌شود و لباس‌های خود را درست می‌کند و به دنبال گنجی می‌گردد که می‌داند متعلق به اوست.

ابطال هر طلسم | اما همه افرادی که او درباره گنج می پرسد مشکلات خودشان را دارند و نمی توانند به او کمک کنند.

یک روز او به روانی می رسد که در همه جا به دلیل توانایی های خارق العاده اش شناخته شده است. او می‌گوید: «بله، واقعاً گنج عظیمی وجود دارد که متعلق به تو و تنها توست.»

ابطال هر طلسم | او با شنیدن این سخن گفت: «در واقع گنج عظیمی وجود دارد که متعلق به شما و تنها شماست.» با شنیدن این حرف، چشمان سایمون از هیجان برق می زند.

او ادامه می دهد: “من به شما خواهم گفت که چگونه آن را پیدا کنید.” وقتی او به پایان دستورات خود می رسد و همان خیابان و خانه ای را که گفته می شود این گنج در آن دفن شده است، توصیف می کند.


توسط

برچسب‌ها:

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 + 5 =