ابطال طلسم نعل اسب


نظرات

مقاله علمی

ابطال طلسم

ابطال طلسم نعل اسب | یک جایگزین عمومی را ترویج کرد. پس از شروع، ظاهراً این رفلکس باعث آرامش می شود، استرس را کاهش می دهد و پاسخ جنگ یا گریز را خنثی می کند.

وبگاه توسعه اسلامی دارلعلوم الخزرا | این مانند موسیقی موزونی است که تحت رهبری رهبر ارکستر ایجاد می شود، نه صدای ناهنجار که هنگام کوک کردن یک ارکستر ایجاد می شود.

ابطال طلسم نعل اسب

ابطال طلسم نعل اسب | یک مکانیسم انعکاسی طبیعی که به نظر او می تواند توسط 20 دقیقه در روز تحریک شود.

استاد | تمرین مدیتیشن شامل یک محیط آرام، تکرار یک صدا یا عبارت، نگرش پذیرا و یک وضعیت نشستن راحت. اساساً، او آنچه را که عناصر اساسی TM در نظر می گرفت از بافت معنوی آنها استخراج کرد.

ابطال طلسم نعل اسب | در مطالعات بعدی، بنسون دریافت که پاسخ آرام سازی تأثیر مفیدی بر فشار خون بالا، سردرد، بیماری قلبی، مصرف الکل دارد.

انسجام، که می تواند توسط EEG اندازه گیری شود، درجه همبستگی یا همزمانی بین بخش های مختلف مغز است.

ابطال طلسم نعل اسب | می گوید: “تمام مزایای TM را می توان با افزایش انسجام EEG که تولید می کند توضیح داد.”

دکتر هربرت بنسون، متخصص قلب و استاد دانشکده پزشکی هاروارد، بر اساس مطالعه خود بر روی پزشکان TM در اوایل دهه 70، آنچه را که پاسخ آرام سازی نامید، شناسایی کرد.

ابطال طلسم نعل اسب | در طول دهه 70 و 80، TM و تحقیقات پاسخ به آرامش بر مطالعه علمی مدیتیشن مسلط بود و نتایج فواید استثنایی مدیتیشن را در طیف وسیعی از اقدامات بهداشتی، از فشار خون و سطح کلسترول گرفته تا طول عمر و دفعات مراجعه به پزشک، نشان داد.

در اینجا نمونه‌ای از برخی از یافته‌های تحقیقاتی در رابطه با تأثیرات مدیتیشن بر بدن آورده شده است: ضربان قلب: مطالعات به طور مداوم نشان می‌دهند.

READ  طلسم مرگ یهودی

ابطال طلسم نعل اسب | که ضربان قلب در طول مدیتیشن از 2 یا 3 تا 15 ضربه در دقیقه کاهش می‌یابد و برای مدیتیشن‌گران پیشرفته این کاهش بیشتر است.

در همان زمان (و احتمالاً دلیل کاهش)، برون ده قلبی تا 15 درصد افزایش می یابد. فشار خون: یکی از پارامترهای اغلب مورد مطالعه، فشار خون به طور مداوم در یک امتیاز از مطالعات تا 25 میلی متر جیوه سیستولیک (در میان افراد با فشار خون طبیعی و متوسط) کاهش یافت.

ابطال طلسم نعل اسب | امواج مغزی: همانطور که قبلاً اشاره شد، مراقبه‌گران ریتم‌های آلفا بیشتری را هم در طول جلسات تمرین و هم در بین جلسات تمرینی تجربه می‌کنند.

مراقبه های پیشرفته همچنین حملات کوتاهی از تتا دارند که در طی آن احساس آرامش، بزرگی و خودآگاهی می کنند.

ابطال طلسم نعل اسب | بی‌هوشی: در حالی که مراقبه‌گران ذن صداها را بدون توجه به دفعات وقوع آن‌ها به تازگی تجربه می‌کنند، مراقبه‌گران یوگا (که به آنها آموزش داده می‌شود حواس خود را کنار بگذارند تا آگاهی خود را افزایش دهند)

به صداها عادت می‌کنند و به تدریج کمتر پاسخگو می‌شوند. مواد شیمیایی استرس: همانطور که از یک تمرین معروف برای کاهش استرس انتظار می رود.

ابطال طلسم نعل اسب | مدیتیشن سطح کورتیزول (هورمون استرس اولیه تولید شده توسط غده فوق کلیوی) را تا 25 درصد در پزشکان پیشرفته و لاکتات (ماده شیمیایی آزاد شده در جریان خون) کاهش می دهد.

در هنگام استرس) تا 33 درصد. کلسترول: تمرین منظم مدیتیشن سطح کلسترول سرم را تا 30 میلی گرم در دسی لیتر کاهش می دهد.

ابطال طلسم نعل اسب | متابولیسم: ده‌ها مطالعه نشان داده‌اند که مدیتیشن مصرف اکسیژن را تا 55 درصد، دفع CO2 را تا 50 درصد، و سرعت تنفس را از 14 تا 16 تنفس در دقیقه به کمتر از 1 یا 2 کاهش می‌دهد.

READ  شماره دعانویس شرطی

مطالعات طولانی مدت روی پزشکان TM نشان می دهد که آنها به طور متوسط ​​تقریباً 8 سال بیشتر از همتایان خود که مدیتیشن نمی کنند زندگی می کنند.

ابطال طلسم نعل اسب | با 30 درصد کمتر مرگ و میر قلبی و 50 درصد کمتر مرگ و میر ناشی از سرطان. استفاده از مراقبت های پزشکی: یک مطالعه 11 ساله بر روی پزشکان TM نشان داد که آنها 74 درصد روزهای کمتر در بیمارستان، 55 درصد کمتر ویزیت های سرپایی و 63 درصد کمتر هزینه های پزشکی را نسبت به افراد در گروه کنترل بدون مراقبه ثبت کردند.

ارزیابی محدودیت‌های تحقیقات اولیه همانطور که ممکن است تحقیقات اولیه در مورد مراقبه امیدوارکننده باشد، دارای محدودیت‌های قابل توجهی نیز بوده است.

ابطال طلسم نعل اسب | موارد زیر را در نظر بگیرید: بسیاری از مطالعات اولیه در استفاده از روش تصادفی گروه کنترل که عموماً توسط مؤسسات علمی استاندارد طلایی در نظر گرفته می‌شود، استفاده نکردند.

در عوض، برخی از مطالعات تنها بر تعداد انگشت شماری از سوژه‌های منتخب متمرکز شده‌اند، و برخی دیگر به اندازه کافی سوژه‌های مراقبه را با کنترل‌های غیر مراقبه مقایسه نکرده‌اند.

ابطال طلسم نعل اسب | برخی از تحقیقات سوگیری را در نظر نمی گیرند. همانطور که بسیاری از مطالعات داروهای جدید با این واقعیت آلوده شده اند که توسط شرکت های بزرگ داروسازی تامین مالی می شوند، برخی از مطالعات اولیه TM نیز زیر سوال رفته اند.

زیرا آنها توسط خود سازمان TM تامین مالی و حتی انجام شده اند. این انتقاد با این واقعیت تشدید شد که TM برای آموزش تکنیک خود به جای ارائه آن بدون هزینه یا حداقل هزینه، همانطور که اکثر سنت های مراقبه دیگر انجام می دهند، هزینه قابل توجهی دریافت می کند.

READ  طلسم خشت سفید

ابطال طلسم نعل اسب | البته، زمانی که پزشکان طولانی مدت تمرکز حواس، مزایای ذهن آگاهی را مطالعه می کنند، سوگیری مشابهی ممکن است رخ دهد.

بسیاری، هرچند به هیچ وجه، همه نتایج تحقیقات TM در مطالعات بعدی تکرار شده است. محققان اولیه، بدون تقصیر خودشان، به فناوری پیچیده تری که در دهه های اخیر ظهور و تکامل یافته است، دسترسی نداشتند.

ابطال طلسم نعل اسب | در نتیجه، بیشتر تحقیقات اولیه مدیتیشن بر روی فواید رفتاری، سلامتی و سبک زندگی قابل اندازه گیری متمرکز بود تا بر تغییرات عصبی طولانی مدت.

تنها در سال‌های اخیر دانشمندان توانسته‌اند تعیین کنند که مدیتیشن چقدر عمیق و دائمی مغز را شکل می‌دهد.

ابطال طلسم نعل اسب | نقشه برداری از مغز مراقبه نه چندان دور، دانشمندان توانستند تنها تصویر محدودی از عملکرد مغز را از طریق اندازه گیری EEG از فرکانس و دامنه الگوهای امواج الکترومغناطیسی تولید شده توسط مغز بدست آورند.

اکنون آنها درک فزاینده ای از اینکه کدام مناطق مغز با کدام عملکردهای عصب روانشناختی مطابقت دارد و توانایی فزاینده ای برای اندازه گیری فعال سازی و حتی رشد در مناطق خاص دارند.

ابطال طلسم نعل اسب | از این رو، تحقیقات بیشتر و بیشتر نشان می دهد که مدیتیشن بیش از نتایج فقط تأثیر می گذارد.

این خود آگاهی را شکل می دهد و بر چگونگی تجربه ما از زندگی به شیوه ای عمیق و ماندگار تأثیر می گذارد.

ابطال طلسم نعل اسب | همانطور که اغلب در علم اتفاق می‌افتد، بسیاری از این پیشرفت‌ها در نتیجه پیشرفت‌های فن‌آوری رو به رشد رخ داده‌اند.

دانشمندان به جای چسباندن الکترودها روی جمجمه مدیتیشن‌گران و اتصال آن‌ها به دستگاه‌های EEG اولیه، اکنون می‌توانند مراقبه‌گرها را به یک صفحه بکشانند.نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت + پنج =

نوشته های مشابه