ابطال طلسم

ابطال طلسم مجرب

ابطال طلسم مجرب | به زودی، محققان دیگری راه او را دنبال کردند و به هند سفر کردند تا مراقبه‌گران یوگای مجرب را مطالعه کنند و اولین آزمایش‌ها را با استفاده از ابزارهای علمی ابتدایی مانند الکتروکاردیوگرام (EKG) و فشارسنج‌ها انجام دادند.

وبگاه توسعه اسلامی دارلعلوم الخزرا | برای این غربی ها که در روش علمی آموزش دیده بودند، متخصصان شرقی که آنها مطالعه می کردند.

ابطال طلسم مجرب

ابطال طلسم مجرب | یوگی هایی که می توانستند قلب خود را متوقف کنند و وارد حالت های عمیق جذب شوند – مانند حیوانات عجیب و غریب بودند: بدون شک شایسته مطالعه بودند.

استاد | امواج مغزی را با استفاده از الکتروانسفالوگرافی (EEG) اندازه‌گیری کردند و ضربان نبض، تنفس، پاسخ پوست گالوانیکی و پاسخ به محرک‌های حسی را ردیابی کردند.

ابطال طلسم مجرب | اولین مطالعه علمی در مورد مدیتیشن در دهه 1930 انجام شد، زمانی که یک دانشجوی هندی فارغ التحصیل دانشگاه ییل برای مطالعه اثرات فیزیولوژیکی تنفس یوگای خودش بورسیه دریافت کرد و دریافت که مصرف اکسیژن او تا 25 درصد کاهش یافت.

اما ارتباط کمی با انسان های معمولی داشتند. . در دهه 1960، محققان دانشگاه توکیو مطالعه‌ای پیشگام بر روی معلمان ذن و دانش‌آموزانشان انجام دادند.

ابطال طلسم مجرب | آنها دریافتند که مدیتیشن‌کننده‌ها تحت یک پیشرفت منظم در تغییرات امواج مغزی قرار می‌گیرند، که با تغییر به ریتم‌های آلفای بیشتر و بزرگ‌تر (امواج مغزی مرتبط با توجه آرام) شروع می‌شود.

و با عمیق‌تر شدن مدیتیشن، با افزایش تتا (مرتبط با آرامش عمیق)، به اوج خود می‌رسد. تجربه معنوی و افزایش خلاقیت).

ابطال طلسم مجرب | همانطور که مشخص است، غلبه آلفا و در مراقبه های پیشرفته تر، تتا، در مطالعات بعدی ثابت شده است که ویژگی ثابت مدیتیشن شامل توجه ذهنی است.

READ  دعانویس عالی در کرج

در سرتاسر این کتاب، من به طور کلی در مورد فواید مدیتیشن صحبت می‌کنم، که، همانطور که ممکن است متوجه شده باشید، نسبتاً چشمگیر است.

ابطال طلسم مجرب | اما به منظور افشای کامل، اجازه دهید این اظهارات را با چند اخطار مشخص کنم: تکنیک‌های مدیتیشن، گاهی به‌طور قابل توجهی متفاوت هستند.

و این تفاوت‌ها به نتایج تحقیقاتی متفاوت تبدیل می‌شوند. به عنوان مثال، محققان اولیه دریافتند که برخی از تکنیک ها تحریک کننده هستند و به نظر می رسد.

ابطال طلسم مجرب | برانگیختگی عاطفی و در برخی موارد حتی علائم استرس را افزایش می دهند، در حالی که برخی دیگر باعث آرامش و کاهش استرس می شوند.

این کتاب به تنهایی ده‌ها تکنیک مختلف را پوشش می‌دهد، اما تمام تکنیک‌هایی که در اینجا آموزش می‌دهم در دسته دوم قرار می‌گیرند.

ابطال طلسم مجرب | به همین ترتیب، محققان مراقبه متعالی (TM) ادعا می‌کنند که تکنیک آنها مزایای خاصی را به همراه دارد و الگوی امواج مغزی منسجم منحصر به فردی را القا می‌کند که روش‌های دیگر انجام می‌دهند.

در حالی که طرفداران تمرکز حواس اصرار دارند که آگاهی لحظه حال قدرتی برای تغییر مغز و التیام بدن دارد که سایر رویکردها فاقد آن هستند.

ابطال طلسم مجرب | به همین دلیل، هر تلاشی برای تعمیم در مورد مدیتیشن از مطالعات یک تکنیک به تنهایی باید با دانه نمک ضرب المثل گرفته شود.

حتی در یک رویکرد خاص، مراقبه‌گران ممکن است سطوح مختلفی از تخصص و تجربه داشته باشند و از تفاوت‌های ظریف در تکنیک استفاده کنند.

ابطال طلسم مجرب | به عنوان مثال، یک مطالعه در مورد ذهن آگاهی ممکن است از کاهش استرس مبتنی بر ذهن آگاهی (MBSR) استفاده کند.

READ  شکستن طلسم ریزش مو

در حالی که مطالعه دیگری ممکن است از ویپاسانا یا درمان شناختی مبتنی بر ذهن آگاهی (MBCT) استفاده کند. آیا آنها به اندازه کافی شبیه به مقایسه و مقایسه هستند؟

ابطال طلسم مجرب | و چگونه یک محقق تشخیص می دهد که چه کسی یک مراقبه پیشرفته و چه کسی متوسط ​​یا مبتدی است؟

برخی از کارشناسان اصرار دارند که تحقیقات روی مراقبه‌گران موجود این احتمال را در نظر نمی‌گیرد که افرادی که مدیتیشن می‌کنند ویژگی‌های سلامتی یا الگوهای امواج مغزی خاصی دارند که آنها را به جای دستیابی به آن ویژگی‌ها یا امواج مغزی از طریق خود تمرین به مراقبه می‌کشاند.

ابطال طلسم مجرب | این منتقدان ادعا می کنند که تنها راه برای به دست آوردن نتایج واقعی دقیق و بی طرفانه، انتخاب گروهی از افراد به صورت تصادفی، آموزش مدیتیشن به نیمی از افراد، و رها کردن بقیه به عنوان کنترل های بدون مراقبه است.

ابطال طلسم مجرب | با این حال، در پایان، این اخطارها فقط نکات خوبی هستند و به هیچ وجه از مفاهیم اساسی تحقیقات گسترده که مدیتیشن در هر سطحی – ذهن، بدن و روح – برای شما خوب است، کم نمی‌کند.

انبوهی از راه های قابل توجه جالب‌تر از آن، محققان دریافتند که استادان ذن در مطالعه خود به صدای تکرار شونده عادت نکرده‌اند که کنترل‌های معمولی انجام می‌دهند.

ابطال طلسم مجرب | در عوض، هر بار که صدا ایجاد می‌شد، الگوهای EEG مشابهی را نشان می‌دادند. به عبارت دیگر، آنها به طور مداوم یک آگاهی آرام و هوشیار نسبت به احساسات درونی و بیرونی داشتند بدون توجه به اینکه هر چند وقت یکبار تحریک می شدند.

READ  نوشتن دعا و جادو

مطالعه TM و پاسخ آرامش در دهه 1970، مدیتیشن پیروانی اندک اما فداکار در غرب پیدا کرده بود و محققان دیگر مجبور نبودند برای مطالعه اثرات آن به هند یا ژاپن سفر کنند – آنها می توانستند توجه خود را به کادر رو به رشد معطوف کنند.

ابطال طلسم مجرب | تمرین‌کنندگان غربی به ویژه، مدیتیشن متعالی، که در اواخر دهه 60 توسط ماهاریشی ماهش یوگی معرفی شد و توسط گروه بیتلز حمایت شد.

یک مطالعه گسترده در مورد اثربخشی این روش را تأمین مالی کرد و سیل مقالات علمی را ایجاد کرد، که بسیاری از آنها تحت نظارت ماهاریشی خود سازمان نوشته شده بودند.

ابطال طلسم مجرب | دانشگاه بین المللی (که اکنون به عنوان دانشکده مدیریت ماهاریشی شناخته می شود). محققان TM ادعا کردند که این تکنیک، که شامل تکرار یک مانترای خاص انتخاب شده است.

باعث ایجاد حالت چهارم منحصر به فرد هوشیاری متمایز از سه حالت آشنای بیداری، خواب رویایی و خواب عمیق می شود.

ابطال طلسم مجرب | ویژگی اصلی این حالت چهارم، به گفته محقق اولیه TM دیوید اورم جانسون، انسجام فوق‌العاده مغزی است که برمی‌انگیزد.


توسط

برچسب‌ها:

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 − 7 =