ابطال طلسم

ابطال طلسم گنج

ابطال طلسم گنج | هنگامی که استاد بزرگ هندی پادماسامباوا در قرن هفتم پس از میلاد بودیسم را از هند به تبت آورد، ابتدا باید بر ارواح متخاصم که در برابر تلاش های او مقاومت می کردند، غلبه می کرد.

وبگاه توسعه اسلامی دارلعلوم الخزرا | در نهایت، این ارواح به عنوان محافظان و متحدان در پانتئون پیچیده ای که شامل بوداها و داکینی های مختلف (زنان بیدار) بود، در بودیسم تبتی گنجانده شد.

ابطال طلسم گنج

ابطال طلسم گنج | بوداییان تبتی معتقد بودند که بودای تاریخی بسته به نیازها و توانایی های شاگردانش به طور همزمان در سطوح مختلف تدریس می کرد.

استاد | آنها گفتند که پیشرفته‌ترین آموزه‌ها برای قرن‌ها مخفی نگه داشته شد و در نهایت به عنوان وجریانا (“راه الماس”) به تبت منتقل شد.

ابطال طلسم گنج | تبت مانند چین (جایی که بودیسم با تائوئیسم مواجه شد)، مذهب بومی خود به نام Bonpo را داشت که شامل اعمال جادویی بود که برای آرام کردن ارواح و خدایان محلی طراحی شده بود.

علاوه بر مدیتیشن ذهن آگاهی سنتی، این رویکرد عناصری از تانترای هندی را در بر می گرفت و شامل شیوه های قدرتمندی برای کار با انرژی بود.

ابطال طلسم گنج | به جای حذف احساسات منفی و حالات ذهنی مانند خشم، طمع و ترس همانطور که بودیسم سنتی توصیه می کند.

وجریانا به تمرین کنندگان می آموزد که چگونه منفی را مستقیماً به خرد و شفقت تبدیل کنند. مدیتیشن در بودیسم تبتی همچنین از تجسم استفاده می کند.

ابطال طلسم گنج | استفاده فعال از تخیل برای فراخوانی نیروهای معنوی قدرتمندی که فرآیند تحقق معنوی را تحریک می کند. از خاورمیانه تا بقیه غرب اگرچه مدیتیشن در سنت های یهودی-مسیحی و اسلامی توسعه مستقل خود را داشت.

READ  دعانویسی کامل

مراقبه گران در خاورمیانه ممکن است تحت تأثیر اعمال همتایان خود در هند و آسیای جنوب شرقی قرار گرفته باشند.

ابطال طلسم گنج | بخش های این فصل). مورخان شواهدی در دست دارند که نشان می دهد بازرگانان و زائران دائماً بین این دو منطقه رفت و آمد می کردند و راهبان بودایی در دوران اولیه مسیحیت در روم ظاهر شدند!

حتی این شایعه وجود دارد که با برخی تصادفات تاریخی جالب تقویت شده است، مبنی بر اینکه عیسی ممکن است نحوه مراقبه را در هند آموخته باشد.

ابطال طلسم گنج | در حالی که مراقبه گران هندی – به دنبال بینش باستانی مبنی بر اینکه آتمن برابر است با برهمن (“من و زمینه هستی یکی هستیم”) – توجه خود را به تدریج به درون معطوف کردند و در اعماق وجود خود به دنبال امر مقدس بودند، متفکران و الهیدانان غربی به خدا اشاره کردند.

ابطال طلسم گنج | که ظاهراً خارج از فرد وجود دارد. در همان زمان، عرفا در غرب با این پارادوکس دست و پنجه نرم کردند که خداوند هم درون و هم بیرون، شخصی و متعالی است. مدیتیشن در ادیان غربی معمولاً به شکل دعا است – یعنی ارتباط مستقیم با خدا. اما دعای مراقبه راهبان و عرفا با دعای معمولی که غالباً شامل شکایت و درخواست است، متفاوت است.

ابطال طلسم گنج | در عوض، دعای مراقبه با فروتنی و از خود گذشتگی به خدا نزدیک می شود، صفات الهی او را در نظر می گیرد و حضور او را در قلب مراقب کننده دعوت می کند.

در نهایت، هدف تسلیم خود فردی به طور کامل در اتحاد با الهی است. مراقبه مسیحی: تمرین دعای تفکری معادل مسیحی مراقبه که به دعای تفکری معروف است، به عیسی باز می گردد که 40 شبانه روز در صحرا روزه گرفت و نماز خواند.

READ  دعانویس خوب در هرمزگان

ابطال طلسم گنج | پدر توماس کیتینگ می‌گوید که با تفکر، دعای متمرکز او به احیای علاقه به مراقبه مسیحی کمک کرده است.

شما آگاهی و قلب خود را به روی خدا، راز نهایی، که در اعماق وجود شما، فراتر از دسترس ذهن ساکن است، باز می‌کنید. (برای اطلاعات بیشتر در مورد عملکرد پدر کیتینگ به نوار کناری «نماز مرکزی» مراجعه کنید.)

ابطال طلسم گنج | پس از زمان عیسی، اولین مراقبه کنندگان بزرگ مسیحی پدران بیابانی مصر و فلسطین در قرن سوم و چهارم بودند که عمدتاً در خلوت زندگی می کردند. و با تکرار مداوم یک عبارت مقدس، آگاهی از حضور الهی را پرورش داد.

ابطال طلسم گنج | نوادگان مستقیم آنها، راهبان، راهبه‌ها و عرفای اروپای قرون وسطی، تمرین متفکرانه تکرار و نشخوار فکری در مورد یک قطعه کتاب مقدس را توسعه دادند (با اندیشیدن یا تجزیه و تحلیل آن اشتباه گرفته نشود!) تا زمانی که اهمیت عمیق‌تر آن خود را به ذهن نشان داد.

ابطال طلسم گنج | پدر کیتینگ توضیح می‌دهد که هر دوی این اعمال، به توصیه عیسی بازمی‌گردد: «وقتی دعا می‌کنی، به کمد خود، درونی‌ترین وجودت برو و در را ببند.

در کلیسای ارتدکس شرقی یونان و اروپای شرقی، راهبان مدت‌هاست که به تمرین مشابهی دست زده‌اند که سجده‌ها (کم‌های تمام بدن) را با تکرار دعای عیسی (“خداوند عیسی مسیح به من گناهکار رحم کن”) ترکیب کرده‌اند. تمرین‌ها کنار می‌روند تا یک سکوت عمیق درونی پر از عشق و سعادت را آشکار کنند.

ابطال طلسم گنج | نیایش مرکزی که در چند دهه گذشته توسط پدر توماس کیتینگ، کشیش کاتولیک، و بر اساس منابع سنتی مسیحی توسعه یافته است، متمرکز کردن نماز یک عمل متفکرانه است که ذهن و قلب را به حضور الهی باز می کند.

READ  ابطال سحر جادو طلسم

ابطال طلسم گنج | بر خلاف مانترا که برای شفاف کردن یا آرام کردن ذهن طراحی شده است، متمرکز کردن دعا قلب را پاک می کند تا وسیله ای برای فیض دگرگون کننده خداوند شود. به جای اینکه آن را بارها و بارها مانند یک مانترا تکرار کنید، آن را در یو نگه دارید


توسط

برچسب‌ها:

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − 7 =