ابطال طلسم

ابطال طلسم سیاه

ابطال طلسم سیاه | در ذهن مبتدیان، امکانات زیادی وجود دارد. در ذهن متخصص، تعداد کمی وجود دارد.» سوزوکی می آموزد که ذهن مبتدی و ذهن ذن – ذهن بیدار، شفاف و بدون محدودیت استاد ذن روشن فکر – اساساً یکسان هستند.

وبگاه توسعه اسلامی دارلعلوم الخزرا | یا به قول معلم دیگری: «سالک طلب است. نگاه کننده همان چیزی است که به دنبالش است!» نیازی به گفتن نیست، صحبت کردن در مورد ذهن مبتدی آسانتر از حفظ یا حتی تشخیص آن است.

ابطال طلسم سیاه

ابطال طلسم سیاه | اما این دقیقاً نکته است. «ذهن نادان» مبتدی نمی‌تواند ذهن مبتدی را مفهوم‌سازی یا شناسایی کند (همانطور که چشم نمی‌تواند خودش را ببیند، حتی اگر منشأ همه دیدن‌ها باشد.

استاد | مهم نیست که کدام تکنیک مدیتیشن را انتخاب می کنید، سعی کنید آن را با روحیه معصومانه، باز و “نمی دانم” ذهن مبتدی تمرین کنید.

ابطال طلسم سیاه | اگر ذهن شما خالی است، همیشه برای هر چیزی آماده است. سوزوکی در کتاب ذهن ذن، ذهن مبتدی می نویسد.

به یک معنا، ذهن مبتدی غیر نگرش است که زیربنای همه نگرش ها است، غیر تکنیکی که در قلب همه تکنیک های موفق قرار دارد.

ابطال طلسم سیاه | در اینجا ویژگی‌های ذهن مبتدی وجود دارد: گشودگی نسبت به هر چیزی که پیش می‌آید: وقتی از تجربه خود در مدیتیشن بدون تلاش برای تغییر آن استقبال می‌کنید.

خود را با خود بودن هماهنگ می‌کنید که همه چیز را شامل می‌شود – نور و تاریکی، خوب و بد، زندگی و مرگ – بدون آن. ترجیح. رهایی از انتظارات: هنگامی که ذهن مبتدی را تمرین می کنید.

READ  دعا نویسی برای مهر و محبت

ابطال طلسم سیاه | با هر لحظه با چشمان و گوش های تازه روبرو می شوید. به جای مدیتیشن برای رسیدن به هدفی در آینده، با این اطمینان می‌نشینید.

که آگاهی باز و آماده‌ای که به آن می‌دهید، در نهایت شامل تمام ویژگی‌هایی است که به دنبال آن هستید، مانند عشق، آرامش، شادی، شفقت، خرد، و متانت.

ابطال طلسم سیاه | پایان شما آغاز شماست این یکی از اسرار بزرگ مراقبه است که به ناچار به همان جایی که شروع کرده اید ختم می شوید.

مانند سایمون در نوار کناری «کشف گنج در خانه خود» در فصل 1، در نهایت متوجه می‌شوید که گنج در تمام مدت زیر آتشگاه شما پنهان بوده است.

ابطال طلسم سیاه | و مسیری که دنبال می‌کنید فقط به شما کمک می‌کند تا دوباره به خانه برگردید. همانطور که تی. اس. الیوت در شعر خود “چهار کوارتت” می گوید: “پایان همه کاوش های ما / رسیدن به جایی است که شروع کردیم.

و مکان را برای اولین بار بشناسیم.” برای روشن شدن این راز، تبتی ها بین زمین، مسیر و ثمره تمایز قائل می شوند.

ابطال طلسم سیاه | آنها می گویند که ذهن آشفته، مشغول و رنج کشیده، آرامش، عشق و شادی را در درون خود دارد که به دنبال آن هستید – زمینه یا مبنایی برای بیداری.

اما ابرهای منفی (تردید، قضاوت، ترس، خشم، دلبستگی) که این زمین را پنهان می کند – که واقعاً در قلب شما هستید – آنقدر غلیظ و غیر قابل نفوذ شده است که لازم است در مسیر مراقبه قدم بگذارید.

ابطال طلسم سیاه | ابرها را پاک کند و شما را به حقیقت نزدیک کند. هنگامی که سرانجام وجود ضروری خود را تشخیص دادید – لحظه ثمربخشی – متوجه می شوید که همیشه اینجا بوده است.

READ  استاد محمد مهدی دعانویس

کجا و چه کسی هستید، نزدیکتر از قلب خود و بی واسطه تر از نفس شما. این موجود ضروری همان چیزی است که مردم ذن آن را ذهن مبتدی می نامند.

ابطال طلسم سیاه | فنجان خود را خالی کنید داستان قدیمی ذن را در مورد محققی در نظر بگیرید که از استاد مشهور ذن بازدید کرد تا معنای ذن را جویا شود. محقق سؤال پشت سؤال می‌پرسید.

اما آن‌قدر سرشار از ایده‌های خودش بود که به ندرت فرصتی برای پاسخ به استاد می‌داد. پس از گذشت حدود یک ساعت از این گفتگوی یک طرفه، استاد از محقق پرسید که آیا شما یک فنجان چای می خواهید؟

ابطال طلسم سیاه | وقتی محقق جام خود را دراز کرد، استاد آن را پر کرد اما به ریختن ادامه داد. محقق فریاد زد: بس است. جام پر است.

دیگر نگه نخواهد داشت.» استاد پاسخ داد: «بله، و ذهن شما هم همینطور است. تا زمانی که فنجان خود را خالی نکنید، نمی‌توانید ذن را یاد بگیرید.

ابطال طلسم سیاه | ذهن فراخ و خودانگیخته: برخی از معلمان ذهن مبتدیان را به آسمان تشبیه می کنند: اگرچه ابرها ممکن است بیایند و بروند، وسعت بی کران آسمان هرگز آسیب نمی بیند یا کاهش نمی یابد.

در مورد خودانگیختگی، عیسی آن را خلاصه کرد که گفت: «شما باید مانند بچه های کوچک باشید تا به ملکوت آسمان وارد شوید.» فارغ از انتظارات و پذیرای هر آنچه پیش می‌آید.

ابطال طلسم سیاه | به طور طبیعی به موقعیت‌ها به روشی خودجوش پاسخ می‌دهید. آگاهی اصیل و اولیه: یک ذن کوان معروف (معمای تحریک آمیز) به این صورت است: “چهره اصلی شما قبل از تولد والدینتان چه بود؟” این کوآن به کیفیت وصف ناپذیر و اولیه ذهن اشاره می کند.

READ  شکستن طلسم زن نازا

که پیش از شخصیت شما و حتی بدن فیزیکی شماست. شاید واقعاً باید ذهن مبتدی را ذهن بی آغاز نامید! کاوش در مورد آنچه که شما را به مدیتیشن انگیزه می‌دهد.

ابطال طلسم سیاه | اغلب اوقات، مردم زیاد در مورد انگیزه صحبت نمی‌کنند، مگر اینکه آن انگیزه ناقص یا گم شده باشد و نیاز به تقویت داشته باشد.

در زندگی خود، شما ممکن است از آن دسته افرادی باشید که کارهایی را انجام می دهید که به طور طبیعی انجام می شود.

ابطال طلسم سیاه | یا ممکن است کارهایی را به دلیل سرگرم کننده بودن (یا هیجان انگیز یا آموزشی یا صرفاً جالب) انجام دهید.

یا شاید شما آن نوع مسئولیت پذیری هستید که زندگی خود را با تعهدات پر می کند و وقت خود را صرف انجام آنها می کند.

ابطال طلسم سیاه | سبک انگیزشی شما هر چه که باشد، ممکن است با بررسی دقیق تر متوجه شوید که انگیزه یا نگرش شما به یک فعالیت تأثیر چشمگیری بر آن دارد.


توسط

برچسب‌ها:

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − یک =